Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kalibrovať tlačiareň nižšej triedy?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kalibrovať tlačiareň nižšej triedy?

Autor: RGazda

12:12:15 29.12.2009

CUPS Canon driver v Mac OS X 10.6 neumožňuje vypnúť CMS. Nemohol som tlačiť predlohy z kalibračného programu priamo ale cez CS4. Tam som importoval predlohy ako untagged a pri tlači som vypol CMS.

PS CS4 je jediný program, ktorý vie vypnúť CMS pri CUPS Canon ovladači.

Výsledky tlače užívateľským profilom nie sú zlé, ale v prípade Canon profilov je to lepšie pri porovnaní s monitorom.

Citovat příspěvek

Re: Kalibrovať tlačiareň nižšej triedy?

Autor: Navratil

11:12:27 29.12.2009

Ano, možné to je. Také je velmmi pravděpodobné klonování profilů s editací (už jsem se s tím mnohokrát setkal, kdy se jen okomeztricky dorovnávají rozdíly mezi jedntl. papíry) a pod.
Vaše výsledky jsou bohužel odpovídající kategorii sondy, nicméně i tak by měly být výsledky tak nějak použitelné. Zkontrolujte si, zda-li jste při tisku targetů skutečně vypnul interní CMS driveru tiskárny a pod.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Kalibrovať tlačiareň nižšej triedy?

Autor: RGazda

20:49:21 28.12.2009

Pan Navrátil,

v prvom rade sa snažím sledovať túto poradňu a rozumieť správe farieb. Pred časom som si kúpil kalibračnú sadu / monitor + tlačiareň / od ColorVision. Kalibrácia monitora je OK. Mám tlačiareň Canon Pixma Pro 9000. Pri všetkom úsilí o kalibráciu tlačiarne / low cost sonda cca 15 tis. Kč / dostávam horšie výsledky tlače ako s dodanými profilmi od Canonu. Pri porovnaní so skalibrovaným monitorom sa viac zhoduje tlač pri použití Canon profilov. Pri mnou vytvorených profiloch stále dostávam farebný nádych / zväčša do teplých farieb / a pozorujem neustále znížený kontrast.

Najlepších výsledkov v porovnaní s monitorom dostanem vtedy ak prevádzam tlač cez Canon plug-in do CS4 so štandartnými Canon profilmi.

Je možné, že Canon vytvára profily na super profi kalibračných zariadeniach, ktoré dávajú lepšie výsledky aj keď nie sú presne pre moju tlačiareň ako keď sa pokúšam o kalibráciu s low cost sondou?

PS: Už som unavený a zúfalý z kalibrácie tlačiarne

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: