Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

sondy

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: sondy

Autor: Petr.Sybol

21:41:05 03.03.2009

Tak věc se má tak, že jsem ji předal na technické oddělení HP, kde se bude provádět testování s GTX295, dle aktuálních informací není GTX295 podporována. Je mi jasné, že řešení nepříjde ihned, takže v tomto bud trpělivý a doufat, že se problém vyřeší, v opačném případě jsem připraven postupovat trošku pestřejšími způsoby.

Citovat příspěvek

Autor: fleggy

0:36:19 28.02.2009

Petře, ještě mě napadlo - zkus připojit monitor k té GTX295 na jiný konektor. Třeba to pomůže...

Citovat příspěvek

0:18:40 28.02.2009

Ha, tak s tím vývojářem to zmiňuje i Petr včetně odkazu. Nějak jsem to přehlédl, sorry...

Citovat příspěvek

0:16:25 28.02.2009

Já jsem tento monitor kalibroval HP sondou zrovna dnes (poprvé). Jde to bez problémů a i když nejsem odborník, tak si troufám tvrdit, že barvy jsou přinejmenším srovnatelné s mým bývalým NEC 2690WUXi, který jsem vrátil kvůli hroznému podsvícení a chytání cyan/magenta nádechu při pohledu z boku.
Rozhodně bych nedoporučoval kupovat jinou sondu nebo kalibrační SW, protože jestli je pravda, co se píše v manuálu o vnitřním zpracování barev, tak je to dost exotické a pochybuju, že by standardní soft. zafungoval na 100%. V jednom fóru jsem narazil na příspěvek vývojáře přímo z X-Rite, kde psal o tom, jak museli pro HP vyvinout spec. software a proč ten soft neumí to či ono (už si to do detailu nevybavuju).

@Petr Sybol: před kalibrací i po ní jsem na té testovací stránce rozeznal čtverce už od čísla 1 :)

Citovat příspěvek

Autor: Mirus

18:23:49 26.02.2009

Tedy pokud nepomohl posledni FW k monitoru...

Citovat příspěvek

Autor: Mirus

17:33:17 26.02.2009

Nebude problem v ovladacich nVidia ? Mas aktualni, nebo dodane s kartou ? Karta je novinka, takze chvili potrva vychytat mouchy.

Citovat příspěvek

7:36:19 24.02.2009

A to problém s 2480kou ještě nekončí. Po zakoupení grafické karty nVidia GTX295 kalibrační software ani HP Display Assistance nedetekuje monitor, takže, dokud HP neudělá aktualizaci, tak jsem víte kde a o HW kalibraci si můžu nechat jen zdát. Už jsem jim poslal servisní případ, ale obávám se, že ze dne na den to pochopitelně nevyřeší. Ach jo :D

Citovat příspěvek

23:52:55 23.02.2009

Jak jsem napsal, ne vždy to tak bylo, já jsem se na to několikrát jak se říká vyprdnul.

Jinak našel jsem vcelku zajímavé téma, do kterého se zapojil jeden z tvůrců DreamColor. Zajímavý je 5-tý příspěvěk, kde proklamuje, že monitor umí 10bit na kanál.

http://forums.creativecow.net/thread/223/7928#7981

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

23:17:30 23.02.2009

Mňo, Vy jste v práci i po sedmé večer a stále nesmíte brát telefony a ani SMS? No nic, někde ho ještě vyhrabu a dám do auta. Během 14 dnů asi budu mít okružní cestu, tak Vám brnknu… :–)
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

23:13:21 23.02.2009

Já v práci nesmím vyřizovat soukr hovory ale je pravdou, že pak jsem se na to vyprd a nezavolal Vám :)

Citovat příspěvek

23:10:34 23.02.2009

Bohužel nejste jediný (a příčinou mé skepse ohledně tohohle monitoru už vůbec ne). Ono totiž těch problémů je více. Na osmi bitech řídit widegamut monitor — tststs…
Já bych se i zastavil, ale vždycky, když jsem Vám volal, nebral jste telefon. Už to bylo alespoň 10×…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

22:42:00 23.02.2009

Dobrý den,

reaguji trochu později, ale přeci jen, protože si myslím, že jsem tak trochu zapříčinil negativní reakci p. Navrátila na tento panel, protože v minulosti jsem měl problém, který tkvěl právě v kalibraci pomocí kalibrační sondy s nálepkou HP :), kdy po kalibraci jsem na jednotlivých úrovní černých čtverců rozlišil až čtverec č.7 (před kalibrací č. 2). Příspěvěk lze taktéž tady dohledat.
Nevím, jestli to byla má chyba či chyba software, ale po dalších pokusech s kalibracemi jsem již čtverec rozpoznal od stupně č. 3.

Já bych to nebral tak tragicky. Nevím, jestli ten software oproti ostatním něco uzamyká, defakto nemám potuchu ani zjistit, jestli mi něco chybí, protože nemám zkušenosti s ostatními softwary pro kalibraci, abych měl možnost porovnání. V HP softwaru se v případě detekce 2480ky nastavuje barevný profil, teplota bílé a jas. V případě, že nejde o 2480ku, je možné měřit okolní světlo a nastavit kontrast, na výběr je jiný druh LCD nebo LCD laptopu.

Co se týče panelu, nemohu mu vyjma hlučnějšího ventilátoru nic vytknout. Co se týče barevných profilů, nejsem v nich odborník, takže vycházím opět z různých testů, kde jsou již továrně prý velmi dobře kalibrované. Když k tomu sečtu výborné polohování, konektivitu a vzorové rovnoměrné podsvícení, tak je to právě to, co jsem potřeboval.

Pane Navrátile, čas zrovna nebyl ideální, ale pokud ještě máte chuť, ozvěte se, že by jste na něj juknul.
Děkuji Vám.

Citovat příspěvek

Autor: nicom

18:59:18 18.11.2008

i kdyz z mnoha prispevku p. Navratila cisi arogance v ciste a neredene podobe, tak v tomto pripade se ho rad zastanu...

Citovat příspěvek

21:26:52 13.11.2008

Pane jakýsi „jaro haro“,
ty výpady a kecy o aroganci jste si mohl odpustit. Vždyť jsem to napsal zcela korektně. Pokud nemáte zároveň zkalibrovaný monitor a zkalibrovanou tiskárnu, nedostanete se ke shodě. Co je na tom arogantního? V tomto ohledu jsou Vámi popisované výsledky zcela v pořádku!
Stejně tak co je arogantního na tom, že naopak uživatelské odezvy na tento typ monitoru jsou velice rozporuplné a nemálo uživatelů mají s tímto monitorem velké problémy, co se týče korektnosti zobrazení barev a možností uživatelské kalibrace? Stačí zapátrat na grafice, ale i googlem. Těch nářků je až příliš mnoho ve srovnání s příliš nadšenými PR recenzemi.
A pokud se Vám tyto fakta nelíbí, obraťte se na technickou podporu HP, jejichž výrobek jste si zakoupil.
Zajisté se Vám dostane velice vstřícné a zajisté nearogantní pomoci…
Viktor Navrátil

Citovat příspěvek

21:18:48 13.11.2008

Ta sonda se vyrábí již hodně dlouho let, akorát jen HP nemá dostatečnou zásobu těch „správných nálepek“. Jak už jsem napsal, jedná se o i1-Display, tak si výrobce už zjistíte a pochopíte, že se o žádnou TrucTruc firmu nejedná… :–) Problém může ale nastat v tom, že SW k monitoru může být uzamčen jen pro tento onálepkovaný typ sondy a pak s tím nic bohužel nenaděláte. Stejně jako uzamčenou sondu nerozkódujete, tak i naopak neuzamčenou sondu nezakódujete. Někdy jsou tyhle hry vážně k vzteku…
V této chvíli bych Vám radil vyčkat na tu „HPsondu“ a v případě že nebudete s výsledkem spokojen, využívajíc originálního řešení HP, odstupte od smlouvy a požadujte vrácení peněz zpět…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: jara hana

20:51:54 13.11.2008

Pane Viktore Navratile, co je bohuzel vporadku? Ted jsem si vasi odpoved precetl pozorneji jeste jednou. TAdy rozhodne radu hledat nebudu. Asi ten pan Fousek mel prece jenom v necem pravdu. Mozna bych jeste dodal slovo "arogance"
S panem bohem a s tema dalsima.

Citovat příspěvek

20:15:38 13.11.2008

Ano vim, ze HP toho moc neprodukuje a nalepka se da umistit na cokoliv tak naivni snad nejsem. Take jsem necekal nejake bombasticke reseni za 36tisic. A nevim proc bych se mel radit k nejakym nestastnikum. Monitor je s odvolanim na jine uzivatele a jine testy dost dobrym resenim za relativne slusny peniz. To ze tomu dalo HP tak typicky americky pitomy nazev za to nemohu :-)) TAke se to mohlo jmenovat THUNDERBIRD :-))
Ja jsem monitor jeste zadnou sondou nekalibroval ponevadz cekam na tu s nalepkou HP. Takze z vasi odpovedi jsem vyrozumel, ze si mohu s klidem obednat sondu jinou a zkusit zkalibrovat monitor. Nechce se mi cekat az sonda vyrobena TRUC TRUC firmou a s nalepkou HP bude k mani. Pokud z tiskarny nedostanu pozadovany vysledek musim se pokusit zkalibrovat tiskarnu.

Citovat příspěvek

14:28:53 13.11.2008

To je bohužel v pořádku. A to z několika důvodů:
1) u HP DreamColor2480 můžete o barvách klidně dál snít. Tenhle monitor je zářným příkladem toho, že na co HP hrábne, to úspěšně zmastí. Možnosti nastavení a zásahu uživatele do případného procesu kalibrace patří u HP mezi zapovězené činnosti, neb HP tradičně předpokládá, že uživatel je retard, který je schopen tak maximálně stisknout tlačítko On/off. HP monitory nevyrábí, ale odebírá jako OEM produkty, do nichž implementuje své „Dream“ řešení. Takže jste se zařadil do zástupu nešťastníků, kteří také mysleli, že to bude za relativně malý peníz velmi exklusivní řešení.
2) sice jste nějak zkalibroval monitor, nicméně máte zkalibrovanou i tiskárnu? Musíte mít zkalibrované obě dvě periferie, jinak shoda se samozřejmě nekoná.
3) nevím čím jste monitor kalibroval, ale vězte, že HP žádnou sondu nevyrábí, že to je opět i1-Display (cena samotné sondy je tuším něco přes 3k kč), s nalepenou nálepkou HP (a dost možná s blokací vůči jiným SW, než co je k tomuto monitoru)… Takže zdá se, že koupí oné „HPsondy“ se ocitnete zpět na počátku.
Je mi líto, více Vám nepomohu. Ale věřte, že v samotném ColorManagementu to není, ten funguje zatraceně dobře. Pokud je ovšem korektně implementován a následně používán.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

12:43:39 13.11.2008

Pokud zkalibruji monitor nejakou kalibracni sondou a z tiskarny me vyjde neco jinak barevneho nez vidim na monitoru, pak .....musim....co? Koupil jsem si HP dreamcolor 2480 a stale cekam na HP kalibrovaci sondu (bohuzel u dodavatele to vazne). Myslite, ze bych mohl zakoupit jinou. HP sonda stoji 4300kč

Citovat příspěvek

11:36:04 13.11.2008

Nejdřív nebylo ani vejce, ani slepice. Ze všeho nejdříve byl samozřejmě kohout. To k tomu vejci.
Co se týče sondy, popište laskavě podrobněji a konkrétněji svůj problém se sondou. Jedině tak jsem schopen (pravděpodobně) pochopit, v čem asi bude problém a pak Vám (pokud možno) pomoci.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

sondy

10:59:49 13.11.2008

Mohl by me prosim nekdo velice jednoduse a v laickych cislech poradit jak poznam spatne zkalibrovanou kalibracni sondu? Zacina mi to pripadat jako diskuze o vejci :S :(

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: