Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Problém s ICC profilem ve Windows Vista

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Problém s ICC profilem ve Windows Vista

Autor: Navratil

23:12:07 23.02.2009

Tak logiku by to mělo, protože jste pátral po možnosti jak nastavit bez sondy monitor. Nojo, nikdo není neomylný…
Hlavně že to funguje. Člověk nikdy neví, co mu jaký ovladač postaví do cesty…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: llamb

17:30:54 21.02.2009

Dobry den pane Navratile,

hmmm tak to vazne netusim jak je mozny. Nejspis se opravdu jedna o ukliknuti mysi za ktere se omlouvam. No a jestli se to nahlaseni musi jeste nekde potvrzovat, tak to mi uz hlava nebere. Dodnes jsem ani nevedel, ze tady tato funkce je. :) Umysl to rozhodne nebyl, tak se nezlobte. Naopak Vase prispevky povazuji zde za nejhodnotnejsi a obdivuji Vas, ze s nimi travite tolik casu. (tu)

JJ, tu kalibraci sondou by to asi chtelo :-) . No jeste uvidim, jak s tim zatim budu fungovat...

Jinac, kdyby mel nekdo stejnej problem na notebooku Sony FW a nechtel deaktivovat sluzbu VAIO Event Service (je celkem uzitecna podporuje spec. klavesy FN + xx), tak staci zeditovat soubor X:\Program Files\Sony\VAIO Event Service\VESConfig.ini do tohoto tvaru:

[quote]
;Attention
;Model name should't be written in this file

;Set common extension enable here
[Default Extension]
VESHKWndCommon = 1
VESTransform = 1
VESPerform = 1
VESWndMsg = 1
VESStorageProtect = 1
VESAppMon = 1
VESPowerMgr = 1
VESAVModeButton = 1
VESSuEvent = 1
VESSuPerform = 1
VESVideo = 1
VESSemiPnP = 1

[19763]
VESHybridGfx = 1
VESSetGamma = 0

[22832]
VESColorMgr = 0

[22833]
VESSetGamma = 0

[20785]
VESSetGamma = 0

[20786]
VESColorMgr = 0

[22834]
VESColorMgr = 0

[21554]
VESColorMgr = 0
VESUSBKeyboard = 1

[21555]
VESColorMgr = 0
VESUSBKeyboard = 1

[21556]
VESColorMgr = 0
VESUSBKeyboard = 1

[19764]
VESColorMgr = 0
VESAutoDimmer = 0

[22835]
VESSetGamma = 0

[/quote]

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

8:41:48 21.02.2009

Vážený pane „llambe“, problém ještě je v tom, že abyste dosáhl maximální shody mezi tiskem a monitorem, je zapotřebí obě zařízení zkalibrovat (sondou).
Jinak mám tušení, že Adobe již pro Visty své gamma udělátko nějak moc nedoporučuje… Podstatné ale je, že už Vám to aspoň nějak funguje.

Jinak naopak já mám na Vás dotaz: oznámil jste níže uvedený příspěvek jakožto závadný.
Smím vědět, co Vás k tomu vedlo a co konkrétně je na tomto (více než rok starém) příspěvku závadného? Já osobně na něm nic špatného neshledávám…
Vzhledem k tomu, že report závadného příspěvku se musí ještě dodatečně uživatelem potvrdit, nemohlo se jednat o omyl či „ukliknutí“ myší.
Mail, který máte nastaven ve Vašem profilu, není funkční (zřejmě záměrně je uveden chybně) a proto Vás kontaktuji tímto způsobem.
Předem děkuji za Vaše vysvětlení
S pozdravem
Viktor Navrátil
moderátor Color Management poradny

[ital] -----Original Message-----
From:forum@idif.cz[mailto:forum@idif.cz]
Sent: Thursday, February 19, 2009 8:03 PM
Subject: [Color Management - poradna] Prispevek reportovan moderatorum

Uzivatel llamb reportuje následující příspěvek..

http://forum.digineff.cz/read.php?112,2441714
------------------------------------------------------------------------
Forum: Color Management - poradna
Subject: Re: Adobe Gamma
Author: Navratil
IP: ---.net.upc.cz
Date: 05. 02. 2008 21:35

zdravím
ad 1) no, pokud nemáte originální profil od výrobce, ze kterého byste měl napřed vycházet, pak je skutečně sRGB lepší, než drátem do oka…
ad 2) ne, kontrast dejte tak, aby jemné přechody byly skutečně jemné a bez výrazných skoků, abyste neměl utopenou černou a zárověň aby se Vám nevypálila bílá
ad 3) ano, vnitřní čtverec má splynout s čárovaným okolím. Musíte se posadit trošku dál a trochu rozostřit zrak…
ad 4) právě to nastavení „phosphors“ vychází z onoho profilu. proto je lepší vycházet z profilu dodaným od výrobce, ovšem zde bych si nedělal iluze o kvalitě…
Zkuste i tento postup:
http://forum.grafika.cz/read.php?f=112&i=4270&t=4270, možná Vám pomůže
paralelně k AdobeGamma…
S pozdravem
Viktor N.

------------------------------------------------------------------------
Profil reportující uživatele llamb naleznete zde:
http://forum.digineff.cz/profile.php?112,21246
[/ital]

Citovat příspěvek

3:41:31 21.02.2009

Vyřešeno metodou pokus omyl :-) Dělala to služba VAIO Event Service u notebooku Sony VAIO FW21Z, stačí ji zastavit např. přes MSCONFIG (tu)

Citovat příspěvek

Problém s ICC profilem ve Windows Vista

21:33:58 20.02.2009

Zdravím a prosím o pomoc. Zkoušel jsem kalibrovat LCD pomocí Adobe Gamma na notebooku s instalací Windows Vista. Upozorňuju, že to je pro mě španělská vesnice. Dohnal mě k tomu důvod, že při tisku, fotografie vypadal výsledek trochu jinak (fotka na papíře byla tmavší a barevně posunuta trochu do červena) Po kalibraci se profil zavedl a LCD při porovnání s fotkou na papíře vycházel +- na stejno. A teď k problému :-) Jakmile dám notebook spát nebo se odhlásím či restartuju, můj nastavený profil se ztratí (ne v nastavení, ale barevně) a musím ho znovu inicializovat přes Adobe Gamma. Na webu jsem našel různé zdroje s tímhle problémem, ale nepodařilo se mi to vyřešit. Aktualizace WIN mám aktuální. Nevíte někdo co s tím? Grafická karta je ATI RADEON HD 3650.

zdroje:
http://support.microsoft.com/kb/951537/en-us
http://neosmart.net/blog/2007/windows-vistas-gamma-table-bug/

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: