Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

technologie tuhého inkoustu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: technologie tuhého inkoustu

Autor: qark

14:32:08 08.05.2008

Zajdu tedy do xeroxu nechat si udělat zkušební tisky. Děkuji za váš čas.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

13:00:53 08.05.2008

Na Minoltu zapomeňte! Minolta stále neumí (a ani nikdy neuměla) vyrobit spolehlivou a kvalitní laserovku. Jen byste se připojil k zástupu tragédů…
Tiskárna se přepíná do chrnícího módu, tedy stand-by.
Kvalita tisku – nechte si to předvést, ať víte do čeho jdete. V tomto ohledu ze mne žádný názor nedostanete. Rozhodně voskovka má podstatně klidnější a čistší plochy, než-li laserovka. Ale celkovou kvalitu tisku – to už si musíte posoudit sám…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

12:46:17 08.05.2008

Děkuji za obsáhlou odpověď. Formát A4 je sice kapku limitující, bohužel u A3 se dostávám nad cenu, kterou si mohu dovolit.
Připojení přes UPSku mi nepřijde nijak hrozné, top bych nejspíš zvládl bez problémů přežít. Trošku mě zaráží že se tiskárna nevypíná, to mi přijde trošku jako problém na který bych si musel zvyknout, ale snad by se dalo přežít.
Zeptám se ještě na doplňující otázku. Čistě z hlediska vzhledu obrázků a zejména fotografií například na letáčcích a jejich barevnosti bude podle vašeho názoru lépe vypadat výstup z tuhého inkoustu (uvažuji o xerox 8560) nebo s klasického laseru s technologií contone (zvažuji werox 6180 nebo Konica Minolta 4650)?
Kalibrovat budu pomocí spyder3print.

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

10:24:42 08.05.2008

Mńo, stabilitu barev jsem netestoval. U této tiskárny mne zaujalo to, že pokud věnuji dostatečnou energii ke správnému nastavení tiskárny/ovladače, je podání barev velmi korektní. Dokonce rozdíl mezi standardním (přes patřičně nadrážděný driver) výstupem a zkalibrovanou tiskárnou rozeznáte až když to navzájem pečlivě porovnáte. Nevím, jestli to funguje takto u všech typů těchto tiskáren, ale alespoň ta, kterou jsem asi před 4–5 lety důkladně testoval, to takto zvládala velmi dobře.
Driver je samozřejmě typu RGB, takže tato tiskárna se tváří jako RGB zařízení, ale na to už jsme byli donuceni si zvyknout, že ano… Jednou jsem si hrál s konfiguračními příkazy pro tuto tiskárnu a podle nich bylo možné ji přepnout do režimu nativního cmyku, ale mně to nezabralo. Tyto informace berte s rezervou, týkají se modelové řady, která byla aktuální před těmi 4–5 lety! (ještě tu tiskárnu mám někde v krabici hozenou s tím, že jsem si říkal, že bych se k těmto pokusům někdy mohl vrátit…)
Tiskárna tiskne velmi pěkně, inkoust (resp. vosk) prošel také svým vývojem a jeho stabilita na světle doznala významného zlepšení, stejně tak i možnost laminace výtisku a pod. Ale netestoval jsem dlouhodobou odolnost vůči přímému slunečnímu světlu.
Pokud zvažujete koupi této tiskárny, pak musíte vědět jednu podstatnou odlišnost od ostatních technologií:
1) musíte si koupit k ní malou UPSku a přes ni tiskárnu připojit (ale pozor, UPS by měla být dimenzována až na 1500W max (podobně jako dar přítele Lasera), na běžný provoz spotřebuje něco přes 200 W, ve spacím módu pochopitelně značně méně);
2) ačkoliv to tiskárna umožňuje, neládujte nikdy vosk do celého zásobníku až do konce – v případě, že dojde k nějakému výpadku, tiskárna jej velmi ochotně kompletně vypustí do odpadu hned po svém zapnutí a inicializace tiskového mechanismu;
3) tiskárna se po svém prvním zapnutí už nevypíná, zůstává jen v chrnícím módu, ve kterém spotřebovává něco málo energie na temperování trysek – s tím tedy bezprostředně souvisí bod 1 a 2.
Takže pokud Vám nevadí body 1–3, pak do toho běžte. Pokud Vám ještě nebude vadit formát A4. Rychlost této tiskárny je více než úžasná.
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

technologie tuhého inkoustu

18:35:01 07.05.2008

Zdravím vás pane Navrátile,
chtěl jsem se zeptat na váš názor na technologii tuhého inkoustu, kterou používá xerox u některých svých tiskáren. Zajímala by mne stabilita barev, kalibrovatelnost a to zda spíše zvolit laser v obdobné cenové kategorii a nebo z tuhého inkoustu dostanu lepší podání obrázků?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: