Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

EIZO S1721,S1932SE kalibrace

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: EIZO S1721,S1932SE kalibrace

Autor: Navratil

22:10:55 30.08.2008

Vážená Aleno, je to tak jak píšete: často je lepší uvažovat (a postupovat) čistě pragmaticky…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

22:04:29 30.08.2008

Tohle už je skutečně zoufale trapné, pane Radime Václavíčku, nebo Vás mám oslovovat spíše „JAroslave Studený“, „radimv“, „aliis“, „janeee“ či dalšími Vašimi „identitami“, pod kterými se schovává stále ten stejný ubožák? Neměl byste svou schizofrenii začít řešit léčbou?!
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: Alena K.

12:50:15 23.08.2008

Viktor N.: děkuju za radu.. Pro S1932 už jsem byla pomalu rozhodnutá, přece jen ten minimální rozdíl v ceně se tu asi vyplatí - bála jsem se jen nutných dalších výdajů, sondu snad někdo ze známých mít bude. Co se tisku týče, prozatím mi stačí když ty věci budou vypadat barevně věrně na jiných kalibrovaných monitorech, pro těch pár případů kdy to potřebuju v reálné podobě to profesionální tiskárna jistí :-)

Citovat příspěvek

Autor: radimv

0:35:06 23.08.2008

to Viki:

Ten pozoruhodný diskusní příspěvek výše byl myšlen jako že bych na to měl nějak reagovat nebo to byla jen taková "mezihra" pro obecenstvo?

Jak jsem uvedl již několikrát, když máš potřebu si se mnou vyříkat nějaký osobní pocity tak mi piš rovnou do mailu jako dřív (je uveden u všech mých příspěvků na tomto serveru).

Tentokrát to beru s humorem...

Zatim

Citovat příspěvek

20:42:52 22.08.2008

Tak to byla tentokrát chyba, pane Václavíčku! Nejen že jste zapšklý, ale ve své senilitě už vedete konverzaci sám se sebou. Nemyslíte, že už je to na Dr. Chocholouška? Copak jste tak naivní a nevíte, že jako moderátor vidím nejen místo připojení pisatele?

Byl jste to Vy, kdo si si nedávno drze a sprostě přivlastnil nick pana Jezevce a pod jeho jménem učinil výpad proti mně.. Stejně tak jste potom sám se sebou vedl proti mně monolog například zde: http://forum.grafika.cz/read.php?107,2423611,2429291#msg-2429291 a tak dále.
Stejně tak jste si vyřizoval se mnou své osobní komplexy pod dalšími přezdívkami, jako například „aliis“, „janeee“ a další a další.
Máte to opravdu zapotřebí? Není Vám včil poněkud trapně, pane Radime Václavíčku?!
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: JAroslav Studený

16:39:52 22.08.2008

To Vás také tentokrát šlechtí...

Citovat příspěvek

21:08:49 21.08.2008

Vážená Aleno, já osobně bych Vám doporučil následující. Sondu ke kalibraci monitoru zas tak často nebudete potřebovat. Tento typ monitoru je velmi stabilní a dá se říci, že minimálně rok (ne-li déle) nebude žádnou rekalibraci potřebovat. Takže by Vám stačilo se porozhlédnout, kdo z Vašich známých disponuje sondou a nechat si od něj monitor zkalibrovat. Naštěstí i když sondu mít k disposici nebudete, tento monitor si poměrně jednoduše nastavíte i podle jeho ovládacího panelu (tedy gamma 2,2 a D50, jas podle potřeby) a monitor to s uspokojivou přesností dodrží. Samozřejmě, není nad to mít u sebe sondu, ale domnívám se, že ušetřené peníze můžete investovat do většího modelu (S1932) a pokud neděláte zrovna ty nejnáročnější fotografie – budete s barevnou věrností jistě spokojena. Zde bych spíše viděl potenciální problém s tiskárnou samotnou. Ta je nezávislá na monitoru, ale zde může absence její kalibrace (resp. jejího ICC/ICM profilu na daný papír a danou kvalitou tisku) mít docela i fatální následky…
S pozdravem
Viktor N.

PS: vážený neregistrovaný uživateli, ačkoliv mne občas manželka důvěrně osloví „ty bejku“, na červenou hadru jaksi nereaguji. Mám na mysli konkrétně to, že pan Václavíček se svými senilními bláboly již delší dobu úspěšně sám znemožňuje. Proč bych se tedy měl namáhat na něj nějak reagovat, krom toho, že ho občas promažu? :–)

Citovat příspěvek

Autor: to radimv

19:27:36 21.08.2008

Čémž jste opět ukázal bejkovi červenou hadru a bude následovat mediální přestřelka. Muselo to být?

Citovat příspěvek

Autor: radimv

16:15:13 21.08.2008

to AlenaK.

ad "Předem děkuju každému kdo poradí"

- buď to byl vtip nebo jste tu nová a nevíte že zde může radit jen VN... my ostatní můžem jen zírat :-)

Zatim zdar

Citovat příspěvek

EIZO S1721,S1932SE kalibrace

Autor: Alena K.

21:29:02 20.08.2008

Zdravím,
mám takový vcelku laický dotaz. Šetřím na lcd monitor (k notebooku), zatím to vypadá buď na EIZO S1721 nebo EIZO S1932SE (jako studentka si teď těžko můžu dovolit lepší), tak se chci pozeptat někoho kdo má víc zkušeností - je u těhle nějaká šance na obstojnou kalibraci, abych nebyla zas překvapená tím co vyleze z tiskárny? U digitální malby holt moc nepotěší, když dostanu v reálu něco jiného než to s čím si dávám práci na monitoru a u notebooku byl ten rozdíl bohužel docela znát :)
A ještě něco - budu nutně potřebovat nějakou kalibrační sondu (co jsem zatím viděla, zrovna levné nejsou) nebo to půjde u těhle monitorů jakž takž i bez ní?

Předem děkuju každému kdo poradí :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: