Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Problém so zobrazením v Corel X3

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Problém so zobrazením v Corel X3

Autor: Radoslav Jánoš

8:01:21 26.06.2008

Zmena tejto voľby nemá vplyv na chybné zobrazenie.

Citovat příspěvek

Autor: Martin12

17:14:57 25.06.2008

Zkuste ještě kliknout - na kolečko uprostřed nastavení CMS (Advanced Settings) a změňtě Rendering Intent na "perceptual" - to je dost důležité!

Martin

Citovat příspěvek

Autor: Rado Jánoš

11:02:00 09.05.2008

Ďakujem za odpoveď.

Trochu som sa s tým hral a prišiel som na jednu zvláštnosť. Ale pekne po poriadku.

Nastavenie CM v corel x3 mám takéto: vnútorný RGB - sRGB, šipka na separačnú tlačiareň (Euroscale Coated v2), šipka na monitor (profil vygenerovaný pomocou i1d2).
Vyskúšal som použiť aj základné nastavenia s obecnými profilmi. Skúsil som iný počítač (počítače) a všade sa to zobrazuje zle.

V okne správy farieb je v dolnej časti voľba režim barev použitý pro efekty. Tu používam nastavenie CMYK. Zistil som, že mnou pozorovaná anomália sa neprejavuje keď je zvolené RGB (pri tejto voľbe však nie je funkčný náhľad overprintu a kto vie čo ešte).

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

22:18:41 08.05.2008

Je mi líto, máte to zmaštěné: [img]http://www.cms-consulting.org/misc.tmp/cdr01.jpg[/img].
Projděte si nastavení správy barev důkladně položku po položce a vypište co nejpodrobněji kde co máte zapnuté a jak…
Už od samého začátku jsem Vás upozornil, že Corel je (bohužel) jen na půl cesty ke korektně fungujícímu CMS. Byly časy, kdy jsem se snažil něco pro to udělat, ale bylo to marné. Už jsem boj s nimi vzdal kdysi dávno. Jen jsem dosáhl toho, že opravili LAB (který jsem jim urgoval od verze 8) a pak se mi vysmáli, že jim to vždycky fungovalo (tedy až od poslední RC verze 10)…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

16:11:26 02.05.2008

[url]http://picasaweb.google.sk/impulzivna/CMS/photo#5195776735790073618 [/url]
Raster a vektor v RGB s rovnakymi hodnotami nezobrazuje Corel rovnako. Ale len vtedy ked su RGB hodnoty rovnake. Nie len ze nezobrazuje, ale chyba je aj v exporte. Grafiku na obrázku som exportoval do CMYKu (použít ICC profil bol zapnuty). Potom sa farba RGB 20,20,20 vektoroveho objektu prevedie na CMYK 0,0,0,92. Farba RGB 20,20,21 sa prevedie na 82,67,65,77. Ale farba RGB 20,20,20 rastroveho objektu sa prevedie pri exporte na 82,67,67,78.
Este dodam, ze pri rastrovani vektoroveho objektu som mal vzdy zapnutu volbu "použít ICC profil" detto pri exporte. Pripadá mi to ako keby vektorový objekt v RGB s hodotami ktore su rovnake konvertoval corel do CMYKu ako keby to bol grayscale.

R. Janos

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

23:58:14 01.05.2008

Jen tak na okraj a na začátek všeho – pozor, corel a korektní správa barev jsou dvě různé věci. Někdy jsou k sobě blíž, někdy dál. Ale nevím nevím, zda-li se někdy potkají…
Zkoušel jsem si projít Váš postup, ale nedostávám stejné výsledky jako Vy. Tedy nedostavuje se onen drastický rozdíl, který popisujete. Můžete to zkusit popsat ještě jednou a podrobněji?
Mám pocit, že Vy jste při převodu objektu do rastu neměl zapnutou volbu „použít ICC profil“ a tohle právě mohlo ono ztmavnutí spáchat…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Problém so zobrazením v Corel X3

12:19:37 29.04.2008

Dobrý deň.

Narazil som na nasledovný problém: CM mám nastavený nasledovne. RGB - sRGB, šipka separačná tlačiareň - Euroscale Coated v2, šipka monitor - profil monitoru. Režim barev použitý pro efekty: CMYK.
Predpokladám že CMYK profil je priradený všetkým CMYK objektom v grafike. sRGB profil zase všetkým RGB objektom. Toto nastavenie funguje celkom dobre až na jednu vec. Vložil som RGB fotografiu ktorá má tmavé pozadie (20,20,20). Po prevode do CMYK-u sa farba zmení na 80,67,66,77. Potom som vytvoril vektorový objekt s rovnakou RGB farbou ako tá tmavá z fotografie. No na monitore je zobrazená tmavošedá farba (niečo ako black 97). Ked tento objekt prevediem na raster (RGB) farba stmavne, hodnoty zostanú.
Vôbec nerozumiem tomu čo sa tu deje. Akoby Corel tu RGB hodnotu zobrazoval ako keby to bol grayscale. Robím niekde chybu ja keď predpokladám že RGB farby sa budú zobrazovať v závislosti na profile monitora a predpokladaného CMYK výstupu? Alebo je problém v aplikácii?

S pozdravom

Jánoš

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: