Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

kalibrace při použití DUAL BOOT

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: kalibrace při použití DUAL BOOT

Autor: Navratil

20:49:33 03.03.2009

Je mi líto, ale dotyčný skutečně není programátorem firmy X-Rite…
(pozn: dokonce ani fy Gretag)

Což by ani nevadilo, tohle je opravdu druhořadé, kdo kde pracuje…
V dané chvíli můj postup, který jsem Vám radil, nebyl mimo. A to z toho důvodu, že v případě, že kalibrace monitoru byla provedena korekcí v jeho 10bitové LUT, profil popisuje výsledek a tedy neobsahuje v sobě data k LUT korekci videokarty. V tom případě by se korekce přes zavaděč neprovedla.
Pokud ale z nějakého důvodu by korekce nebyla provedena přes HW monitoru (třeba z důvodu absence ovladače ke grafické kartě v kalibračním SW — velmi častý jev u těchto monitorů, viz nářky pana Sybola o kousek dál, nebo v jiných diskusních fórech nářky některých uživatelů), nýbrž dodatečně přes LUT grafické karty, pak je onen zavaděč na místě. Pokud jsem Vám radil provést instalaci SW, zkopírovat zavadeč do složky po spuštění a aktivovat profil, postupoval jsem cestou maximální jistoty, kdy by kalibrace monitoru měla fungovat v obou případech (s ohledem na Vás, jakožto uživatele) se zcela stejným (positivním) výsledkem…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: fleggy

19:35:27 03.03.2009

Komunikoval jsem s ním na diskuzním fóru forums.creativecow.net. Tam snad programátoři můžou :-)
Pokud nelže (a proč by to dělal), tak se podílel na vývoji kalibračního SW pro LP2480zx. Každopádně jeho informace o tomto monitoru byly nejužitečnější, co se mi vůbec podařily na webu najít. A při vší úctě, pane Navrátile, smysl Vašeho předchozího příspěvku nechápu.

S pozdravem
Tomáš "Fleggy" Hasa

Citovat příspěvek

18:51:52 03.03.2009

Programátor z X-Rite to mohl být velmi těžko, jednalo se nejspíš o vyjádření technické podpory. Programátoři jsou striktně odděleni od veřejnosti. Mimo to — tohle dělá konkrétně sekce z Gretagu…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

18:39:28 03.03.2009

Podařilo se mi zjistit přímo od pramene (programátor z X-rite), že pro LP2480zx je CalibrationLoader zbytečný, nakolik se tento monitor kalibruje hardwarově. Takže pro můj Dual Boot počítač platí, že stačí kalibrovat jenom v jednom systému a do druhého si pouze převzít soubor s ICM profilem. Totéž platí pro použití zkalibrovaného monitoru s jiným strojem. Akorát je velmi doporučeno vždy nainstalovat dodávané ovladače monitoru.
Snad to jsou užitečné informace i pro ostatní uživatele tohoto monitoru...

Citovat příspěvek

9:45:20 02.03.2009

Díky. Nakonec jsem to tak i udělal. Akorát tu jistotu necítím 100procentní, protože nevím přesně, jak CalibrationLoader funguje. Název je sice samovysvětlující, ale rád věcem rozumím do hloubky :)
Každopádně to už neřeším. Na moje amatérské potřeby to stačí.

Citovat příspěvek

22:22:31 01.03.2009

Mělo by to teoreticky jít. A to tak, že nainstalujete kalibrační sw i do Visty, asociujete k monitoru profil vytvořený v XP a dohlédnete na to, aby ve složce „Po spuštění“ byl zavaděč CalibrationLoader stejně jako v XP. I když pokud už nainstalujete kalibrační sw do Visty, těch pět minut kalibrace už Vás nezdrží, ne? Hlavně s jistotou, že to funguje…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

kalibrace při použití DUAL BOOT

23:51:38 27.02.2009

Zdravím ve spolek. Jsem začátečník a prosím o radu. Na PC mám dual boot WinXP Pro a Vista Ultimate 64bit. Monitor je HP LP2480zx + kalibrační kit. Zkalibroval jsem monitor pod XP a nechal vytvořit profily. Teď si nejsem jistý, co udělat, abych nemusel ve Vistách znova kalibrovat a vytvářet profily, protože se obávám, že nová kalibrace by se mohla trošku lišit od té předcházející a tím pádem po návratu do XP by původní profily neseděly na tuto novou kalibrovaci.
Lze nějak ICM soubory s profily odmigrovat z XP do Vist? Nebo jsou moje obavy zbytečné a mám klidně zkalibrovat v obou systémech? Díky všem.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: