Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

elektr. CMYK vzorník

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: elektr. CMYK vzorník

Autor: Michal.F1

15:16:34 27.05.2008

Děkuji za vaší snahu. Vím ze s BizHub a kalibrací mnoho neudelam ale potrebuji se neceho chytit. Proc mi barvy z PDF souboru vyjedou nějak a uplně jinak ty same z CorelDraw ????

Díky, Michal.

Citovat příspěvek

 

Re: elektr. CMYK vzorník

Autor: Navratil

15:04:05 27.05.2008

No, bohužel Minolta BizHub není stroj určený pro jakoukoliv barevnou věrnost. Na tomto stroji ani nestojí za to se zabývat nějakou kalibrací…
Udělejte si barevná políčka, kombinace CMYKu v inkrementu dejme tomu 10 % pro CMY a 20 % pak pro K. To si vytiskněte a dále používejte jako velmi hrubý a orientační vzorník. To Vás vyjde nejlevněji a nejrychleji. Jakmile budete mít pocit, že se Vám opět barvy pohnuly, opět si vzorník vytisknete a starý si uschováte pro Vaši informaci jak často a jak moc se tiskárna hýbe…
S pozdravem
Viktor N.

PS: než si vzorník vytisknete, vyjeďte si plnostránkové jednovarevné testy, abyste věděl, zda-li vůbec tiskárna tiskne po celé stránce shodně…

Citovat příspěvek

 

Re: elektr. CMYK vzorník

Autor: Michal.F1

14:45:33 27.05.2008

Mam koupené z DTP studia elektr.vzornik CMYK Pantone - uložený v PDF. To vytisknu z Acrobatu na laserové barevné tiskárne. U barev jsou udaje v CMYK, RGB a Pantone. V CorelDraw12 si udelam vždy 3okýnka a do nich postupne naleju barvu - do jednoho CMYK, do druhého RGB a do posledního hodnotu Pantone.
No a pak kdyz je vytisknu na te samé tiskárně jako puvodní PDF tak nemam ANI JEDNU barvu shodnou. Nejlepe z tech třech vzorku vychazejí barvny ve složení RGB - nastavene v paletě barvy CorelDraw12.
Nejde mi ted ani tak o barvy na monitoru ale o pustup obarvování objektu v Corelu. Potřebuji pouze podle vytištěného vzorníku z PDF vybrat "nejpřijatelnější odstín barvy" tu pote nastavit u objektu v Corelu a HLAVNE vytisknout.

Děkuji za radu, Michal.

Citovat příspěvek

 

Re: elektr. CMYK vzorník

Autor: Michal.F1

10:50:22 27.05.2008

Děkuji za radu - zapasim ale i nadale s vystupem na laser.barev.tiskarnu. Pane Navratil, nemate prosim TIP kde nastudovat vice informaci o ColorManagementu - monitor / PC / tisk - postup, jak a co nastavit a hlavne kdy.

Monitor EIZO FlaxScan F77S, CorelDraw12, tiskarna Minolta BizHub C253, papíry Mondi-ColorCopy - matná křída.

Děkuji za Vaš čas a radu.
Michal.

Citovat příspěvek

 

Re: elektr. CMYK vzorník

Autor: Navratil

8:09:44 27.05.2008

Nejsem si jistý, jaký je Váš výstup z CDR (spíš ofset a nebo spíš laserovka), ale vhodnější by bylo následující nastavení:
Monitor – konkrétní profil Vašeho monitoru (získaný při jeho kalibraci), nebo profil monitoru od výrobce, nebo sRGB
Tiskárna – zkuste zjednodušenou EuroscaleCoated
Zapnout šipku od monitoru k tiskárně
Interní profil – sRGB (adobeRGB je spíše pro profesionální prepress)
Pokud to nadále nebude sedět, zkusíme to pak doladit podrobněji…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

 

Re: elektr. CMYK vzorník

Autor: Michal.F1

15:53:17 23.05.2008

Omlouvam se - v tomto jsem "tupoň"

zkusim to trochu popsat - jsem v tomto laik ale potrebuji poradit s postupem. Spustim CorelDraw12 a v color managementu mam nastaveno: barevný prostor - Generic internal RGB profile, z něj je zapnutá šipka na ofs.tiskarnu kede je - Generic offset separ.profile. Na druhou stranu je ještě zapnutá šipka na ink.tiskarnu kde je Euroscale Coated v2 a z ní je aktivní šipka na monitor - Generic profile.
Timto pozapinaním vidim barvy "jak štak" na monitoru. Ted nam ale dovezli novou laserovou mašinu a všechny stavajici soubory ktere pustim do tisku z ni lezou uplně brutální. Rěkl bych ale že je problem pouze v Corelu, pokud pustím třeba barevnej kalibrační vzorník uložený v PDF a vytisknu to z akrobatu je vše OK.
Barevne vylpně v Corelu jsem vzdy pouzíval CMYK - kde jsem nastavil uživatelsky barvu - i když po prvotním obarvení nejaké výplně to bylo v RGB.

Asi motam vic veci dohromady :(

Mohu poprosit zkušené o radu???
Díky Michal.

Citovat příspěvek

 

Re: elektr. CMYK vzorník

Autor: Navratil

12:18:02 23.05.2008

Sednout ke corelu (např.) a za 5 minut to máte hotové. V čem je problém?
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

 

elektr. CMYK vzorník

Autor: Michal.F1

11:22:26 23.05.2008

Lze nekde sehnat CMYK vzorník v elektronické podobě? Potrebuji je vytisknout na barevnem laser.stoji a pak nastavovat barvy v PC podle vizualního srovnání ze vzorníku.

Diky Michal.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: