Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

cinema display

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Bye

Autor: Navratil

23:16:20 25.03.2008

Muselo to být, pane Fousku? Stojí Vám to skutečně za to? Takhle to zbytečně eskalovat až do nepříčetnosti?
Viktor N.

Citovat příspěvek

Bye

Autor: petrf7

22:48:23 25.03.2008

Pane Navrátile, vy mi něco pište o hysterii, napsal jsem že mám lepší informace o monitorech Apple, než ty které bych získal na nějaké infolince, kdybych chtěl něco od Applu, tak nemám zapotřebí nikam volat.

Měl byste si do google zadat heslo : "Viktor Navrátil" arogantní|arogance, než se zase začnete něčemu horlivě divit. Já jsem to udělal bohužel až teď.

Ujišťuji Vás, ve světlé chvilce, že se právě odcházím léčit.

Bye

P.F.

Citovat příspěvek

Re: cinema display

19:37:41 25.03.2008

fajn, provedu „upgrade“: „barvy, odstíny, kombinace RGB – pro mne za mne si používejte co je Vám libo, já na slovíčkaření (s Vámi) fakt nemám náladu.“
Viktor N.

Citovat příspěvek

18:44:06 25.03.2008

Napsal jsem [bold]kombinace [/bold], to je takové to míchání RGB.

Najdete-li v mem prispevku slovo odstin, tak neco vyhrajete, muzete si vybrat co budete chtit. Jak jste na to proboha prisel. Myslim ze jako odbornik a radce na spravu barev byste neco takoveho tvrdit nemel.

Ja to vim jak to je. Mam presnejsi zdroje.

P. Fousek

Citovat příspěvek

18:23:36 25.03.2008

Aha, přehlédl jsem označení 24", 6bitovou barevnou hloubku má typ 20". Na přesnější informace se laskavě obraťte na Apple infolinku. Jistě Vám poskytnou takové informace a v takové formě, která Vás zajisté plně uspokojí…

Ad „barvy“ versus „odstíny“ – pro mne za mne si používejte co je Vám libo, já na slovíčkaření (s Vámi) fakt nemám náladu.
Viktor N.

Citovat příspěvek

Oprava predchoziho prispevku

18:09:28 25.03.2008

Mala oprava,

jelikoz se mi nepodarilo zjistit jak na tomto foru cinit opravy tak timto prohlasuji ze prvni slovo ma znit "myslite" nikoliv "myslim".

Jinak je od Vas pane Navratile pekne jak dokola proklamujete co je vam lhostejne. Verte, ze jsem si toho vedom.

P. Fousek

Citovat příspěvek

17:10:45 25.03.2008

p. Navratile,

myslim S-IPS panel s hodne podobnymi parametry jake maji monitory Cinema nehodi na zpracovani digitalniho obrazu? Mimochodem stejny panel ma (priznam se, ze jsem to osobne nezkoumal) NEC 2490WUXi. Je sice pravda ze se to na srankach Applu nikde nenajde. Odkazuji napriklad na recenci v MACup 10/07.

Osobne bych nepsal o 16mil. barvach, ale o barevnych kombinacich, myslim ze to lepe vystihuje princip zobrazovani na monitoru a navic se to vetsinou tak vyklada, takze by na tom mohlo neco byt.

Mozna pisete o iMacu 20", coz je ale uplne jiny stroj. Jeho parametry jsem nezkoumal, ale to ze se nehodi na grafiku je mi jasne. Rozdil mezi 20" a 24" je celkem veliky, takze do jednoho pytle bych je nehazel.

Zajimalo me co Vy na to. Tak to uz vim.

P. Fousek

Citovat příspěvek

16:14:22 25.03.2008

Vážený pane Fousku,
jak už nastínil „alchymister“, revoluce positivnáím slova smyslu se nekoná a skutečně – imacy jsou určeny spíše do kanceláře, než pro grafickou práci. Poslední hliníkový model jsem sice ještě neměřil, ale podle mně dostupných informací je použitý pouze (!!!) 6-bitový panel, který proklamované barevné hlouky 16mil barev dosahuje jen a pouze díky ditheringu.
Doufám, že si to opět nevezmete osobně, ale já bych Vám tento model moc nedoporučoval, i když je mi zcela lhostejné, zda-li si ho nakonec koupíte, či nikoliv…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: alchymister

9:55:23 23.03.2008

mam pocit, ze prave tie nove hlinikove imacy su dost nanic, co sa tyka LCD panelu.. znatelne horsie ako predchadzajuca generacia..

Citovat příspěvek

22:27:04 22.03.2008

Vážený pane Navrátile,

rád bych se Vás zeptal, zda výše uvedené hodnocení ohledně iMacu: "Je mi pak líto, když musím seznámit uživatele s tím, že tento počítač je do kanceláře či domácnost skutečně vynikající, ovšem pro profesionální fotografii nikoliv.", se vztahuje též na poslední model hliníkového iMacu s 24" monitorem? Uvažuji o jeho koupi, i když ne pro profesionální činnost, ale kvalita mě zajímá.

Předem díky za odpověď

Petr Fousek

Citovat příspěvek

23:59:24 20.02.2008

dobry vecer. dakujem za odpoved.. momentalne pracujem s videom, vseobecne moja praca zabera video + foto + web + print. nic z toho zatial nie je hlavne. tento monitor som kupil preto, lebo sa mi zdal pri porovnani vykonu a ceny dobra investicia.. co nemeni nic na tom, ze sa mi nepaci to, ze tento monitor neposkytuje taku uzivatelsku pruznost, ako poskytuju i ovela lacnejsie monitory. myslim, ze sa tym apple dost degraduje ako vyrobca profi zariadeni.. s tymto rizikom som vsak do toho siel.. teraz len chcem dosiahnut co najlepsie vysledky.. a preto sa pytam.. v minulosti som kalibroval crt monitor greataom /toho casu casu asi ione/ a prave tam som v advanced mode potreboval prave tieto "extra" moznosti, ktore cinema neposkytuje.. preto moja otazka, ci sa da dobre skalibrovat tento monitor, ktory tieto moznosti neponuka..
takze, ak dobre rozumiem, pri kalibracii budem pracovat v "basic" mode, no profil vytvoreny sondou ponukne aj tak lepsi vysledok, ako je prednastaveny profil monitoru? horsi vsak, ako by bolo mozne dosiahnut s plnou kontrolou monitora..
kontrolu na TV sa chystam zriesit, hned ako to bude mozne, no toho casu je akysi nedostatok TV.. aspon v mojom okoli. zatial teda riesim monitory, ktore mam k dispozicii.. momentalne je vysledok taky, ze najprijatelnejsie nastavenie je defaultne.. to co vidim v strihovom programe a to co vidim na monitore v praci /kalibrovany, vsak panboch vie kedy/ je + - podobne. akurat to + -...
zelam dobru noc..

Citovat příspěvek

23:14:32 20.02.2008

Víte, u těchto panelů má mám vždy pocit, že Apple má o svých uživatelích velice utkvělou představu. A to konkrétně takovou, že pokud by bylo umožněno více nastavení, než jen jas, pak by to uživatel patrně psychicky nezvládl a zhroutil by se zděšením… ale to je jen můj soukromý názor. Monitory podle tvrzení výrobce sice odchází z výroby zkalibrované, ve skutečnosti by to mělo znamenat tedy, že pokud dáte například 3 zakoupené Cinemy vedle sebe, měly by zobrazovat shodně, že? Záhy zjistíte, že se to má s tím tvrzením poněkud jinak. Asi tak, že papír snese všechno a zákazník to rád zaplatí…

Co se týče sondy – již z názvu je patrné, že obě jsou totožné (výrobcem je jen jedna firma, bez ohledu na to, že to prodává i LaCie pod svým názvem), přičemž Display2 je novější typ. Tudíž bych já osobně Vám doporučil jít do Display2.
Pokud nejde nastavit RGB na monitoru, korekce se odehrávají v LUT tabulce videokarty. A bude-li výsledek na úrovni investic do sondy? No, nevím. Ale pokud jste si už koupil Cinema, pak nějakou tu tisícovku navíc jistě oželíte. Alespoň Vám to pak bude barevně fungovat podstatně lépe, než teď.
Jak nastavit barevnou teplotu bílé? Nevim. Vzhledem k tomu, že spracováváte video, nejsem si jistý svým doporučením. Pro fotografie jednoznačně D50 (jako kompromis eventuálně D55). Ale u editace videa skutečně nevím. Rozhodně bych Vám doporučoval experimentálně porovnat s televizí (či na čem si ve finále budete video pouštět) a podle toho se přizpůsobit. Pokud by korekce (způsobená kalibrací) byla příliš drastická (projevujíc se znatelným pruhováním v přechodech), asi bych nakonec na Vašem místě oželel preciznost na fotografie a kalibroval to s ohledem na nativnich 6400 K (? plus/minus) spíše na D65, neboli 6500 K.
S pozdravem
Viktor N.

PS: za ty peníze bych skutečně očekával, že u tohoto monitoru půjde změnit víc, než jen jas, ale je to stejné jako u iMaca. Občas se setkám s požadavkem, abych zkalibroval grafické pracoviště pro profesionální fotografii. Nakonec se jedná o pracoviště, které je mimo jiné tvořeno iMacem. Je mi pak líto, když musím seznámit uživatele s tím, že tento počítač je do kanceláře či domácnost skutečně vynikající, ovšem pro profesionální fotografii nikoliv, i když prodejce mu tvrdil „na grafiku jedině MAC“ a prodal mu jen iMAC…

Citovat příspěvek

12:09:44 19.02.2008

pracujem na Mac OS X 10.4.10. majte sa

Citovat příspěvek

cinema display

12:00:27 19.02.2008

dobry den, pred par dnami som si kupil apple cinema display. na strankach vyrobcu je pisane, ze monitory odchadzaju z vyroby zkalibrovane. profil monitoru ma vsak biely bod nastaveny na nejakych 6400 K a v starsej diskusii som nasiel zmienku o tom, ze doporucujete nastavit biely bod na 5500 K a potom skalibrovat. preto, by som si do par dni /je to celkom surne - striham a spracuvam video, v ktorom chcem pouzit sepiu/ rad kupil kalibracbnu sondu - bud Eye-One Display2 alebo LaCie Blue Eye Pro (ktoru by ste uprednostnili?) tiez by som sa rad dozvedel, ako prebieha kalibracia tohoto monitoru, ked na nom nie je mozne nastavovat R-G-B, bude stat vysledok za cenu kalibracnej sondy? dakujem za odpovede na zaciatocnicek otazky. pekny den

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: