Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

zamena procesnich barev za pantone

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: zamena procesnich barev za pantone

Autor: Navratil

22:08:32 04.10.2009

Tak to Vám nezávidím. Podle mého názoru to v ID nejde. Zkuste se ale pozeptat zde: [url]http://forum.grafika.cz/list.php?83[/url], ale napište do dotazu také verzi Vašeho InDesignu.
Jinak napadají mne tři varianty:
1) ve finále z toho udělat tiskový postsript, ale nikoliv v binárním módu, ale v ASCII. Pak jej ručně zeditovat a provést nahrazení veškerých definic barev, které se v něm vyskytují. To už jsem párkrát dělal, jde to, ale je to piplačka a s rizikem chyby a nikoliv pro běžného uživatele…
2) záleží na jakém digitále se to bude tisknout. Některý RIP je schopen provést náhradu barev. Poraďte se s obsluhou stroje tam, kde se to bude tisknout.
3) vyexportovat to do PDF a provést náhradu například PitStopem, ale obávám se (pokud by to bylo vůbec možné), že by to byla ještě větší piplačka, pokud byste musela postupovat krok za krokem.
Omlouvám se, že Vám neporadím konkrétněji, ale zkuste to přes ten odkaz se zeptat přímo v sekci „Sazba“ v podsekci „InDesign“… Možná existují na to i pluginy, nevím. Já už ze sazbou tak nezabývám, jako před lety, takže jsem z ID-CS2 už neupgradoval výš a tenhle obor už sleduji jen orientačně…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

zamena procesnich barev za pantone

Autor: lenkab

16:04:00 02.10.2009

Dobry den,
dostala jsem data v InDesignu, ktera se puvodne tiskla v ofsetu jako 2barva (kombinace 2 pantonek).

V InDesignu jsou ovsem nahrazeny tyto 2 barvy procesni zlutou a cernou, s tim, ze se ve vysledku misto cerne tiskla jedna pantonka a misto zlute druha.

Je mozne nejak jednoduse zamenit barvy v cele publikaci zpet na pantonky? Jedna se o rozsahly sbornik s vlozenyma bitmapama a grafy v duplexu, ktery je nyni potreba dotisknout digitalne...

Take texty nejsou vzdy jednou, nebo druhou barvou, ale vetsinou je to kombinace obou (napr. text ma hodnotu C=0, M=0, Y=60, K=70, kde Y potrebuju nahradit za Pantone 1235 C a K za Pantone 627 C)

Dekuji moc za radu
Lenka Buresova

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: