Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

DTP22 a i1Display 2 - vystačí s tím člověk k profilaci výstupů ?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: DTP22 a i1Display 2 - vystačí s tím člověk k profilaci výstupů ?

Autor: Navratil

0:22:13 17.05.2008

No, DTP22 se připojuje přes sériový port, ColorShop Vám žádný výstup nezkalibruje. Budete muset rozhodně pořídit kalibrační SW, jenž se sám o sobě pohybuje v částkách nad 80tis a případně i mnohem výš a výš…
Pokud si budete chtít sám něco zkalibrovat, běžte do hotového řešení, které nevyžaduje žádných hlubších znalostí. Jedná se tedy o Photo či o něco dražší Proof. Vše je na USB a mělo by to mít i podporu Pantone, když jinak nedáte…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: Martin B.

12:21:36 16.05.2008

Zdravím vás pane Navrátile,

v prvé řadě díky za reakci a pokusím se uvést vše na pravou míru ...

V současnosti vlastníme pouze Eye-One Display 2, toliko vše. Zmíněný DTP22 jsem vybral jako rozumnou alternativu s ColorShop pro kalibraci výstupu, ovšem toto zařízení zatím nevlastníme. Taky jsem se díval na možnost jít do Eye-One Proof, který umožňuje kalibraci CMYK zařízení na advanced škále (nikoliv 45 terčíků).

PantoneColorCue jsem zmínil z důvodu, že jej fyzicky máme a využíváme pro jednoduché určení barev, je jasné že DTP22 je něco zcela odlišného, ale jestli dobře chápu princip, tak defakto výstup Lab, který také generuje je vlastně výstupem reálné sondy ... samozřejmě je toto bezpředmětné probírat, protože ručně by vzniklo tak neuvěřitelné množství chyb, že by to bylo stejně k ničemu (se software EZColor by to třeba šlo) ... mě to spíš zajímalo obráceně, umí DTP22 s ColorShopem pracovat jako ten Color cue 2 ? Tedy vrátit reálnou hodnotu v některém z použitelných (civilně) barevných modelů? Předpokládám že ano, a proto jsem to vzal i obráceně ...

V podstatě mě jde o to najít cenově obhajitelnou variantu, která doplní Eye-One display 2, či ho nahradí formou upgrade, k čemuž bohužel nemám ten kupon o kterém se všude mluví. Jinak se to nechá sehnat okolo 1.500 USD, což není až tak něco fatálního.

Otázkou je jestli mě ten DTP22 neudělá větší službu a bude vlastně jen rozšířením stávajího Display 2

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

1:35:50 16.05.2008

Vážený pane Martine,
zdá se, že v tom máte poměrně zmatek. Začnu tedy (pokud možno) popořádku.
1) ano, DTP22 je velmi přesný přístroj, dá se říci že dokonce nejpřesnější co je vůbec v posledních 10 letech k disposici. Jsou sice rychlejší zařízení, nikoliv však přesnější…
Zmatek s označením verzí SW/bundle nevnímám. Pokud umíte dostatečně anglicky (či německy) a rozumíte alespoň trochu problematice oboru, měl byste být schopen jednoznačně odlišit co a k čemu daná verze je.
2) PantoneColorCue je Vám zcela k ničemu. Jak byste si představoval měřit barvy v Pantone a ve CMYKu? Jakém cmyku? Pantone CMYKu? No teda! Jestli byste byl schopen napsat profil ručně – no já nevím. To není jako zajít do Ferony a nechat si říznout půl metru hliníkového profilu!
3) Ano, SW je celá řada, například ColorShop a pod. Ovšem rozhodně není zadarmo… a navíc – nepíšete, jak jste vůbec DTP22 získal. Pokud jste jej někde jen tak levně/výhodně koupil, může se také jednat o zakódovaný přístroj, který se dodával jednoúčelově k nějakému konkrétnímu zařízení (např. ColorSpan a pod.). Pokud je to zrovna tento případ, pak máte smůlu, neb zakódovaný DTP22 s jiným SW nerozchodíte…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: marek_B

22:44:28 15.05.2008

Podle mě by možná byl možný upgrade na Eye-One Proof, dokonce by to mělo být automatické a měl by i existovat slevový kupón s dodávky Display 2 ,,,

Citovat příspěvek

DTP22 a i1Display 2 - vystačí s tím člověk k profilaci výstupů ?

Autor: Martin B.

12:46:18 15.05.2008

Zdravím Vás,

v současné době využíváme pro kalibraci monitorů Eye-One Display 2, ale vzhledem k faktu, že chceme jít do produkčního malonákladového digitálního tisku, tak bude třeba nějak profilovat i výstup, tedy CMYK tiskárnu. Z tohoto pohledu mě přijde jako zajímavá alternativa DTP22, které by toto mohlo plně splnit, byť vím že jsou vyspělejší zařízení, ale zase za více peněz.

Otázka zní, má význam se dívat po něčem jiném, třeba se podívat na Eye-One PUBLISH (PROOF) - je neuvěřitelný zmatek s označením, tedy alespoň já to tak vnímám ...

A vzhledem k faktu, že s tím mám minimální zkušenost a nechceme do toho cpát horentní sumy, dá se rozumně, v produkční kvalitě, jít u měření výstupu níž ? Předpokládám, že asi nikoliv ... Jediné co mě napadá je využít ještě PANTONE color cue 2, který měří výstup a vrací PANTONE, CMYK, ... výstup a profil psát defakto ručně, což ale není asi moc ideál z pohledu času ....

Podotázka, umí DPT22 kromě měření a profilace dát výsledek jako ten color cue 2, tedy že vyhodí změřenou barvu jako výstup (jasně že s připojeným PC nebo Macem), což beru jako rozdíl vůči tomu color cue, ale tak nějak mě připadá že by to umět snad mělo ... tedy s nějakým SW. kterým ??

Díky za každé nasměrování ...

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: