Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

sonda DTP 92

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: sonda DTP 92

Autor: Navratil

16:08:14 25.03.2008

Zvláštní, mně se zobrazily i výsledky kalibrace (máte asi na mysli porovnání korekce versus verifikace, protože se jinak daly ještě výsledky exportovat i do TXT souboru). Výrobce provedl „jakýsi upgrade“ SW, ale jednalo se o SW nový – konkrétně MonacoOptixPRO bez sondy. Myslím si, že Vaše současné řešení Vám vyřešilo mnohé a pokud se nemýlím, tak by (možná) mělo podporovat i Vaši DTP92, pokud ji ovšem nepřeřadíte na čestné místo zasloužilých a vysloužilých nástrojů…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: Jan Frýdl

13:56:47 23.03.2008

Dobrý den pane Navrátil
děkuji za Vaši odpověď. Vadí mi při tomto měrění, že sonda sice profil změří, dá se uložit tam kam patří, ale již neukáže výsledky kalibrace. Dost mne překvapilo, že výrobce neprovedl upgrade softwaru na Windows XP.
Vždyť sonda stála nemalý peníz. Stávající situaci jsem vyřešil nákupem nové sondy Eye-One proof a můžu kalibrovat vše od scaneru až po tiskárnu.
Ještě jednou děkuji.
Jan Frýdl

Citovat příspěvek

15:38:48 18.03.2008

Takže situace je následující:
zkoušel jsem to postupně na dvou počítačích, ale s poslední verzí MonOptimizeru (2.7.0.29).
Na obou počítačích WinXP (home/pro). Na jednom grafická karta „vestavěná“ Intel82865G a na druhém NVIDIA-6600GT.
No, funguje to bez problémů. Na původní verzi (2.7.0), co jsem ještě vyhrabal kdesi ze zálohy, to fungovalo jen sporadicky (tedy jen po prvé, podruhé už nefungovala LUT modifikace). Tato verze funguje bez problémů.
Tedy skoro.

1) musíte profil uložit nikoliv do programem stanovené historiské složky Win…/System32/color, nýbrž do Win…/System32/Spool/Drivers/Color.
2) profil musíte pak ve vlastnostech grafiky aktivovat ručně
3) do složky „Po spuštění“ zkopírujete z adresáře MonitorOptimizeru zavaděč „McStarter.exe“.
Fungovat by to pak mělo. Tedy mně to alespoň funguje, včetně korekce LUT tabulky (dá se přímo v programu opakovaně zapnout/vypnout s viditelným efektem změny, stejně tak i po startu OS se zavaděč korektně zavede a korektně zdechne (po korekci)…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: LorDP

12:57:24 16.03.2008

diky za upozorneni doslo k zamene. :)

Citovat příspěvek

1:19:11 16.03.2008

Vážení „lpr“ & „LorDP“, jen Vám položím takovou malou kontrolní otázku: „tušíte vůbec o co se jedná?“.
A pak, jestli ještě dovolíte, malou doplňující otázku: „víte jaký je rozdíl mezi DTP-92 a DTP-94?“.

Pan Frýdl:
On je totiž problém v tom, že MonitorOptimizer2.7.0 dodávaný k DTP-92 pod XP funguje jen sporadicky. Zkouším to nějak znásilnit, dejte mi ještě asi tak dva dny, dám Vám určitě vědět, zda-li jsem byl úspěšný či nikoliv, zkusím ještě poslední verzi MO a naopak ještě předchozí (2.6)…

S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: LorDP

11:56:51 15.03.2008

a mate propojeny zvlast monitor s pc?? pomoci usb kabelu? neni tato sonda pouze pro monitory eizo??

Citovat příspěvek

Autor: lpr

10:05:04 14.03.2008

tato sonda je pouze na monitory eizo.A musite propojit monitor kabelem pres usb do PC a pak jeste propojit sondu do druheho usb v PC pak vam pojede klasicky kalibrace.
pokud to tak mate mela by am normalne kalibrace jet.

Citovat příspěvek

9:11:06 11.03.2008

Dobrá, podívám se na to. I když se obávám, že to budete muset vyřešit pomocí upgrade SW na MonacoOptixPro…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: Frýdl

21:08:42 10.03.2008

Dobrý den pane Navrátile
add 1) upřesňuji potřebné údaje: operační systém WINDOWS XP profesional, grafická karta: GeForce 7300GT, měřící sonda DTP 92Q, sofware: monitor optimizer v. 2.7.0.

add 2) když spustím program: "pouze kalibrovat"spadne program do úvodní obrazovky
"kalibrovat a vytvořit profil" spadne program do úvodní obrazovky
"pouze profil" proběhne vytvoření profilu, který lze uložit, ale neukáže v grafu
změřené odchylky.
Nevím jestli takto získaný profil jest korektní.
Provádím-li kalibraci na jiném počítači s OS Windows 2000, probíhají všechna měření normálně.
Děkuji za Vaši odpověď.
Jan Frýdl

Citovat příspěvek

22:26:49 06.03.2008

1) nenapsal jste, jakou verzi programu používáte.
2) není zcela zřejmé, zda-li se z Vaší strany jedná o konstatování, či jen otázku bez otazníku. Nicméně Jak jste přišel na to, že kalibraci neprovede?

Jakou máte grafickou kartu? Zkuste se o tom trochu rozepsat. Já u Vašeho počítače přece nesedím…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

sonda DTP 92

Autor: Frýdl

22:12:34 06.03.2008

Dobrý den pane Navrátil.
Vlastním uvedenou sondu, ale bohužel ve windousech XP neprovádí kalibraci monitoru, pouze vytvoří profil a uloží jej. Jest tento profil korektní.
Děkuji za Vaši odpověď.
Jan Frýdl

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: