Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Zrcadlovka pro sport

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Zrcadlovka pro sport

Autor: Aly.M

12:00:11 23.10.2011

Děkuju všem, moc jste mi pomohli,tak půjdu do té 5100 s 18-105 a uvidím :) a pak sem přidám nějakou fotku s fotbalu (tu)

Citovat příspěvek

11:57:55 23.10.2011

pěkná fotka (tu)

Citovat příspěvek

Autor: rodrigess

9:09:23 23.10.2011

pardón, samozřejmě se jedná o D5100 :)

Citovat příspěvek

Autor: rodrigess

9:00:30 23.10.2011

Aly.M: chodím taky amatérsk\ fotit místní fotbalisty a moje zkušenost je, že ten 18-105 bude krátkej, Někdy je i 300 mm (po přepočtu) málo, Dobrej článek je tady - http://paladix.cz/clanky/jak-se-foti-pralesni-liga.html , moje zkušenosti jsou prakticky stejný.Dnes už focení fotbalu zvládne každá zrcadlovka a i některý bezzrcátka. O D 510 jsem četl, že dobře ostří na pohybujicí se objekty, takže na amatérskej fotbal bude určitě dobrá dost. jen bych zvolil delší objektiv než ten 18-105. To platí pro fotbalový hřiště, v halách nefotím, tam možná bude ta stopštka dlouhá dost.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

6:54:15 23.10.2011

To je asi nejlepší, vzít základní objektiv a nějakou dobu s ním fotit, potom už docela dobře sama budeš schopná odhadnout, co přesně ti na výbavě chybí. Každopádně s D5100 + 18-105VR se při troše snahy dá fotit slušně většina námětů a pak uvidíš.

Citovat příspěvek

Autor: Dolgorukij

23:53:26 22.10.2011

Aly.M,
AF znamená, že má objektiv autofokus
-S že je motorek autofokusu integrovaný do objektivu, kdyby písmeno S chybělo, byl by autofokus objektivu závislý na motorku v těle, tenhle motorek mají dnes jen dražší Nikony od D90 výš.
DX vyjadřuje formát snímače, pro který je objektiv určený, je to cca 24x16 mm
VR vibration reduction = stabilizace
ED jsou optické členy (čočky), které snižují chromatickou aberaci

Co se týká světelných objektivů, tak na drtivou většinu toho, co máš na rajceti, nejsou nutné. Začal bych o nich uvažovat, až budeš opravdu vědět, čím a jak tě D5100 s 18-105 omezují.

Citovat příspěvek

21:33:30 22.10.2011

tak jsem koukala na tu světelnost u toho d5100 a objektivu 18-105MM AF-S DX VR ED a světelnost má f 3,5
A můžu se ještě zeptat co znamenají ty zkratky u těch objektivů AF-S DX VR ED díky.

Citovat příspěvek

19:15:09 22.10.2011

Aly.M:

Ono to není ani tak o foťáku, to už celkem slušně zvládne D5100, ale hlavně o objektivu. Na sport v hale je velkou pomocí objektiv s dobrou světelností (aspoň f2,8) a rychlým ostřením. To jsou ale částky od 10 tisíc v bazaru, nové dvakrát více.

Citovat příspěvek

14:02:52 22.10.2011

Díky,myslela jsem si to že to bude ta 5100 nefotím vysloveně profesionálně.Máme u nás ve městě fotbalový klub a jezdíme s malýma klukama na zápas a dá se říct že prakticky stojím u noch tak že z dálky moc nefotím.Akorát fotím i velký chlapyna fotbale co hrajou za "A" tým.Akorát bych ještě chtěla aby ta zrcadlovka(d5100)fotila dobře až budem jezdit s klukama do tělocvičen na zimní turnaje kde není takové ostré světlo.Koukněte na fotky co fotím s tím kompaktem je to někdy nic moc http://rokkyy.rajce.idnes.cz/ .A nebo porad'te jiný foták který by jst mi doporučil v té ceně okolo 17000tis.Díky :)

Citovat příspěvek

12:32:16 22.10.2011

Aly.M:

Ani jedna z těch zmiňovaných není specializovaná na sport. Nelíp by teoreticky mohla dopadnout kombinace D5100 + 18-105 za předpokladu, že se dostaneš relativně blízko.

Kleema:
Věř nebo ne, ale rukama se často dají potlačit nedostatky techniky. Třeba se dá fotit v různých úvratích, kdy je sportovec krátce nehybný. Jen se musíš trefit.

Citovat příspěvek

11:19:11 22.10.2011

Taky se přidávám k dotazu na zrcadlovku převážně pro sport.Mám kompakt panasonic lumix fz38 a ted přemýšlím o zrcadlovce bud' CANON EOS 1100D +EF-S 18-55mm DC III + EF-S 75-300mm DC III nebo NIKON D3100 +objektiv 18-105 AF-S DX VR nebo NIKON D5100 + objektiv 18-105 AF-S DX VR můžete mi poradit s výběrem?Nechci zatím kupovat žádné objektivy tak potřebuji nějakou zrcadlovku se kterou bude pěkný ten sport a jinak na běžné focení,děti,psi,krajina.Děkuji moc Alena

Citovat příspěvek

Autor: anous

11:59:08 19.10.2011

..a jeste jeden porad stejnym objektivem jen jina hala. Muzeme se dohadovat pokud pouzijeme jiny objektiv z rozsahem clon stejnym. Nicmene to nic nemeni na veci, ze mne z toho vyplyvaneco naprosto jineho nez tobe. Totiz ze to jde, ale netvrdim ze vzdy. Hokej, ktery se hraje take v hale jsem tentokrat vynechal, stejne tak fotky jinym objektivem se stejnymi clonami. Jak vidno se opravdu nic nezmenilo ani po roce. ;)

Citovat příspěvek

11:39:36 19.10.2011

Mily Kleemo, dříve Klemo neminim s tebou polemizovat o tom jestli je to o rukach nebo necem jinem. Pokud se bavime o halach je to tak siroky pojem, presto si na rozdil od tebe fotit dovolim i timto objektivem. Nema smysl rozebirat, jestli objektiv s vyssi clonou je na neco vhodny nebo ne. A jen dodam, ze si nemyslim a hlavne netvrdim, ze to jde vzdy a u vseho. Zrejme jsem navstivil malo hal, ale 50GB na to opravdu nepotrebuji. ;)

Citovat příspěvek

Autor: landov

11:35:13 19.10.2011

Kleema:

myslim, ze LB to myslel skor zo zartu, takze klud. Aj tak, ale nechapem zmysel Tvojho prispevku. Podla mna aj ked naozaj setaky nie su urcene na sportove foto (hlavne v interieri), tak aj nimi sa da urobit slusna fotka, len to chce asi viac casu, zaberov a hlavne "vediet fotit".

Citovat příspěvek

Autor: Kleema, dříve Klema

11:07:27 19.10.2011

Luďku, omlouvám se za vysoké mínění, které jsem o tobě měl.

V tomto vláknu se mimo jiné vedl spor, zda se dá fotit seťákem sport v hale. Padaly zde argumenty, kterými zřejmě měla idea zvítězit nad realitou, třeba

Tak tak. A ani to nezkousejte, protoze pokud by jste nemeli neco svetelneho. Radeji nefotte .....

nebo

A jeste dodatek. Kdo (casto na rozdil od tebe) umi fotit, vyfoti 'sport' i se setakem tak, ze se ti z toho pak muzou i protocit panenky, ty zakomplexovanej odbrnaku

Nemíním zde obhajovat "svou pravdu" k dosažení "svého vítězství", vůbec už ne někoho napadat. Útoky přehlížím. Smysl mého posledního příspěvku nelze nepochopit, jde mi o to, aby nešťastník - začátečník netrávil dlouhé hodiny něčím, co je předem odsouzeno k nezdaru, a posléze nespáchal sebevraždu. Proto jsem si vzal seťák na halový sport a prezentoval jsem zde dvě informace:
1) V mnou navštívené sportovní hale s použitím seťáku a těla, se kterým jsem šel na ISO 1600, vycházely jakési časy.
2) Na jakési fotce, která byla záměrně zcela nevinná (tedy ne nějaká high-speed gymnastka vystřelená z praku nebo urychlená v cyklotronu) byla i při docela krátkém času expozice výrazná pohybová neostrost.
Z obou bodů pak vyplývá, že nebudeme-li fotit ve výrazně lépe osvětlené hale, nebudeme-li fotit hlemýždě a nepoužijeme-li k levnému seťáku drahé tělo EOS 7D kvůli možnosti jít do vysokých citlivostí, tak asi fotit sport v hale se seťákem není moc reálné. To je věc expozičních parametrů, ty jsou neúprosné a neošálí je ani dobrý řečník, ani zákeřný invektivista. Ta fotka je pro ilustraci dobrá. Já jsem každý den nafotil asi 50 GB dat, po návratu domů jsem to stáhl na disk a věnoval se jiné činnosti, ale i kdybych měl dost času, asi bych tu fotku vybral, pro ilustraci slouží dobře. Tobě nepřísluší diktovat mi, jaké fotky sem smím nebo nesmím dávat, ani určovat, zda sem nesmím jít rok nebo pět let.

Svým včerejším příspěvkem jsi vyjádřil, že já jsem od poslední návštěvy tohoto vlákna nebo tohoto fóra před rokem neustále plodil jedinou fotku. To je docela zbytečný a nezdvořilý útok bez pointy, nemá význam to dále komentovat.

Každý den jsem přišel zároveň se závodnicemi a fotil jsem i rozcvičování, denně jsem nafotil spoustu fotek a najdou se mezi nimi i dobré. Ty jsou však pro závodnice, trenérky sportovních oddílů, do mého archivu a v neposlední řadě k posouzení fotografům - profesionálům, kteří tento sport fotí řadu let a jejichž rady mne posunuly vpřed, na rozdíl od útoků míéstních invektivistů. Proto nevidím důvod dávat sem nějaké fotky.

Citovat příspěvek

13:56:00 18.10.2011

A to trvalo rok, než vyplodils takovou fotku? ;) Tak příště si dej pauzu 5 let, třeba se ti povede lepší :D

Citovat příspěvek

12:46:11 18.10.2011

Aha, ta fotka :D

Citovat příspěvek

12:44:38 18.10.2011

Vracím se do tohoto stařičkého vlákna. O víkendu jsem fotil moderní gymnastky v nové hale na ulici Vodova v Brně. Náhodou se mi před odchodem vybavila tato diskuse a z legrace jsem do báglu přihodil seťák 55 - 250 IS, první verzi. Fotil jsem skoro všechno Canonem 5D a 1 D Mk II N, ale na tohle jsem si vzal Canon 40D, troufám si s ním jít s citlivostí do ISO 1600, víc ne. Ten seťáček se musí trochu přiclonit, aby vůbec kreslil, tak jsem zkoušel fotit na clonu 8. No a vycházely mi časy 1/25 až 1/40 sekundy, párkrát taky setina, ale zase to bylo vyváženo patnáctinou sekundy. Doufám, proboha, že uznáte, že takhle se sport fotit nedá. Ty fotky sem nebudu dávat, jsou pochopitelně zcela nepoužitelné. Pro ilustraci přikládám fotku, je na ní naše Hamříková, technickou úroveň fotky si zkritizujte dle libosti, já sem zase rok nepolezu, podstatné je, že i při 1/320 sekundy u tohoto sportu je na fotce pohybová neostrost a u sportovní gymnastiky je požadavek na krátký čas ještě tvrdší. Vracím se do tohoto vlákna proto, aby nějaký začátečník - nešťastník nezkoušel ten seťák na sport v hale použít a nekroutil hlavou, jak to ti mistři dělají.

Citovat příspěvek

Autor: Peetii

18:15:11 13.04.2010

Ostatne su prilis drahe, mozno neskor.

Su mi jasne vyhody hrajuce pre D80: hladacik, AF.
a aj vyhody Canonu: obrazkvalita, telo, 5fps.

Citovat příspěvek

Autor: m-k

20:43:33 12.04.2010

Pokud nemáš psa velikosti koně, tak 55 mm na 10 metrů bude zoufale málo.

Citovat příspěvek

Autor: Peetii

20:26:27 12.04.2010

Ahojte, tak zas :) ,
systematicke rozobratie narokov bude nasledovat:
OBJEKTIV:
-rychlost, konstrukcia(podla moznosti co najlepsia smaozrejme :) )
-polavene naroky zo svetelnosti(vacsina foto pri dennom letnom svetle ;) ) a z rozsahu(budem foti MOJICH psov v rozsahu prevazne do 10m)
TELO:
-rychlost(fps, start, AF)
-ergonomia(nastavovanie zakladnych parametrov, drzanie ako take)
- kompatibilita
-solidnost- podla moznosti min 2+ rokov aby vydrzalo fotit(bez menenia zavierky)
SET:
-cena do 350 eur, CaN
Vytipovane z cenovej kategorie asi najlepsie sety su: ND80+18-70, prip. ND80+18-55 alebo C30D+18-55IS, prip. C20D+co ? :)
Co mam brat?

Citovat příspěvek

10:27:46 08.04.2010

nowas1
Dukaz? Proc? Vzdyt je uplne jedno jestli na f2 nebo f5,6 pokud je to spatne. :)

P
Co uz nadelam. ;)

Citovat příspěvek

Autor: nowas1

1:04:16 08.04.2010

To má být důkaz, že to někdy náhodou vevnitř s f5.6 tele ohniskem jde, nebo že nejde? :)

http://forum.digineff.cz/file.php?41,file=628941

Někdy to možná i jde, ale takhle fakt ne.

Citovat příspěvek

Autor: P

22:22:10 07.04.2010

anous
A tak me napada, jestli je D300 (v rukou T_X) vhodna na sport...
Zpresnim. Pro foceni lyzaru ve tmavem obleceni a na spotmetering. Doposud se mu to nepodarilo prokazat...

Citovat příspěvek

Autor: P

21:58:55 07.04.2010

anous
Cus;) Zrejme T_X precenujes. Nestihl pochopit tvou reakci na jeho prispevek ze 07. 04. 2010 10:40 a ani to dalsi, zato
pise a pise....a prcdoba ubiha prijemneji.

Citovat příspěvek

21:32:37 07.04.2010

Ani mne to neprekvapuje, proto jsem to hned napsal. Tak nejak s tim pocitam, uz jsem si zvykl.

Citovat příspěvek

21:00:13 07.04.2010

Netrap se tim co co znamena, vzdyt jsem psal vyse neco o pochopeni. To ze nejake rovnice, natoz totoznost pro neco neplati, timpadem, kdyz dva delaji totez neni to totez. Pokud nekdo napise svuj nazor proc ne, ale neplati to pro vse a vzdy. Navic pokud tedy nekdo zacina od zacatku si muze sam vyzkouset co a kdy bude potrebovat. To je vse.

Citovat příspěvek

19:41:31 07.04.2010

No hlavne ukazuji neco, co druhy asi tezko pochopi. :D Nehlede na exif, ktery nekoho netrapi. Staci si jen obcas neco pripomenout - http://forum.fotografovani.cz/read.php?41,3215548,3215841#msg-3215841
No nekde to vadi a nekde ne, ze. Ale na to jsme si uz zvykli :D

Citovat příspěvek

12:41:23 07.04.2010

Myslím, že je jedno, jestli fotíš amatérsky, nebo profesionálně, ale jestli objektiv stihne nebo nestihne zaostřit. Když nestihne, mně se pak těžko fotí, asi jsi lepší, uděláš-li bez zaostření fotku. Já jsem napsal svůj názor, už sem nepolezu (td)

Citovat příspěvek

12:36:43 07.04.2010

Kleema, dříve Klema
Mas pravdu na 5,6 uz to stoji v hale naprd, zvlast kdyz jsou pixliky jeste mensi. To nemluvim o USM, bez toho se neda amatersky fotit vubec, fakt ani snaha ..... Zvlast kdyz je ten sum. :)

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: