Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

jak často kalibrovat tiskárnu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: jak často kalibrovat tiskárnu

Autor: Navratil

12:13:18 06.08.2008

Samozřejmě, to je klasika. Po třech měsících nečinnosti tiskárny jste měl napřed před zapnutím všechny cartridge vytáhnout, lehce protřepat (nemíchat!), zpět zasunout a pak teprve spustit tiskárnu a nechat projet cyklus čištění. Proces sedimentace není nevratný, to znamená, že se dá dosáhnout předchozího stavu, pokud se nejedná o tiskárnu, která má cartridge nasunuté přímo na hlavách. Zde může dojít k procesu sedimentace i uvnitř ve vycpávce (molitanu), která má naopak sedimentaci maximálně bránit. Pak můžete třepat jak o život, ale lepší už to nebude…
Já osobně (podle svých zkušeností) doporučuji výše popsaný proces spáchat i po 10 dnech nečinnosti tiskárny…
Takže za vše může sedimentace.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: MartinEpson

1:07:07 06.08.2008

Zdravim do diskuze.
Osobne jsem se tez domnival, ze staci jak pan Navratil pise, tiskarnu jednou skalibrovat pro danou kombinaci papir/inkoust/rozliseni a budu mit vystarano.
Stalo se mi, ze jsem pres leto tiskarnu ani jednou nezapnul (pres 3 mesice). Pote jsem tisknul tu stejnou fotku znovu a ejhle - barvy byly ujete. Udajne je to zpusobeno usazovanim pigmentu v Cartridgi - pry je staci protrepat a jede se dal - ovsem moje zkusenost je takova, ze i po tom jsem nedocilil stejneho barevneho podani.
Muzete se jk tomu pane Navratile vyjadrit?
Dekuji za odpoved.
Martin

Citovat příspěvek

Autor: qark

22:58:44 22.05.2008

A tak děkuji u laseru tedy kapku zaexperimentuji, Jedna se o Xerox 6180 tak uvidime. Dekuji vam za informace.

Citovat příspěvek

22:47:02 22.05.2008

Dar přítele Lasera je na tom o něco málo (či značně více) hůř. Záleží na příliš mnoha okolnostech. Typ tiskárny a tak dále…
Už nejednou jsem kunčoftovi odmítl zkalibrovat laserovku se slovy, že by zbytečně vyhodil peníze a já bych měl špatné svědomí, takže pokud to mocí mermo chce, ať se obrátí s důvěrou na konkurenci, že já chci mít klidné spaní… (fungovalo by mu to řádově jen pár hodin).
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

22:39:27 22.05.2008

Děkuji za potěšující zprávu. To příjemně předčilo mé očekávání. Ještě bych měl dopl|ňující otázku. Jak je tomu na laseru ? Mohu očekávat podobný závěr nebo je jeho stabilita horší?

Citovat příspěvek

21:07:34 22.05.2008

Jen 700 polí? Já pro tiskárnu typu RGB požívám rovných 888 polí, v rozšířeném režimu 1272 polí. Ale v reálu je naprosto zbytečné u tiskárny této třídy dělat profily častěji, než při změně typu papíru či rozlišení.
1) nevyjedete tolik (stovek až tisíc) metrů čtverečních, abyste to poznal na změně denzity hlav.
2) Epson má velmi stabilní inkousty
3) papíry jsou v podstatě stále stejné.
Takže pokud nechcete propadnout mánii kalibrování, kdy budete překalibrovávat tiskárnu i v okamžiku, kdy vedle v kuchyni Vám kýchne manželka či dítko, tak se prostě systém nakalibruje jednou a pořádně a to vydrží do doby, než se rozhodnete změnit typ papíru, či typ tiskárny…
Snad jsem Vás tím potěšil.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

jak často kalibrovat tiskárnu

20:57:53 22.05.2008

Dobrý den pane Navrátile, měl bych otázku jak často je podle vaší zkušenosti nutno vytvářet nový profil pro tiskárnu. Předpokládám že to bude asi u každé jinak, takže ta moje je Epson R2400 s Ultra Chrome K3 inkousty. Netuším zda je otázka překalibrování záležitostí dnů, týdnů, či spíše měsíců a tak bych nerad vytvářel nový profil příliš často, ono kdo se s těmi 700 políčky má stále měřit :) , ani bych nechtěl propásnout správný čas.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: