Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Prosba o radu: konkrétní zkvalitnění postprocessingu RAW -> tisk

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Prosba o radu: konkrétní zkvalitnění postprocessingu RAW -> tisk

Autor: Navratil

22:51:52 30.09.2009

P: Běžte si své komplex řešit jinam. Jestli si myslíte, že není možné Váš přístup na server grafika zabanovat, tak jste na omylu, ze kterého Vás vyvést je skutečně to nejmenší…

Citovat příspěvek

Re: Dil 3: Prosba o radu: konkretni zkvalitneni postprocessingu RAW -> tisk

Autor: P

22:11:57 30.09.2009

Viktorku,
mate tu dost nudu...ale zda se, ze medunkovej caj znacne bystri smysly hlidaciho psa;)
Je mi Vas celkem lito. Mate zapotrebi byt tak malej?

Citovat příspěvek

21:53:44 30.09.2009

Pane Viktore,
ze (C)Raven nekoho posila do riti, to Vam nevadi? Divnej metr frajera az na pudu....
Ale jinak je s Vama docela sranda. Zeby ten medunkovej caj zabral?;)

Citovat příspěvek

Autor: Raven007

7:05:22 25.09.2009

Mohu i za ostatni????
Bez do riti!!

S pozdravem Raven

P napsal(a):
> V.Navratil
> Dobrej hlidaci pes, jen coz. No pri hustote prispevku zrejme brnkacka, pravda...
> Tak znovu do toho, chrabry junaku.
> Btw jakej byl medunkovej caj?;)
> P
>

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: Díl 3: Prosba o radu: konkrétní zkvalitnění postprocessingu RAW -> tisk

23:17:58 24.09.2009

V.Navratil
Dobrej hlidaci pes, jen coz. No pri hustote prispevku zrejme brnkacka, pravda...
Tak znovu do toho, chrabry junaku.
Btw jakej byl medunkovej caj?;)
P

Citovat příspěvek

23:05:11 24.09.2009

Tak, tak, mily Viktore.
Jeden myslel, myslel a posra....zu sjel dolu....
Ale jen "guma" maze;)

S pozdravem jisty anonym P.

Citovat příspěvek

23:53:22 18.09.2009

[bold] Takže vzhledem k tomu, že jistý anonym, vystupující pod přezdívkou „P“ a prokazujíc zarputilou odolnost vůči jakýmukoliv argumentu, zaplevelil toto vlákno diskuse svými urážkami a blábolením prázdných výpadů, usoudil jsem (a byl jsem diskutujícími zde i mailově o to požádán), že jedinou možností jest rázný řez.
Takže původních 58 příspěvků je nyní zredukováno na (tuším že) 17, což — jak doufám — by mělo přispět k přehlednosti a užitečnosti i pro ostatní.

Toto vlákno neuzavírám, protože si myslím, že je možné v tématu pokračovat konstruktivně dál. [/bold]

S pozdravem
Viktor N.

[ital] PS: Upozorňuji tímto anonyma „P“, že veškeré jeho další příspěvky budou zde okamžitě vymazány. Může se samozřejmě vyřádit jinde v nemoderované části GrafikyOnLine, případně se může i přidat ke vzteklým kritikům mé maličkosti v Diskusi s redakcí. Což mi jaksi žíly netrhá a je to pro mne naopak jen důkazem, že jsem se asi zachoval správně… :–) [/ital]

Citovat příspěvek

22:12:09 18.09.2009

Mirus
Velmi me mrzi, ze jsi..a ted zduraznuju..."zrejme" podobne natrvrdlej jako suverenni jesita Viktor Navratil.
Oba panove, vy nedovedete cist? :S

Citovat příspěvek

Autor: Mirus

20:01:10 18.09.2009

Nakouknul jsem, protoze jsem cekal zajimave vlakno, ale...
Takze souhlasim... osobniho napadani je az dost i v jinych diskusich a stejne ve finale k nicemu nevede.
Dekuji

Citovat příspěvek

Autor: pepos

18:45:08 18.09.2009

Docela mě potěšilo když TX zde otevřel tento problém. I když mám celý řetězec optimalizovaný k mé velké spokojenosti p. Navrátilem, předpokládal jsem že mě diskuze zde posune ještě o krůček dále. Nakonec se to zvrhlo k osobním výpadům které nikomu nic nedají.Je to škoda protože toto vlákno bylo vždy vysoce odborné. Doporučoval bych panu Navrátilovi aby většinu příspěvků smazal včetně mého a ponechal zde pouze přínosné informace. Případné další diskuze zablokoval ukončením vlákna. Jen tak může jeho poradna pokračovat ve vysoké informační hodnotě která se neztrácí v množství zvratků které se zde objevily.

Citovat příspěvek

Autor: ce

17:47:31 17.09.2009

P,
hele,
my sa ešte nepoznáme "ale už mne dost serete" :D
-takže niekde sem by som to zvrtol a nechal to tak... ;)

Citovat příspěvek

15:41:52 17.09.2009

ce
A jeste malickost. Vedet predtim o tom, na co odkazuju ve svem ze 17. 09. 2009 14:4, nebyl bych se ucastnil...

Citovat příspěvek

15:36:13 17.09.2009

pepetkin
Datum: 17. 09. 2009 14:54
Neadekvatni reakce V.N. na muj prispevek. Najdi si to.

ce
Nevim, proc mi to pises, nemam k tomu co dodat. Primarne tady slo o "postupy" T_X...

Citovat příspěvek

Autor: ce

15:05:00 17.09.2009

P,
ja som to troška čítal a je tam aj toto od Jose 3 a s tým sa stotožňujem,pretože by som sa skutočne nikam nepohol:
"Já bych se pana Navrátila rád zastal. Myslím, že jeho zasvěcené rady všichni oceníte ve chvíli kdy budete potřebovat rychle vyřešit nějaký problém s barvama. Alespoň já jsem to už několikrát ocenil. Pan Navrátil reaguje rychle a výstižně. To, že nenechá ostatní do tématu mluvit považuji spíše za přednost. Když totiž potřebuji poradit (od názvu PORADNA) tak chci zasvěcenou radu od člověka, kterému důveřuji. Pokud se do toho začnou míchat ostatní, ať už odborníci nebo ne, tak se rada rozplývá do ztracena. Je to stejné jako když voláte někam na technickou podporu. Taky neočekáváte, že se vám do hovoru konferenčně zapojí celá firma od uklízečky až po ředitele. A pokud někdo nechce radu, ale diskuzi, má k tomu příslušné forum.
Určitě jste si všichni všimli kolik je na foru opravdových rad a kolik jen pokusů o radu. Nic proti tomu, všichni se z toho učíme, ale myslím, že bychom si mohli vážit člověka, který je v dané problematice skutečně odborníkem a je ochoten nezištně poradit a ne jen se "pokoušet poradit". A pokud nechce diskutovat, ale radit, neberme mu to. Spíše buďme rádi, že tady někdo takový je a je ochoten podělit se o své určitě pracně nabyté zkušenosti.
Jose"
- okrem toho si myslím,že úplne kľudne by sa tu na to mohol vykašľať a rovno to tu zavrieť,nemá to zapotreby.

Citovat příspěvek

Autor: pepetkin

14:54:34 17.09.2009

oprava:víš ,chtěl jsem vyknout a pak ... ;)

Citovat příspěvek

Autor: pepetkin

14:49:41 17.09.2009

Neregistrovaný uživatel: P (---.63.broadband11.iol.cz)

....,kdo nema olsovy ruce...hehe. :S

Fajn, co kdybyste vystoupil z té anonymity, za kterou se tak statečně schováváte a zpoza které tak chrabře útočíte a šel do přímé konfrontace?
Dostanete k disposici tiskárnu se standardní instalací, 2 × 10 archů A4 originálního papíru, jednou matný a po druhé naopak lesklý a k tomu sadu originálního inkoustu. No a tři hodinky času. Já totéž. Po uplynutí času předvedeme výsledek. Takový, aby byla neutrální černá, skvělé a věrné barevné podání v celé dynamice fotografie, včetně detailů ve stínech a tak dále. No a samozřejmě výstup na matu i lesku musí být barevně vzájemně shodný, bez nějakých vzájemných barevných odchylek. Tohle můžeme spáchat veřejně na neutrální půdě a data na testování fotek nám dají (až ve fázi finálního předvedení výsledku, protože postup nastavení musí být univerzálně a rychle použitelný pro jakákoliv data) odborní fotografové, kteří to nakonec posoudí.
Kdo prohraje, hradí veškeré náklady (včetně úhrady času „komisi“) + 20tis. kč bonus vítězi + veřejnou omluvu zde. Co Vy na to? Tohle máte přece v malíčku, ne? Pro Vás snadno vydělané prachy a úžasné zadostiučinění…
S pozdravem
Viktor N.

" Máš hodně možností, buďto tu výzvu přijmout,nepřijmout,vymluvit se a nebo zase jenom bezvýsledně urážet a mlátit prázdnou slámu" :D

Výš kolik nás to tu čte,předveď se :D

Citovat příspěvek

14:41:30 17.09.2009

Jakysi Viktore Navratile, fanfaronsky moravsky ogare...
Zda se, ze mazani prispevku je jednim z Vasich konicku a zrejme uz delsi dobu...
http://forum.digineff.cz/read.php?107,2056373
Zeby to bylo prilisnou zaneprazdnenosti anebo spis necim jinym? Jestli nevite cim, zkuste si to najit v onom odkazu;)

radimv
Ahoj;)

Citovat příspěvek

Autor: vbfu

11:05:56 17.09.2009

Jakysi pane Navratile,
pisu Vam ted registrovane, predtim neregistrovane jako P. Budu tim mene anonymni nez treba Tomas_X?
Mazani mych prispevku svedci m.j. i o tom, ze zrejme jen Vy si muzete dovolit psat, co chcete a i urazlivym zpusobem.
Kdybyste byl poradne cetl, co jsem predtim psal, nenapsal byste svuj prispevek ze 16. 09. 2009 21:49 tak, jak jste jej napsal...a nevkladal mi "do klavesnice" treba tohle Vase *Vy tvrdíte, že je to naopak možné jen „vlastní genialitou“ a uměním nastavení driveru/APS.*
Je mi lito, ze jsem podcenil Vasi schopnost chapat. Konec koncu neslo o Vas, ale o T_X, tak Vam mohlo byt zcela jedno, kdyz jsem T_X naznacoval, jakym zpusobem muze ze s ve Pixmy dostat vic. A rovnez i to, kde zjistit, co kvuli jejimu omezenemu gamutu proste nevytiskne. A kdyz uz, tak s "falesnymi" barvami.
Kdyz na to prijde, to mohl vedet uz davno sam...

Tak prijemne mazani (nejen) mych prispevku;)

Citovat příspěvek

9:58:27 17.09.2009

Tomas_X
Osobni rovina ukrivdeneho ti jde. Cist, co se ti pise asi uz min. Napsal jsem ti neco, co by ti mohlo pomoci dostat ze tve Pixmy maximum. Jestli nechapes jak, nic ti nebranilo se zeptat. A kdyz ti jde o penizky, neco ti napsal uz i Jose3. Co s temi informacemi udelas, je uz jen na tobe.
Soude vsak podle tveho prvniho prispevku, asi to legrace nebude...

Dobra, vic ti k teto tematice psat nebudu.

Citovat příspěvek

Autor:

8:52:31 17.09.2009

Většina komunikačních problémů ve zdejších diskuzích vyplývá z toho, že pan P (plus zhruba 3-4 další méně aktivní výtečníci) útočí s vyjadřováním neslušného despektu jako vytrvalí hladoví komáři na každého, kdo se snaží brát diskuzi vážně. Smyslem existence těchto lidí, mezi kterými pan P vyniká, je jakoukoliv vážně myšlenou diskuzi rozvrátit. Lidi pak místo snahy napsat svůj názor se musí soustředit na to, jak napsat cokoliv, aby to bylo nenapadnutelné, takže pak místo rozboru problémů a hledání řešení včetně pokusů a omylů, mnozí píšou do diskuzí nicneříkající tisíckrát omleté prázdné žvásty, které logicky pan P nenapadne s nezbytnými osobními urážkami, protože není co napadnout. Poprvé asi před 3 roky jsem pana P poprvé požádal, aby mne zcela ignoroval, že se spolu nebudeme vůbec bavit. Od té doby jsem ho požádal mnohokrát, ať mne nechá být. Ve svém ne právě mladickém věku už by snad mohl mít dostatek soudnosti, aby pochopil, že se s ním bavit nechci. Spíše se mně daří přesvědčit komára či ováda, aby letěli jinam.

Citovat příspěvek

21:49:29 16.09.2009

Jakýsi anonymní pane P, napsal jste hlavní tvrzení: „…kdyz mas ze tve tiskarny "divne barvy", je to jen rukama…“ a tak dále.
Na to jsem Vám napsal, že nemáte pravdu, protože „…tiskárny jsou tak nějak zprůměrované a „optimalizované“ jejich výrobcem především pro „kancelářského LAMA“ uživatele. Jakmile máte požadavek na vyšší kvalitu, tyhle obecná nastavení již rozhodně nevyhovují a nastupují pak snahy získat skutečnou kontrolu nad barevností…“
Jinými slovy vyjadřuji přesvědčení, že ani kdybyste se pokrájel a vytiskl desítky papírů a spotřeboval kvantum náplní, svými „kouzelnými ručičkami“ si tu tiskárnu sám za pomocí driveru nenastavíte tak, aby výstup byl naprosto perfektní a na maximu možností dané tiskárny a daného driveru. A o to panu TomášiX primárně jde. Chce mít v rámci možností perfektní výsledek a proto pátrá po cenově dostupném řešení, které mu dá maximum muziky.
Vy celou tu dobu tu jen plácáte a urážíte, že výstupy z tiskárny má špatné jen proto, že je neschopný atd., kdežto že Vy máte v celé věci naprosto jasno.
Já tvrdím, že významné zlepšení a přiblížení k dokonalosti je cestou kalibrace tiskárny a monitoru, neboli uzavření celého řetězce. Vy tvrdíte, že je to naopak možné jen „vlastní genialitou“ a uměním nastavení driveru/APS.
Fajn, co kdybyste vystoupil z té anonymity, za kterou se tak statečně schováváte a zpoza které tak chrabře útočíte a šel do přímé konfrontace?
Dostanete k disposici tiskárnu se standardní instalací, 2 × 10 archů A4 originálního papíru, jednou matný a po druhé naopak lesklý a k tomu sadu originálního inkoustu. No a tři hodinky času. Já totéž. Po uplynutí času předvedeme výsledek. Takový, aby byla neutrální černá, skvělé a věrné barevné podání v celé dynamice fotografie, včetně detailů ve stínech a tak dále. No a samozřejmě výstup na matu i lesku musí být barevně vzájemně shodný, bez nějakých vzájemných barevných odchylek. Tohle můžeme spáchat veřejně na neutrální půdě a data na testování fotek nám dají (až ve fázi finálního předvedení výsledku, protože postup nastavení musí být univerzálně a rychle použitelný pro jakákoliv data) odborní fotografové, kteří to nakonec posoudí.
Kdo prohraje, hradí veškeré náklady (včetně úhrady času „komisi“) + 20tis. kč bonus vítězi + veřejnou omluvu zde. Co Vy na to? Tohle máte přece v malíčku, ne? Pro Vás snadno vydělané prachy a úžasné zadostiučinění…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

17:59:04 16.09.2009

Navratil (Viktor Navrátil)
Neodpovedel jste mi na muj dotaz, v cem podle Vas nemam pravdu. Jestli jen proto, ze jsem "jakysi anonymni", tak to je mi lito. Nicmene vysledek nasi pripadne debaty by byval mohl T_X docela zajimat.
Ale vlastne se nic nedeje, protoze ja mam v dane problematice celkem jasno a vyptavat se nepotrebuju.
Btw mne je uplne jedno, kdo je kdo..zajima me, co pise a uz min, jak to pise.

Citovat příspěvek

17:24:08 16.09.2009

Jakýsi anonymní P, s Vámi nemá jakákoliv diskuse smysl. Vy jen napadáte, argumenty ale naprosto žádné…
Viktor N.

Citovat příspěvek

16:09:08 16.09.2009

Pixma prekvapi i bez kalibrace kazdeho, kdo nema olsovy ruce...hehe.
Tak sbohem, to fakt nama cenu.

Citovat příspěvek

Re: Prosba o radu: konkretni zkvalitneni postprocessingu RAW -> tisk

Autor: Jose3

15:39:36 16.09.2009

Pokud mohu poradit, nech si udělat kalibraci monitoru i tiskárny a budeš
mít klid. Já si zažil to samé, neustále jsem zkoušel tisk všemožně
vyladit nastavením ovladače tiskárny, použitím různých prostorů v APS a
v nouzi jsem si dokonce zkusil odladit monitor podle výtisku - naprostá
šílenost. Pokazil jsem tak kopce fotopapírů a vypatlal spoustu inkoustu
s nulovým výsledkem. Pak jsem si nechal celý řetězec zkalibrovat a už
řadu let mám pokoj. Ani jsem netušil, že mi to nastavení tak dlouho
vydrží. Výsledek je opravdu takový jako na monitoru a to tisknu s
neoriginálními SPDI inkousty a na neoriginální fotopapíry od Rayfilmu.
Jak jsem už psal, po letech jsem přestal původnímu profilu od p.
Navrátila důvěřovat a nechal si udělat v Rayfilmu nové. I když ty jejich
rozhodně nejsou špatné, přesto je ten Navrátilův ještě o chlup lepší a
tak jsem se k němu vrátil. Ostatně můžeš si udělat zkoušku tisku s
profilem, kup pár papírů z Rayfilmu a stáhni se z jejich webu soubory k
vytištění. Výtisky jim pak v obálce pošli a oni Ti zdarma pošlou profil.
Nedáš za to takřka nic a budeš mít představu jak vypadá kalibrovaný
výtisk. Není to sice ta nejlepší cesta, lepší by bylo si od někoho, kdo
tomu SKUTEČNĚ rozumí udělat seřízení celé sestavy
monitor/programy/tiskárna. Už proto, že dotyčný Ti ukáže, jak s profily
pracovat, předvede tist atd. Pokud se obrátíš třeba na p. Navrátila, tak
Ti mohu zaručit, že budeš opravdu spokojený.
Ale jestli nechceš nebo nemůžeš investovat, zkus ten Rayfilm. Je to
takřka zdarma a dá se s tím pracovat. Pokud neuvidíš výtisky z
rozdílných profilů vedle sebe a nebudeš je detailně studovat, budeš
spokojený. Pokud bys ten Rayfilm ale zkoušel tak se rozhodně neřiď
jejich návodem k použití. Raději běž klasickou cestou: v ovladači
tiskárny vypnout správu barev a v aplikaci nastavit správný profil ke
konkrétnímu fotopapíru.
J.

Tomas_X napsal(a):
> Protože nemám zkalibrovanou tiskárnu, monitor a papíry do stejné soustavy. Tak jako leckdo.
>

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: Prosba o radu: konkretni zkvalitneni postprocessingu RAW -> tisk

Autor: Jose3

11:38:58 16.09.2009

Musím s Vámi více než souhlasit. Sice to není přesně o Vašem případu,
ale řešil jsem něco podobného. S tiskárnou Epson R340, SPDI a
neoriginálními papíry jsem se stále nemohl domluvit. Až po návštěvě a
kalibraci od pana Navrátila se vše uvedlo do pořádku. Stěžejní byla
samozřejmě kalibrace, ale stejně tak důležité byly všechny jeho rady jak
co správně nastavit při zpracování. Musím podotknout, že od jeho
návštěvy uplynul už nějaký rok a přesto, že jsem si nechal udělat na
zkoušku profil znovu od někoho jiného, profil pana Navrátila je stále
ten nejlepší. A to i přesto, že je už letitý (tedy ne pan Navrátil, ale
ten profil).
J.

Tomas_X napsal(a):
> Věřím, že když v tomhle vlákně postupně popíšu na osobním příkladu, jak se z totálního zmatku stal řízený tisk pod kontrolou, tak to pomůže mnoha lidem, kteří v tom mají taky zmatek, jen se neumí zeptat a neměli to odhodlání jít systematicky za pomoci odborníků nějakým směrem.
>

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor:

11:31:16 16.09.2009

Věřím, že když v tomhle vlákně postupně popíšu na osobním příkladu, jak se z totálního zmatku stal řízený tisk pod kontrolou, tak to pomůže mnoha lidem, kteří v tom mají taky zmatek, jen se neumí zeptat a neměli to odhodlání jít systematicky za pomoci odborníků nějakým směrem.

Citovat příspěvek

Autor:

11:27:55 16.09.2009

Ale pochopitelně, že neumím využít toho, co moje Pixma umí. Proto také pouze nekupuji kvalitnější tiskárnu, ale současně s tím se jednak vzdělávám a jednak si zaplatim profesionální kalibraci. A pokud můj případ ukáže ostatním, že to není jen o nákupu lepšího železa, ale profesionální kalibrace a všechno okolo je nejméně 2/3 úspěchu, pak to pomůže i ostatním. Myslím, že umím rozlišovat věci, kterým rozumím a vím je zcela jistě, věci, kde se něco pouze domnívám a domýšlím je a snažím se své závěry si nechat potvrdit či zamítnout od odborníků, a věci, kterým nerozumím vůbec a rád to na plnou hubu řeknu. Nepatřím mezi lidi, pro které je nejdůležitější předstírat, že rozumí všemu i za tu cenu, že se pak nic nového nedozví, protože mají obavy se zeptat, abyse neztrapnili a neutrpělo jejich ego.

Citovat příspěvek

9:40:31 16.09.2009

Navratil (Viktor Navrátil) - uživatel již zaslal 1512 příspěvků (Moderátor)
Datum: 14. 09. 2009 21:34
Tak znova k tomuto *neregistrovaný P: nemáte pravdu...atd*, i kdyz jste to smazal.
Napisu to strucne. T_X zrejme nedovede vyuzit toho, co jeho Pixma umi.
Tady to najdete podrobneji
http://forum.fotografovani.cz/read.php?42,3100351,3119338,page=3#msg-3119338

Btw ale nic proti, ze chce neco lepsiho.

Citovat příspěvek

18:56:48 15.09.2009

Tomas_X
Z niceho te neobvinuju, pouze konstatuju. A to je dost rozdil.
Odpovim ti strucne. Zacni premyslet hlavou a ne "bity". To vsechno, o cem pises, se ti uz tak nejmin dva roky marne pokouseli objasnit ce, anous, ja a i mnozi dalsi. Ze ti to "hlava nebere", je jen tva vec.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: