Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Problem s icc profilem monitoru

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Problem s icc profilem monitoru

Autor: bedrich

22:14:34 25.01.2009

Ano, EIZO Screen Manager nainstalovany (a aktivni) mam, i kdyz jej pouzivam jen v okamziku kalibrace pro korekci RGB kanalu. Pro automaticke prepinani profilu (Movie, Text, Picture...) jej nevyuzivam. Takze jsem jej ted zkusil odinstalovat a za cca 20 minut od odinstalace se profil zatim nevypnul ;) (tu). Zda se, ze je to na dobre ceste! Diky.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

21:47:49 25.01.2009

Pak mne tedy napadá jen jediná možnost (krom aplikace korekce kladivem/puckou) — a to, že máte nainstalován a aktivní prográmek „EIZO-ScreenManager“. Ten Vám totiž postupně přepíná monitor z režimu do režimu podle toho, jestli jste jen ve Wordu, nebo pak v InternetExploreru a pod. Tím samozřejmě okamžitě zhodí korekci LUT. Je to tak? Odinstalujte to (pro jednoduchost, jinak by se to musel to zkusit deaktivovat) a zkuste vše znovu…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

16:25:15 24.01.2009

Dekuji za nekolik tipu. Zda se ale, ze problem lezi nekde jinde (a nevylucuji, ze to muze byt i mnou...). Vezmu to poporade:

Dodatecne korekce na graficke karte jsou na Default, mysleno bez korekci.
V nabidce Sprava barev je jediny profil, ktery byl vytvoren pri kalibraci.
Ve startupu mam jen a pouze CalibrationLoader.

Pri pokusu o rucni spusteni CalibrationLoaderu se deje nasledujici: profil se samovolne nebo v nahodile zavislosti na spustenem/pouzitem SW vypina. Napr.: mam prazdnou pracovni plochu, krom programku v systray nebezi nic. Zapnu profil, pustim treba souborovy manazer Servant Salamander a pri jeho nabehu se profil vypne. Pokud Salamander zavru, znovu zapnu CalibrationLoader a znovu spustim Salamander, profil zustane (nebo obracene).

Nebo pustim Google Chrome a profil zustane zapnuty, pri otevreni dalsiho okna Chromu se vypne... Nepovedlo se mi vysledovat zadnou pravidelnou a s jistotou se opakujici zavislost vypinani profilu na konkretni cinnosti.

Prostrednictvim prikazu services.msc z prikazove radky jsem vypnul (Disabled) NVIDIA Display Driver Service, popsany jako 'Provides system and desktop level support to the NVIDIA display driver' - bez zmeny chovani profilu.

Dale jsem pomoci msconfig vyhodil ze Startupu vse tykajici se NVIDIA (NvCPL.dll, NvStartup, nwiz.exe, NvMcTray, ) - bez zmeny chovani profilu.

A protoze v soucasne dobe rekonstruuji druhy byt, lezi vedle pocitace 10 kg zelezna palice na bourani pricek - a presto ten hulvat neposloucha... (td)

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

10:47:25 19.01.2009

Projděte si kartu nastavení grafické karty. Někdy tam je (samozřejmě patřičně schováno v nejrůznějších submenu) dodatečná korekce LUT v podobě korekcí jasu, kontrastu, gammy a pod. Vše vynulujte/vyresetujte. Tohle se někdy mele s kalibrací a je jen dílem okolností, co má při startu OS přednost a co přebije to první…
Když už budete v těchto ovládacích panelech, zkontrolujte, jestli v nabídce Správy barev pro Vás monitor je právě ten Váš profil a žádný jiný; a že je přednastaven jako výchozí.
Ve startupu si zkontrolujte, jestli tam máte jen a pouze „CalibrationLoader“ (žádné adobegamma a pod.). Někdy se tam „nestihne“ korektně zařadit…
Zkuste jej ze startupu spustit ručně — a sledujte co se stane, zda-li korekce proběhne a zda-li zůstane (abyste si byl jistý, ponechte HW nastavení monitoru na stávajících hodnotách a schválně jej překalibrujte na nesmyslné hodnoty, třeba gamma 1,8 a D65 — takový rozdíl pak jednoznačně odhalíte na první pohled).
Nezbývá než zkoušet a zkoušet. Může v tom jet reinstalace ovladačů grafické karty a pod.
V případě, že se nezadaří, pak zkuste (před zoufalou reinstalací OS) položit na počítač pořádné kladivo, třeba si uvědomí tu hrozbu, zamyslí se nad vlastní existencí a začně se chovat korektně… :–)
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Problem s icc profilem monitoru

9:13:23 19.01.2009

Dobry den,

vyskytl se mi zvlastni problem. Vlastnim sondu Eye1 Display2, s jejiz pomoci mam prostrednictvim obsluzneho SW Eye1 Match (v. 3.6.2) vytvoren profil monitoru Eizo S2000, a tento profil je (mel by byt) po radnem dokonceni kalibrace zaveden do systemu (Win XP Professional SP2).

Pri zapnuti nebo restartu systemu se prislusny profil po prihlaseni k uzivatelskemu uctu 'zapina', coz je poznat drobnou zmenou zobrazeni monitoru. Poslednich par dni se ale deje to, ze se profil 'zapne' ale po par vterinach opet sam od sebe 'vypne' a ke korekci barev nedochazi.

Zkousel jsem monitor znovu kalibrovat, zkousel jsem manualne systemu nastavit kalibraci vytvoreny profil jako Default, zkousel jsem odinstalovat a znovu nainstalovat Eye1 Match a provest kalibraci, ale nic nepomohlo.

Pri startupu nenabiha zadna aplikace, ktera by sama o sobe umoznovala CMS nebo jinak do bar. profilu zasahovala.

Zaroven jsem v posledni dobe neinstaloval zadny SW, ktery by mohl CMS nebo profily ovlivnovat...

Chapu, ze takhle na dalku se podobny nejasny problem resi tezko, ale mozna muj problem neni ojedinely a existuje sada rad, ktere s nejakou pravdepodobnosti obvykle pomohou...

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: