Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

RIP EFI Colorproof

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: RIP EFI Colorproof

Autor: Navratil

9:33:35 18.08.2008

Máte pravdu, jedná se o politovánihodný překlep, nikoliv však úmysl…
Errare humanum est, stejně tak bych měl ještě dodat: mea culpa, mea maxima culpa.
V nejbližší době to opravím, děkuji za upozornění. :)
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

 

Re: RIP EFI Colorproof

Autor: jan navrátil

9:13:45 18.08.2008

Milý pane jmenovče, sice jste odborník na colormanagement, ale dovoluji si upozornit, že se nepíše "Requiestat In Pace", nýbrž "Requiescat..." (jedn.číslo) nebo "Requiescant..." (množné). To jen tak na okraj :-)

Citovat příspěvek

 

Re: RIP EFI Colorproof

Autor: Navratil

8:08:18 18.08.2008

RIP znamená Raster Image Processor (nikoliv tedy Requiestat In Pace – odpočívej v pokoji), což je specializovaný program, který slouží pro přípravu dat k tisku. Obsahuje nejrůznější tisková prostředí (nastavení tiskárny, papíru, rozlišení, metody tisku) a provede potřebné barevné transformace tak, aby z tiskárny vylezlo přesně to, co potřebujete. RIP obsahuje zpravidla následující funkce:
nástroje pro manipulaci s grafikou (změna velikosti, rotace, ořez, pozice, duplikování, panelování…, drobná úprava barevného podání (tón, jas, kontrast, křivky) a pod.)
nástroje pro kalibrace tiskárny (zejména nejdůležitějším nástrojem jsou denzitické úpravy charakteristiky tisku, vytvoření nového tiskového prostředí (metoda tisku, rozlišení, kvalita, …) a svázání kalibrace (icc/icm profilu) s denzitickou křivkou a dalším nastavením tisku.
RIPy jsou vhodné zejména pro uživatele, kteří tisknou profesionálně a nebo kladou důraz na maximální kvalitu a výkon a kontrolu nad tiskem.
Vzhledem k tomu, že cena RIPu je zpravidla od nějakých 18tis (bez DPH) výš, je jasné, jak musíte zvažovat případný nákup. Jsou i levnější varianty, avšak v podstatě buď nespolehlivé a nefunkční, nebo s radikálně omezenými (či zcela chybějícími) možnostmi kalibrace nového média (Onyx RipCenter, Efi ColorproofExpress a další).

Pokud máte dostatečně kvalitní tiskárnu v pořizovací hodnotě nad 20tis a chcete z ní vymáčknout maximum a na nějakou tu korunu nehledíte, pak je jedno, jestli chcete tisknout v domácnosti či kanceláři a RIP si klidně můžete pořídit… Dbejte ale rozhodně na to, aby měl možnost vytvoření (alespoň formou denzitické křivky s možností přiřazení výstupního ICC/ICM profilu) kalibrace na vlastní médium. Jinak je to v podstatě k ničemu, neb kalibrace dodané na CD výrobcem jsou vesměs velmi kolísavé kvality a jste odkázán jen a pouze na média, která jsou pak RIPem (resp. jeho výrobcem či dodavatelem) podporována…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

 

RIP EFI Colorproof

Autor: pekar

23:22:50 17.08.2008

Dobry den,

Co je RIP EFI Colorproof? K cemu ten program slouzi? Ma nejake uplatneni v domacnosti? Je to jenom pro profesionaly? Co znamena RIP v tomto pripade?

D.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: