Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Správa barev ve Windows 7 a Vista

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Správa barev ve Windows 7 a Vista

Autor: Ales_Ulrych

8:42:11 25.10.2011

Díky, tato varianta mě taky napadla. Jen jsem byl zvědavý, zda nevíte, jak to inženýři v Microsoftu vymysleli, či jak by to mělo dle nich fungovat. Zarazilo mě, dle jakého klíče Windows pozná, o jakou grafiku jde. :)

AU

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

7:38:51 25.10.2011

Vaše úvaha je logická a pragmatická. Pokud máte korektně udělaný profil, nebál bych se pro vše nastavit volbu fotografie, je to snad z 99 % akceptovatelný kompromis.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

5:31:38 25.10.2011

Díky, pane Navrátil, to jsem chtěl vědět. Používám aplikace podporující CMS, jen mě zajímalo, zda se vyplatí nastavit i profily pro tisk., scanner, přímo ve Windows. Občas něco tisknu z Powerpointu pro obch. oddělení. Ale měl jsem strach, zda si tím nezpůsobím problémy, že to přebije mé nastavení z aplikací podporujících CMS. Hold chtěl jsem mít nastavený dokonale systém. (i pro aplikace nepodporující CMS).

CMS ve Windows bych ale mohl využít např. pro obchodní oddělení (stěžují si, že co tisknou, neodpovídá očekávání a u mě to je vždy OK). Pokud bych to nastavil, jak funguje rozdělení volby převodu?

Kdy použije Windows kterou metodu? Výchozí vykreslení chápu, ale jak CMS ve Windows dokáže tisková data rozdělit na:

1) fotografie
2) perokresby
3) simulace papíru
4) Grafy

Když ke každé z těchto čtyř kategorií si můžu navolit vlastní způsob vykreslení?

Aleš Ulrych

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

23:15:37 24.10.2011

Vzhledem k tomu, že jsem už u jednoho driveru k RGB tiskárně narazil na to, že přiřazený profil měl větší váhu, než profil výstupu zvolený v tiskovém dialogu Photoshopu, doporučoval bych nastavit pouze profil k monitoru a zbytek řídit spíš v aplikaci, pokud to umožní. Pokud používáte spíš aplikace, jenž nějaké řízení CMS neumožňují a používáte pro danou tiskárnu pouze jeden profil, je lepší to řídit přes globální přiřazení profilu danému zařízení ve win7/vista.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

10:33:36 21.10.2011

Kdyby bylo nějaké školení na toto téma (abych pochopil, jako to ve Win 7, Vista) funguje, rád bych se ho účastnil. Pokud někdo o něčem ví, napište mi to prosím. Jinak Colormanagement ovládám (na to se školit už nemusím - alespoň doufám :) ), zajímá mě jen, jak to funguje ve Win 7 a Vista. Co to vše ovlivňuje (které aplikace,...)

Citovat příspěvek

Správa barev ve Windows 7 a Vista

12:57:40 20.10.2011

Zdravím,

zajímalo by mě, zda je někde přesně vysvětleno, jak funguje správa barev v nových Windows (7 a Vista). Jak tam funguje funkce s přiřazením profilům pro konkrétní zařízení. Jedná se mi o to, že když vyberu tiskárnu a přiřadím k ní mnou vytvořený profil (vytvořený například z programu EFI ColorProof XF), kdy bude tento profil použít. Vždy, či jen z aplikací nepodporující Colormanagement (Word, Excel apod). Nerad bych, abych tiskl z Photoshopu, Illustratoru, Corelu, kde už mám profilu nastavené, se mi převod provedl dvakrát (jednou Photoshop, pak Windows). Sice bych mohl dělat pokusy, ale to je časově náročné, tak mě zajímá, zda to už někdo netestoval. Zda aplikace, které Colormanagement mají, mají přednost před výchozím nastavením ve Windows či nikoliv. Díky za info.

Aleš

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: