Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

ICC a Apple

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: ICC a Apple

Autor: Petr Muller

11:25:05 11.11.2011

Děkuji pabe Navrátil

Začím zkoušet trail toho Aperture, a nejspíš zakoupím, za tu cenu je parádní a hodně se mě líbí prostředí a ovladání, barvy také super.

Takže může být lock a ještě jednou děkuji

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

21:41:21 10.11.2011

Ano, je to pravda.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

5:28:58 09.11.2011

Opravdu jsem ti toho nikdy nevšiml a nedělalo mě to v programech od Nikonu, proto to byl jeden z duvodu, proc jsme jim dal prednost.

A jeste proc ten profil mam v tech programech od nikonu spatne barvy?
A jestli e pravda to s Aperture, jak jsme se ptal

Citovat příspěvek

5:28:25 09.11.2011

Opravdu jsem ti toho nikdy nevšiml a nedělalo mě to v programech od Nikonu, proto to byl jeden z duvodu, proc jsme jim dal prednost.

Citovat příspěvek

5:28:10 09.11.2011

Citovat příspěvek

0:18:24 09.11.2011

Mirus: Také jsem si říkal, že by to mohlo být ve zpřesnění vykreslení, ale předpokládal jsem, že zrovna tohle by tazatel asi sám zaznamenal…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

21:24:11 08.11.2011

Vím že když jsem zkoušel Lightroom, tak tam to dělalo a bylo to viditelné :)
Ale u toho Nikona jsem si toho nikdy nevšiml, právě proto mě to zmátlo :)

Citovat příspěvek

Autor: Mirus

21:20:50 08.11.2011

Dela to i na windows. Ten vlozeny jpg nahled je v nizke kvalite, aby se zbytecne nenafoukla velikost RAW souboru, takze je to prekmitnuti dost poznat na snimku, kde je mnoho detailu.
Mac a profil monitoru jiz necham panu Navratilovi. To je jeho parketa. ;)

Citovat příspěvek

20:53:38 08.11.2011

Tak ještě jednou budu otravovat :)

Zkusil jsem nainstalovat trial verzi programu aperture od applu, a tam se fotky zobrazuji dobře.
Ale v nastavení jsem nenašel správu barev, mám pocit, že jsem někde četl, že si to bere automatiky ze systémového nastavení, nevíte co je na tom pravdy?

Citovat příspěvek

20:31:13 08.11.2011

Pane Navrátil , jsem asi slepej ale nemůžu tam ten pracovní prostor minitoru najít ve photoshopu :(
Ale teďka se fotky zobrazují barevně dobře (v systému mám nastavený ICC monitoru)

Citovat příspěvek

19:26:21 08.11.2011

Aha, jj tohle jako by to dělalo :)

Právě na windows mě to předtím nedělalo, nebo to bylo tak rychlé že jsem to ani nepostřehl :)

Tak teď jeste ten profil, ale to asi vyresi kalibrace a vytvoreni profilu na miru :)

Citovat příspěvek

Autor: Mirus

17:36:52 08.11.2011

Neznam tedy verzi pro Mac, ale Win verze Nikon View NX2 v pripade zobrazeni RAWu nejprve zobrazi vlozeny nahled v jpg a teprve potom vykresli plny RAW na ktery pro zobrazeni uplatni nastaveni, ktere bylo navoleno ve fotoaparatu v dobe expozice. To muze byt ten prekmit po te cca 1 sekunde.

Citovat příspěvek

17:05:12 08.11.2011

Dobrý den pane Navrátil,

tak jsem koukal na ty profily (system) aji kdyz zmením profil na nějaký jiný který tam je, tak se to po te cca 1 sekundě v Nikon View NX2 zmeni, ale barevnost zůstává stejná u zvoleného profilu, akorát se obraz stmaví. Takže bych to osobně tipoval, že by kalibrace monitoru a vytvoření profilu monitoru mohla pomoct.

Dále jsem si nainstaloval trial verzi photoshopu nového, a v nastavení barev dam nastaveni - Barvy monitoru a mam tam pracovní prostory a u RGB mam RGB monitoru - Display (neni tam to eizo),
ale to jsem tusim cetl ze kdyz je pracovni prostor na notebooku tak tam je profil notebooku, ale nejak jsem neprisel na to jak dat pracovni prostor na to eizo (presunout photoshop na Eizo)

Citovat příspěvek

9:19:46 08.11.2011

Děkuji za rychlou odpoveď.

Ano, bylo to jednou v sekci LCD monitorů.

Photoshop nemám, ale nainstaluji trial a kouknu na to, ale až příjdu domů z práce. Pak dám vědět a napíšu sem.
Zatím děkuji a přeji pěkný den :)

PS: večer tu jsem jak na koni :)

Citovat příspěvek

9:01:12 08.11.2011

Dobrý den, nevím se kterým diskusním fórem jste si to popletl, ale pod tímto jménem se u mne na Poradně vyskytujete zatím jen jednou a žádný šlak s tím nemá nic společného… Pokud chcete jen tak diskutovat se „všemi“, zvolte si laskavě volné diskusní fórum např. zde: http://forum.grafika.cz/list.php?139
Nyní k Vašemu dotazu. Zdá se, že se spíš někde mele nastavení v preferencích programu versus OS. Pokud máte Photoshop, podívejte se do nastavení barev do sekce „pracovní RGB prostor“, co máte napsáno za „RGB monitoru -“. Pokud tam máte uveden ten Váš profil EIZO, mělo by to být v pořádku a Photoshop by měl zobrazovat barvy korektně. Pak bych se tedy soustředil na to, zda-li View a Capture se neperou někde se systémovou předvolbou profilu monitoru. Aby se to po vteřině přepínalo — není k tomu důvod a už vůbec ne důvod v jiném profilu monitoru. Děje se tak jen a pouze s profilem EIZO? Pokud ano, znamenalo by to, že by mu nějak „nechutnal“, ale tyhle profily jsou přitom naprosto korektně vytvořeny…
Nicméně nevylučuji chybu v Lionu, respektive interakce Lion/NikonSW, koneckonců je to relativně stále ještě novinka, tak se nedá vyloučit nějaká ta chybička, možné je všechno…
Když tak ještě nad tím přemýšlím — něco podobného jsem zažil u jednoho kunčofta taky na Mac počítači před dvěma či třema rokama, kdy se mlely mezi sebou systémový a colorsyncový profil monitoru. V jím používaném programu po zobrazení první fotky se také viditelně přepnul systémový profil na colorsyncový. Po sjednocení nastavení tento problém ustal. Nevylučuji, že tahle situace může být i u Vás.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

ICC a Apple

7:10:39 08.11.2011

Dobrý den všichni,

nedávno jste tu se mnou měli trpělivost, při vysvetlění základu správy barev, ale nastal nedávno jeden problém, který mě snad pomůžete vyřešit :)

(Snad se budu ptát sruzumitelně a lépe, než minule, aby pana Navrátila netrefil šlak)
Hledal jsem tu něco podovného, ale nenašel. Našel jsem, řešení problému nebo dotazy ohledně iMaca a kalibrace.

Odešel mě notebook, tak jsem si pořídil nový, protože oprava by se už nevyplatila. Koupil jsem si Macbook Pro 13 s i5 (generace před novými modeli uvedeny nedávno). ma integrovanou grafiku.

Připojil jsem k němu své Eizo s2243w, stáhl jsem ze stránek Eiza profil tohoto monitoru pro MacOSx a v systemu nastavil (tenhle postup jsem uplatnil na starém notoebooku s win7 (ICC profil tohoto systemu) a vše šlapalo jak má).
Jenže mám problém, používám na prohlížení Rawu Nikon ViewNX2 a na upravu Capture NX 2 (popodrují správu barev)
Když fotky prohlížím, tak asi 1s jsou vidět fotky s reálnýma barvama (nebo aspoň reálnějšíma) a po té 1 až měně sekundě se přepnou (změní) a barvy změní podání.

Chci se zeptat, kde by mohl být problém. Jestli je chyba v ICC profilu na stránkách Eiza (špatně si sedí s integrovanou grafikou) nebo někde jinde.

Podotknu, že když měním profily na monitoru barvy se mění, takže správa funguje a když mám vybrany profil ICC Eiza, tak rámeček systémového okna je bílo stříbrný, tak jak má být. Na fotce (fotkách) se mění barevné podání někdy jen nekterych barev, nebo některých méně a některých více.

Pomohla by kalibrace přímo na tenhle notebook, přípomínám že na starém notebook, vše šlapalo s ICC profilem od Eiza (asi to nebylo uplně na 100% přesně, ale zobrazení a podání bylo parádní)

MacOSx mám 10.7.2 Lion

Děkuji všem za rady.

PS: Snad jsem lépe napsal co mám za problém, než minule :D

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: