Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Přiřazení profilu bez otevření

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Přiřazení profilu bez otevření

Autor: Navratil

23:07:23 27.03.2009

Jak jsem napsal — stačí chvilku googlovat. Ale zadarmo to není (ale draho rovněž ne) a třeba to během té 20denní lhůty TRIAL zvládnete: http://www.softsea.com/review/InProfile.html
Jinak jsou i podstatně dražší a nebo si najdete i levnější…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: autor2

18:04:30 27.03.2009

Asi jsem špatně formuloval dotaz - právě tomu přeuložení a další degradaci jsem se chtěl vyhnout.

Citovat příspěvek

Re: Prirazeni profilu bez otevreni

Autor: nirupakah.grafika

14:58:11 27.03.2009

gimp: obraz>režim>přiřadit profil... n.

autor2 napsal(a):
>
> Dobrý den,
> nvíte zda existuje nějaká aplikace, která by dokazala vložit bar. profil do obrázku (v mém případě jpg + sRGB) bez zásahu do obrazových dat?
> děkuji

E-mail message checked by Internet Security (5.5.0.212)
Database version: 5.12050
http://www.pctools.com/uk/internet-security/

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

9:46:59 27.03.2009

ještě další možnost, že si v nastavení programu (photoshop/zoner např.) zvolíte v nastavení automatické přiřazení pracovního prostoru, kterým si zvolíte sRGB. Pak jen otevřít a uložit. Tohle je ještě jednodušší…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

9:41:17 27.03.2009

ano, například Photoshop, Zoner a pod. V případě Photoshopu si můžete na stisknutí tlačítka udělat akci. Otevřete si dávku obrázků. Stisknete „nahrávání“ a pak jen Přiřadit profil>uložit>uzavřít obrázek. Dáte stop a přiřadíte nějakou klávesu (třeba F12). No a pak už jen mačkáte tu klávesu.
Vím o jisté aplikaci (dokonce ji někde mám v šuplíku i s HW klíčem), která tohle dokázala bez otevření souboru tím, že jen „vkládala“ profil (dávkově stylem Hotfolder s podadresářem „to-do“ a „finito“), ale bylo to v rámci balíku za asi 120tis kč, vázané samozřejmě na HW klíč…

Zkuste zapátrat (např.) pomocí strejdy Googleho, zda-li neexistuje taková utilitka volně dostupná. Koneckonců tohle bych udělal i já, kdybych Vám to měl hledat, ale to jistě zvládnete už sám… (pokud Vám popsaný postup nevyhovuje).
To otevření souboru má v případě JPG jednu nevýhodu. Každé přeuložení (byť zde nesaháte do dat jako takových, nýbrž jen doplňujete o ten profil) znamená opět „překomprimování“ a opět určitou (v závislosti na stupni komprese/kvality) ztrátu dat. Toť holt úděl JPEGu…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Přiřazení profilu bez otevření

Autor: autor2

9:21:07 27.03.2009

Dobrý den,
nvíte zda existuje nějaká aplikace, která by dokazala vložit bar. profil do obrázku (v mém případě jpg + sRGB) bez zásahu do obrazových dat?
děkuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: