Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

ako dostat ICC profil do Photoshopu?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: ako dostat ICC profil do Photoshopu?

Autor: propo

21:24:34 19.02.2009

Dakujem za vycerpavajuce info.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

22:20:21 15.02.2009

Václavíček: nevím kde berete tu drzost mi tykat, Vy hulváte! Už několikrát jsem Vám napsal, že těmi Vašimi nesmysly se znemožníte sám (což jste opět prokázal i nyní), ale že Poradnu si Vámi zaneřádit nenechám…

Tom09: napsal jste to trefně, já bych akorát musel hledat poněkud diplomatičtější slovník… Jinak přesně tohle jsem měl na mysli. Pokud se totiž do této verze OS nahrál profil z Win, MacOS ho většinou prohlásil za textový soubor a odmítal ho akceptovat. Až do změny zmíněného tagu souboru…

alojz: už zase další nick? Ale snad nejste slepice, že ne… :–)

[bold]propo:[/bold] je to přesně tak, jak jste mezitím dokázal zjistit. Omlouvám se, že jsem Vám to hned neodepsal (po Vaší odpovědi co se týče přesnější určení verze OS), ale byl jsem na víkend pryč. Václavíček by akorát tlachal zase ty své rádobyvtipné nesmysly, které samozřejmě nic konkrétního neřeknou. Na platformě PC je instalace profilu do příslušného adresáře značně jednodušší — jen se klepne pravým myšítkem na soubor s profilem a zvolí se hned první volba „instalace profilu“.
U MacOS-X je to trošku více rozmanitější. Ve složce „System/Library/ColorSync/Profiles“ jsou umístěny původní profily, které systém má předinstalované. Uživatel sice k nim může přistupovat, ale nemá oprávnění je mazat.
Ve složce „Library/ColorSync/Profiles“ jsou umístěné profily, ke kterým mají přístup všichni uživatelé, kteří jsou přihlášeni.
Ve složce „uživatel/Library/ColorSync/Profiles“ jsou pak umístěné profily, ke kterým má přístup konkrétní přihlášený uživatel (místo „uživatel“ je pak samozřejmě konkrétní jméno uživatele, pod kterým se přihlašujete).
Pak je ještě další možnost, pokud jste připojen do sítě: „Network/Library/ColorSync/Profiles“
Profily je pak možné ještě třídit do samostatných adresářů podle zařízení, ke kterému jsou asociovány: Displays, Cameras, Scanners, Printers, Proofers…
Do verze MacOS X.3 jste mohl pak přistupovat velmi přehledně k nastavení profilů globálně přes složku Preferences v ovládacím panelu ColorSync Utility (je v Aplikacích). Od verze MacOS X.4 složka předvoleb není a správu barev si řídí jednotlivé aplikace podle svého vlastního nastavení
Tak snad Vám budou tyto doplňkové informace ještě k něčemu užitečné.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

17:29:09 15.02.2009

Tak uz sa podarilo. Stacilo ten profil nakopcit do: HD/user/xxx/library/colorsync
Ake jednoduche. Skoda, ze som o tom nemal ponatia, ani ze mi to niekto nevedel poradit. No nevadi.
to radimv: Mac mam asi 2 mesiace a ucim sa s nim robit. Takze to co je inym samozrejme je pre mna nezname. A pokial dam vyhladat SPOTHLIGHTOM "ICC" tak mi najde jedine ten moj profil, kt som mal zatial na ploche, tak naozaj neviem, kde sa nachadzaju ostatne. A naco sluzia jednotlive utility zatial takisto neviem a uz vobec nie ako sa s nimi robi, takze do toho zbytocne nevrtam, aby som nahodou nieco nedo..... . Preto som sa obratil na skusenejsich ...
Dik

Citovat příspěvek

Autor: radimv

15:34:07 15.02.2009

ad "U maca verze 9 a starsi se musel menit tag souboru s profilem. My co delame jeste na verzi 9 zakazky z archivu, to stale zname!"

- i pro mne je macOS9 hlavním OS pracovních aktivit a nějaký přepisování hlaviček a tagů jsem zatim potřeboval jen když se v rámci "nedokonalostí" přenosové cesty některé formální informace nezachovaly (což nekladu za vinu ani ICC profilu ani MacOSu9) - např. při přenosu souboru mezi Macama na flashce formátované jako DOS-FAT32 se některé souborové informace nezachovají (narozdíl od toho když ji naformátujem jako "Macovskou") ... ale nevim zda výše uvedené stesky se měly týkat těchto případů "ztrátového přenosu dat".
/to ale neni problém z oblasti ICC + správa barev ale dotýká se obecně přenosu dat/.

to propo:
jestli se vám ve Win podařilo nějaký adresář s ICC profilama najít pomocí vyhledávání, tak by se vám to mělo podařit i v jiných operačních systémech... navíc, když už jak píšete to zkoušíte cez utilitu ColorSync Utility, tak je mi s podivem že jste nepřišel na to kde ty zobrazené profily jsou.

Jinak teď když koukám do obsahu nápovědy ke ColorSync Utility (OSX), tak tam hned v úvodu figuruje "Checking and repairing color profiles" což může třeba někomu napomoci řešit případný problémek.

...a pak tam je taky položka "Where are ColorSync profiles located?"

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Autor: Tom09

0:15:40 15.02.2009

Je radimv fakticky takovy trotl a nebo to ze sebe jenom dela?
U maca verze 9 a starsi se musel menit tag souboru s profilem. My co delame jeste na verzi 9 zakazky z archivu, to stale zname!
Pan Navratil ma samozrejme pravdu - napriklad http://www.drycreekphoto.com/icc/mac_os_9.htm
Omlouvam se za vpad do poradny ale musel jsem. Takovy zhovadilosti mne vzdycky vytoci!
T.

Citovat příspěvek

21:21:16 14.02.2009

No, vo win s tym nemam problem, ale na MAC-u som zatial neprisiel na to, kde by mohli byt. Poradite mi?

Citovat příspěvek

20:32:17 14.02.2009

V rámci zvýšení kvality zdejší poradny bych chtěl požádat administrátora aby skryl ten matoucí a zavádějící příspěvek o nutnosti dopisování hlavičky k ICC profilu a namísto toho doporučil tazateli aby si nakopíroval ICC profil do stejného adresáře v kterém najde ostatní ICC profily které s oblibou používá, aby se mu poté mohl objevit v nabídkách příslušných aplikací s podporou CMS.

Za kladné vyřízení žádosti předem děkuji

Citovat příspěvek

20:00:46 14.02.2009

Mam MAC OS X 10.5.6. Ked to skusam cez Photoshop - Edit (Úpravy) - Color Setings (Nastavení barev) - Load, tak sa mi ten profil vysvieti iba sedo a ignoruje ho. A ked to skusam cez utilitu ColorSync Utility (aj ked neviem, ci to je spravne), tak tam ho uz viem otvorit a zobrazi sa mi okno s popisom. A to je vsetko :-(
Inac pani poprosim vas,aby ste nesklzavali do nejakych osobnych utokov. Toto forum ma myslim naozaj pomerne vysoku kvalitu a bola by skoda to kazit. Dakujem :-)

Citovat příspěvek

Autor: alojz

16:20:36 14.02.2009

A už je to zase tady. Už se těšíme, až se tidle dva kohouti - Viktor N. a radimv - do sebe pustí.

Citovat příspěvek

14:03:39 14.02.2009

ad "U těch více postarších verzích MacOS to bylo skutečně poněkud komplikovanější a musela se ručně dotvořit hlavička profilu."

- teda Viktore kde bereš tu inspiraci pro tyhle hlody?
- vzhledem k tomu že Apple je zakladatelem konsorcia ICC a tedy logicky jako první implementoval tento standard do svého OS v polovině 90. let minulého století, tak je při koncepci uživatelského rozhraní MacOS těžko uvěřitelné že by bylo potřeba pro použití ICC profilu na v MacOS dopisovat nějaká hlavička :-)

Když už něco dopisovat, tak by se z praxe dalo spíš uvést že pro Windowsy je naprosto nutné aby uživatel dopsal koncovku souboru, když si přinese ICC profil z Maca, jinak se mu nezobrazí ani instalační kontextuální nabídka.

A nemusíš hned supět když ti sem něco pozdravnýho napíšu - já ti nenadávám :-)

Zatim

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

9:29:46 14.02.2009

Váš dotaz je až příliš stručný. Nenapsal jste jakou verzi Mac-OS máte. Takže tedy obecně. U těch více postarších verzích MacOS to bylo skutečně poněkud komplikovanější a musela se ručně dotvořit hlavička profilu.
U novějších verzích (od verze X zcela stoprocentně) už je to zcela bez problémů.
Jinak soubor s profilem je naprosto stejný pro platformu PC i MAC, není v tom žádného rozdílu.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

ako dostat ICC profil do Photoshopu?

20:54:15 13.02.2009

Ahojte, prosim poradte. Mam ICC profil (pre konkretny fotolab a papier). Ten profil som pouzival vo Photshope vo windowsoch. A teraz ho potrebujem dostat do maca. Neviem, ci moze byt ten isty, alebo musi byt nejaka MAC verzia a uz vobec netusim ako ho sem dostat. Dakujem

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: