Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Nesoulad barev v PS a windows

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Předmět:

Příspěvek:

*AGGRESSIVE* O:-) :-/ :-P *BLUSH* *BYE* :'( *DASH* 8-) *DRINK* :-| *THUMBUP* *SOS* *KISSED* :-* *OK* *SECRET* *STOP*

Pohlaví:

Muž, Žena

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Re: Nesoulad barev v PS a windows

Autor: Navratil

18:19:53 05.01.2012

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/Change-color-management-settings
No a jak to bude fungovat, pokud ke každému monitoru přiřadíte jeho profil? To především záleží na ovladači a možnostech grafické karty. Ale Photoshop stejně se bude orientovat podle nastavení primárního monitoru…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: damdz

12:53:40 04.01.2012

Chyba byla přímo ve window7- přiřadil sám ke 2 monitorům jakýsi profil "sRGB with calibration..." - jakmile jsem ho ručně smazal, barvy ukazují všechny 3 aplikace stejně, sytém je tedy momentálně bez CM.
Než vložím profil svého monitoru, chtěl jsem se zeptat, proč mi windows ve správě barev ukazuje 3 monitory (mám notebook + externí LCD). Monitor 1. je určitě dislej notebooku, Monitor 2. bude externí LCD, ale co je 3.Monitor (PnP)?
Je možné k 1.monitoru nahrát profil displeje notebooku (pokud si ho nechám zkalibrovat sondou) a ke 2.monitoru profil externího LCD? Jak to potom bude v praxi fungovat?

Citovat příspěvek

11:48:42 02.01.2012

nemohu posoudit, kde máte v nastavení W7 chybu, když Vaše aktuální nastavení neznám.
Aplikace Photoshop + Zoner si řídí správu barev samy. Sjednoťte jejich nastavení barev a výsledek by měl být shodný…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

20:43:39 01.01.2012

Používám právě kvůli "běžným" zákazníkům a fotolabům pouze profil sRGB - již při fotografování i zpracovávání fotek (i když se tak okrádám o širší gamut). Je to trochu jednoduchší a stejně nemám doma tiskárnu abych mohl tisknout v adobeRGB.
Nicméně jsem teď narazil na nový problém - s novým PC jsem upragoval na WINDOWS 7 a ačkoliv zatím ještě nemám nahraný profil monitoru ve správě barev WINDOWS, a nemám zapnutou správu barev v ZONERu 11 a ve PHOTOSHOPu CS5 mám nastaveno sRGB, tak stejná fotka vypadá jinak ve PHOTOSHOPU, ZONERU i prohlížeči WINDOWS (tři jiné zobrazení-photoshop je přesycený a kontrastnější, zoner je nejsvětlejší a nejméně barevný). Z toho jsem úplně vedle, protože ve WINDOWS XP při těchto podmínkách jsem viděl fotku všude stejně.
Můžete popsat prosím celý cyklus nastavení (sRGB) pro WINDOWS 7? Je tam podstatně více voleb, než bylo v XP a zřejmě tam mám někde chybu.

Citovat příspěvek

7:35:00 10.12.2011

No, uloží se to do sRGB. Ale opět bez správy barev se to zobrazí přesycené…
Řešení je například následující. Fotky vždy ukládejte s profilem (zde asi aRGB, pokud chcete nejlepší barevnost) a na své stránky dejte informaci, že pro korektní zobrazení barev je nutné mít zkalibrovaný monitor a nejlépe prohlížeč Firefox (popřípadě jiný s podporou správy barev) a popřípadě dodejte informaci, že používáte aRGB.
Dá rozum, že pokud tyto podmínky nemají „pozorovatelé“ splněny, nemohou se nikdy dočkat přesného zobrazení barev. Ale pak už by bylo jedno, co tam dáte, protože každý to uvidí jinak a nikomu nevyhovíte.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

13:52:22 09.12.2011

Ještě mě napadla taková šílená myšlenka - co když dám fotku ve photoshopu ULOŽIT PRO WEB - tam se s tím něco děje, protože ta fotka vypadá po uložení trochu jinak. Co se s tím stane?

Citovat příspěvek

13:33:59 09.12.2011

Vlastně ne-takhle si převedu fotku z AdobeRGB do sRBG, ale windows ji ve svém standartním prohlížeči stejně zobrazí špatně (přesaturovaně a kontrastněji). Takže vlastně neexistuje žádný způsob jak přinutit windows prohlížeš (a všechny programy bez CMS) aby tu fotku ukázaly správně. A neexistuje způsob jak upravenou fotku v photoshopu "převézt" na něco co by odpovídalo zobrazení prohlížeče windows? Že bych pro sebe a svůj tisk měl zvlášť fotku a jinou "překonvertovanou verzi" pro klienty bez CMS a internet? Jedině snad jenom tu zvlášť fotku pro klienty zesvětlit a ubrat sytost,že? (případně si na to přímo vytvořit akci)

Citovat příspěvek

10:16:21 09.12.2011

A nestačilo by ve photoshopu ihned po úpravě fotky ji převést na standartní sRGB (ÚPRAVY-PŘEVÉST NA PROFIL)? Pak by se měla ve standartním prohlížeči windows zobrazovat správně,ne?

Citovat příspěvek

21:33:14 27.04.2010

Pokud i dotyčný pozorovatel bude mít širokogamutový monitor a bude si to prohlížet v aplikaci bez podpory CMS, pak ano, i on to uvidí přesaturovaně, koneckonců, jako všechny ostatní fotky, tedy nejen ty Vaše.
Pokud Váš monitor podporuje simulaci sRGB, pro tento případ si jej do sRGB dočasně přepněte a nezapomeňte i v nastavení barev si pro monitor zapnout sRGB, jinak se Vám to ve Photoshopu naopak desaturuje (Photoshop pak musíte zrestartit).
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: louka

14:10:39 26.04.2010

Ano, rozumím (nahlédl jsem do historie-je to často diskutované tema). Neřešil jsem tuhle lapálii,neboť monitor s rozšířeným gamutem užívám teprve krátce, jsem s ním spokojen (mé potřebě vyhovuje plně), ale když někdo chce fotky na CD, v tu chvíli z toho nemám dobrý pocit, jelikož vím, že on vidí fokty přesaturované, nepěkné...
Je možno při zpracování fotek v PS nějak nasimulovat barevné podání monitoru resp. prohlížeče win ?, právě proto, abych měl kontrolu nad tím, jak obrázky uvidí člověk, který nemá potřebu kupovat monitor s rozšířeným gamutem ? - že by stačilo přepnout monitor do režimu sRGB ???

Citovat příspěvek

0:03:28 26.04.2010

Zřejmě podle všeho používáte monitor, jenž má rozšířený gamut. Zatímco Photoshop používá jeho ICC/ICM profil, jenž vznikl při jeho kalibraci, standardní prohlížeč ve win nikoliv a proto logicky dojde k tomu přesaturování. Jakmile byste použil prohlížeč, jenž umí korektně použít správu barev, došel byste k podobnému (ale pravděpodobně nikoliv absolutně totožnému) výsledku, jako ve photoshopu.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Nesoulad barev v PS a windows

Autor: louka

8:42:18 25.04.2010

Dobrý den, prosím poraďte, jak docílit shody : snímky zpracuji v PS, kde jako pracovní prostor mám Adobe RGB 1998, fotky z tiskárny (domácí i komerční) jdou tak, jak je vidím na monitoru. Ale pokud stejnou fotografii otevřu v prohlížeči Windows - je dost přesaturovaná (hlavně červená). Jde mi o to - když někomu pošlu fotky mailem,nebo vypálím na cd - aby je viděl takové, jaké jsem je udělal respektive jaká nastavení mám použít, abych měl kontrolu /shodu v tom, co vidím v Photoshopu a poté ve Windows. Nemyslím, že by problém byl v kalibraci monitoru. Děkuji za odpověď.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: