Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jedu do US - nabizim ze mohu privezt fotak a skla. Idealne Canon..

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jedu do US - nabizim ze mohu privezt fotak a skla. Idealne Canon..

Autor: bmx

11:49:05 17.04.2011

Pratele, jojo, to byla jina sranda s klenotem...ale legenda zije dal, taky uz nejake nicky vystridal, je chytry, jisti se anonymizerem... :D

Citovat příspěvek

Autor: lukeba

17:35:45 24.10.2008

To snad neni mozny, on porad funguje Klenotuv inzerat!
Smal jsem se stejne jako pred par lety...

http://roman72.bizland.com/hls/ht.htm

Citovat příspěvek

Autor: Krapnik

17:10:40 24.10.2008

... to byly gerojské doby bezuzdné fantazie !!!

(tu)

... dnes se tak leda naprázdno mlátí závěrky při testování ...

(td)

... óóó, hrdinové indiánek NDR;
klenote !
Mironisko !!
kde jste !?!

:)

Krápník

Citovat příspěvek

Autor: fotohans

14:46:30 24.10.2008

No a aby nezapadla pointa pro ty co Klenotovo vlákno nečetli,
nebo odpadli smíchy než se dostali na 8. stránku. :D

[ital][bold]Vloženo uživatelem: klenot - uživatel již zaslal 636 příspěvků (---.chello.upc.cz)[/bold]
Datum: 19. 04. 2005 21:02

No tak musim s pravdou ven!

Normalne nas prepadli! Hned 10 kilaku za hranicema. 3 cerne bavoraky nas donutili zastavit, a vsechny nas zmlatili a sebrali nam vsechny prachy! Vsechno se semlelo za 2 minuty, ty vole! Ja mel u sebe neco malo pres 10 tisic euro (od 22 lidi) a ted jim budu muset vsem cely zivot makat na dluhy, ktere jsem si svou vlastni hlouposti udelal Jeste nam prorizli kola, takze jsme museli pockat az pojede nejaky cech a zaridi nam odtah do servisu a jesteze jsem platebni kartu mel schovanou v tasce v kufru a nevsimli si ji. Tak jsme alespon meli jak zaplatit ty nove pneumatiky, kola co nam v Chomutove v jednom servisu menili. No hruza !

Lidi, nejezdete do Nemecka pro fotaky! Je to velmi velmi nebezpecne ! Fakt! Vyse*te se na to, nestoji to za to, je to tam dnes uz dokonce drazsi nez doma, a jeste k tomu velmi velmi riskantni ! Fakt to nedelejte, dobre vam radim, myslim to s vama se vsema dobre ! Nestoji to vubec za to! Vice lidi to tu uz rikalo a ja jsem na ne nedal a krute jsem na to doplatil !

Puvodne jsem to ani nechtel psat, pac se stydim za sebe, jak jsem neschopny a dementni a tak dale (vy mne urcite velmi obsirne doplnite), ale nakonec jsem se rozhodl, ze budu lidi varovat, protoze tohle je fakt obrovsky riziko! Mohli jsme dokonce i prijit o zivot, mirili na nas bouchackama !
[/ital]

:D :D

Citovat příspěvek

Autor: honza1982

13:53:11 24.10.2008

hrisnik_celnik - zalez do diry provokatere ubohej!! Na takovy jako si ty patri hruba zaplata, jestli znas to prislovy?

Citovat příspěvek

Autor: Krutoprd

19:49:31 22.10.2008

Smlouva o půjčce? Jakákoliv smlouva je v naší kotlině na vytření řiti.
Půjčit ano, ale proti zástavě 3 x větší hodnoty.
Žebrotě půjčující si a žijící si nad poměry a vyhazující si z kopýtky akorát nasrat!
Soudy ohledně vymáhání dluhu je čistě věc teorie. Praxe je jiná.
Nabídka lidumila slibujícího dovézt výhodně foťák může zaujmout jedině nezkušeného naivního škudlila. (td)

Citovat příspěvek

Autor: klenott

18:56:40 22.10.2008

Takze zakladam nove vlakno, nebot v to predchozim se uz vubec neda orientovat diky zakomplexovanym chudakum, co si tam hoji (ci honi?) ego. Vim ze prijdou onanovat i sem, ale stejne bude lepsi zacit nanovo, i kvuli tomu, ze mohu nabidnout nejen dovoz (digitaku), ale i odvoz (lidi), coz v prvnim prispevku predchoziho vlakna nebylo uvedeno, ale protoze se na to nekdo ptal, tak to ted nabidnu hned na zacatku.

Ve strucnosti je moje nabidka jasna uz z nazvu vlakna, ale pokusim ji co nejvice upresnit a zodpovedet co nejvice dotazu, ktere byli na mne vzneseny v puvodnim vlaknu.

Takze. 15.dubna (to je patek) pojedu s kamosem do Nemecka pro Panasonica FZ20 a jsem ochoten odvezt tam (i zpatky, samozrejme ) dalsi 3 lidi, a pripadne dalsim privezt fotaky. Okolnosti a podminky dovozu:

- Pojedem do kramu http://EG-Electronics.de, do Lichtenau, coz je vesnice asi 10 km od Chemnitze (byvaly Karl Marx Stadt), coz je mesto asi 50 km od hranic s CR. Z Prahy je to vzdalenost asi nejakych 370 km po silnici tam i zpet dohromady. Muzem se ale stavit pro vyzvednuti zbozi i v pixxass-u (http://pixxass.de) anebo v ixxpixx-u (http://ixxpixx.de)

- Zbozi v tom i-kramu (mluvim o EG, u tech dalsich dvou jsem to nezjistoval) se musi objednat predem, bez objednani pres internet ho nelze osobne vyzvednout. Postup je ten, ze po objednani musi objednatel vyckat informativniho mailu, ze je pro nej zbozi pripraveno k vyzvednuti, jinak by taky mohl prijet zbytecne. Ja budu svuj fotak objednavat v patek 8.4, nebo v pondeli 11.4 a jelikoz u nej maji uvedeno "Auf Lager" (skladem), tak predpokladam, ze informativni mail dostanu snad nejpozdeji v utery.

- Jsem ochoten privezt fotak i vam. Ovsem objednat si ho musite sami. Doporucuji objednat nejpozdeji v pondeli 11.4 a pouze pokud na jejich webu maji u nej uvedeno "Auf Lager", jinak by ho nemuseli stihnout "naskladnit", nez pojedem. Objednat si musi kazdy za sebe, t.j. na sve jmeno. Objednavku pak vytisknout a predat mi ji spolu s penezi.

- Penize vyzaduji pred odjezdem a to v hotovosti, nejlepe v eurech. V krajnem pripade jsem ochoten pro Vas eura i koupit, ale nebudu hledat po cele Praze, kde je nejvyhodnejsi kurz. Proste pred cestou se stavim v nejake smenarne a zamenim koruny za aktualnich podminek. Ale opravdu velmi uprednostnuji eura.

- Predani penez musi probehnout osobne, na bankovni prevod (a postovni uz terpve) asi nezbude cas, trva to par dnu, a mohlo by se to nestihnout. Nicmene, pokud to mate do Prahy daleko, a chcete risknout (ze to casove vyjde), zavolejte mi a zkusime to domluvit. Ale opet plati ze silne uprednostnuji predani penez v hotovosti.

- Predani penez probehne v Praze, budto u mne doma, anebo u mne v praci, abych nemusel nikam chodit.

- Pokud se obavate, ze bych vam ani neprivezl fotak, ani pote uz nevratil penize, neprskejte sem (do vlakna), ale proste moji nabidku zcela ignorujte a jedte si pro nej sami, ci si ho kupte "u sveho prodejce fototechniky", pokud se obavate, ze jsem podvodnik. Nikoho do niceho nenutim, ale podminky nehodlam nikterak upravovat. Zaplatit nekomu fotak ze sveho a po privezeni ho zde prodavat po inzeratech (pokud by si to objednatel v posledni chvili pred prevzetim rozmyslel), tak na to fakt nemam naladu. Stejne tak plati, ze pokud by mi nekdo chtel penize posilat bank.prevodem a nedorazili by mi na ucet vcas, tak jeho fotak nevyzvednu (ze sve kapsy nezaplatim nic jineho nez ten svuj).

- Pri prebirani na prodejne budu pro kazdy kus zadat samostatny platebni doklad.

- Pokud nektery aparat z jakehokoli duvodu nebude na prodejne pripraven ke prevzeti, tak ho proste neprivezu. V tom pripade vam vratim penize.

- Pristroje budou k vyzvednuti u mne doma (klidne i ihned po prijezdu), nebo v praci, dle konkretni domluvy s kazdym zajemcem. V zadnem pripade je nejsem ochoten po privezeni posilat nekam postou, a to ani jako cenny a krehky balik a (samozrejme) na naklady objednatele. Proste vyzvednout si ho bude muset kazdy osobne. Nehodlam resit problemy s tim, ze neco bude pri preprave postou poskozeno a objednatel se bude certit a hazet vinu na mne.

- Nabizim POUZE PRVNI DOVOZ pristroje, zadne dalsi sluzby kdykoli v budoucnu. Tedy nenabizim pripadny pozdejsi odvoz aparatu k prodejci, v pripade nutnosti resit reklamaci. V tom pripade si s nim bude muset kazdy majitel zajet do Lichtenau ci do Chemnitzu sam. Predanim aparatu objednateli, po jeho privezeni do Prahy, pro mne konci veskere zavazky vuci objednateli.

- Davidovi (klukovi, co nas poveze) se na benzin slozime, podle poctu zajemcu, kazdy stejnym dilem (i kazdeho, kdo nepojede, ale prizevu pro nej fotak, beru za jednoho zajemce). Dame mu nejakou zalohu jeste pred odjezdem, a pak to pripadne dorovname. Davidovo auticko ale nepatri k ekonomicke tride. Papa (mimo mesto) zhruba 11 litru na 100 km. Takze cesta vyjde na takovych cca 1100 Kc.

Takze... pokud za techto podminek je pro vas nabidka dovozu z kramu, kde je vetsina zbozi asi o 15 az 20% levnejsi nez u nas, ozvete se mi na maila a uvedte, co chcete, kolik to stoji, a jak se jmenujete. Pokud to je na webu EG Electronics skladem (Auf Lager), pak si sezente patricnou castku v eurech a nejpozdeji v pondeli 11.4 objednejte zbozi pres internet (na sve jmeno). Pak mne kontaktujte pro upresneni mista a casu predani penez a pak vas zas ja zkontaktuji az to bude tu.

Stejne tak napiste na maila Ti, kdo byste chteli jet. Piste i pokud mate jakekoli dalsi dotazy.

Citovat příspěvek

17:58:43 22.10.2008

Tak jsem nasel vzpominu na Klenota, kdo to nezna doporucuji precist, kdo zna rad si da opacko.
Tech vlaken ale bylo vic, nasel jsem jen jedno jediné :(
Omlouvam se Ricosovi za off topic.

http://forum.grafika.cz/read.php?41,979878,979878,quote=1

Citovat příspěvek

Autor: Ricos

13:49:15 22.10.2008

No ja mam tak cas se tady s Vama hadat. Jestli ma nekdo zajem napiste na mail.. Ten nejvecnejsi dotaz: Nikon D300 telo v US kolem 29 000, u Skody 36 000. Nejvyraznejsi rozdily byly u objektivu co si pamatuju. Dalsi detaily tu odmitam resit.. ale preferuju gentlemenskou dohodu a ferove jednani. Nazdar :)

Citovat příspěvek

Autor: BigBrother

11:59:03 22.10.2008

LudekBrno:
Dneska mame institut zvany "Smlouva o půjčce" či jinou použitelnou smlouvu (KS atd.), stanovení úroku z prodlení motivující k včasnému vrácení peněz nebo předání zboží. V případě zpronevěry pak soudy a exekutory. Toho bych se opravdu nebál. Ale beru to spíš jako pojistku, většina lidí je čestná.

Já smluvně ošetřuji i kdyžpůjčuji větší sumu kamrádovi, jistota je jistota.Kdyby náhodou došlo na lámání chleba, smlouva se hodí.

Citovat příspěvek

Autor: LudekBrno

11:45:00 22.10.2008

Ricos:
já tedy nic nepotřebuju a na Canon už vůbec ne, ale čistě ze zvědavosti by mně zajímalo, jak si představuješ platbu ;) Přeci jen to nejsou korunové záležitosti, takže asi jen tak někdo sveří tolik peněz někomu cizímu. A stejně tak nepředpokládám, že ty bys koupil něco za vlastní peníze jen na dobré slovo a tady potom naháněl objednavatele, aby to od tebe vzal. Neber to jako nějaké podazírání, ale čistě jako zvědavost ;)

Citovat příspěvek

Autor: hrisnik_celnik

11:42:43 22.10.2008

Asi jste ještě nepochopil, oč se jedná, ale to (zatím) nevadí...

A mimochodem, a Vy osobně "rád fotíte a třeba byste si chtěl foťák vyšší třídy za cenu nižší"?
Nebo spíš byste ho raději propašoval a bokem si přivydělal?

Citovat příspěvek

Autor: BigBrother

11:42:28 22.10.2008

Jsem sedíval na amazon.com a při dnešním kurzu dolaru (skoro 20 Kč) vyjde Nikon D300 tělo levněji bez DPH v ČR.Ne o moc, ale vyjde. S daní je v ČR pořád dráž.

Citovat příspěvek

11:18:12 22.10.2008

:S Ano - nehezky vzorek z ceske populace. Kdyby pan v zelenem opravdu nejakeho celnika znal tak at si zjisti kdy priletim. Rad mu ukazu svuj novy fotoaparat:) Jinak - tahle nabidka je jen pro ty co radi foti a treba by si chteli fotak vyssi tridy za cenu nizsi. Budu mit moznost tam vsechno vyzkouset a znamy pripadne do US leta celkem casto, kdyby reklamace. RR (tu)

Citovat příspěvek

Autor: pepcok

14:15:10 21.10.2008

lukeba
vieš si predstaviť ako by dotyčný potom písal že dva čierne mercedesy plné ozbrojených holohlavých chlapíkov zastavili Boeing letiaci z USA do ČR? :D

Citovat příspěvek

Autor: bob_222

14:12:09 21.10.2008

2 lukeba
No zdali!!! To bola anabáza!!! Presne to ma napadlo pri tomto vlákne, ale nechcel som to sem písať, aby som Ricosovi nekrivdil ...

Citovat příspěvek

13:38:06 21.10.2008

Vzpomina si tady jeste nekdo na Klenota a jeho legendarni pout do Nemecka pro FZ 20?

Citovat příspěvek

Autor: hrisnik_celnik

13:25:00 21.10.2008

To je velmi zajimave, dejte mi zpravu, kdy hodlate priletet zpatky do CR.
Svagr dela na celni sprave a o takoveto lidi se dost zajima - mozna ma za kazdy podareny ulovek zvlastni premie.
Diky za pochopeni. Takze Praha, Ruzyne, a jeste to datum prosim.

Citovat příspěvek

Jedu do US - nabizim ze mohu privezt fotak a skla. Idealne Canon..

8:47:21 21.10.2008

Obecne spise drazsi vybaveni aby se to vyplatilo. Kurz dolaru ted sice celkem spatenka ale uvidime co se da delat. Abyste mohli porovnat ceny zkuste http://www.bhphotovideo.com/

Nepojedu sice do NY ale do SanFranciska ale s temito cenami by to melo byt stejne ne-li levnejsi ve Frisku.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: