Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

technologie pro stejnou barvu "pletovky"

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: technologie pro stejnou barvu "pletovky"

Autor: ondravojta

17:04:59 07.04.2008

Uz je to dost davno co jste se ptal, ale budiz, treba si to prectete. Pokud tedy opravdu chcete synchronizovat tu pletovku, tak postup je nasledujici.

1.Otevrete si vzorovou fotografii a novou fotografii.
2.Na vzorove fotografii klepnete kapatkem do mista se stredni pletovkou (strednim jasem) - pletovka se nastavi jako barva popredi
3.Na nove fotografii zvolte vzorkovac barev (kapatko s tercikem) a klepnete nekam do oblasti se stredni pletovkou. V palete informaci se vam zobrazi hodnoty tohoto vzorku. U techto informaci naleznete kapatko s malinkou cernou sipeckou. Kliknete na nej a vyberte rezim HSB. Zapamatujte si cislo B (jas). A vratte to zpet na RGB.
4.Prepnete se do vzorove fotky a kliknete na barvu popredi (pro otevreni okna s vyberem barvy). Mela by to byt ta barva kterou jste vybral v kroku 2. Zde do pole B zapiste cislo, ktere jste si predtim zapamatoval. Vyskoci tam na vas nove hodnoty R, G a B. To jsou hledane hodnoty. Napiste si je na papir.
5.Otevrete novou fotografii. Pokud se odstin pleti na obou fotografiich dost lisi, bude potreba vybrat pouze plet, tak aby se moc nezmenily barvy na cele fotografii. Pouzit lze napr. rozsah barev.
6.Spustte krivky. Nejdrive vyberte v dialogovem okne krivek cerveny kanal. Klepnete na krivku = vytvorte na ni bod. Do kolonky vstup zadejte cislo R, ktere vidite na palete informaci (to pred lomitkem). A do kolonky vystup zadejte cislo R z papirku.
6. To same udelejte pro modry a pro zeleny kanal.
7. Dejte ok ... a melo by to byt ok :-)

Mozna to zni slozite, ale kdyz si uvedomite co se vlastne dela, a vyzkousite si to, zjistite ze je to rychle a jednoduche.

Citovat příspěvek

Autor: Jose3

12:00:09 18.01.2008

No, já nevím. Úpravou pleťovky se chtě nechtě vždy alespoň částečně
dotknete i zbytku snímku. Já vím, že to jde vymaskovat, ale bude ta
fotka pak působit přirozeně? Vždyť to okolní světlo působí i na zbytek
snímku a jak to bude ladit? Když to nevymaskujete tak ta fotka zase může
úplně změnit dojem, kterým má působit! Ostatně co na to fotograf - mně
by to asi vadilo, obzvlášť když ta fotka má jít na titulku. Moc si
nedovedu představit upravit do stejného odstínu fotku zmrzlé lyžařky,
která právě sjela svah a k tomu fotku z opalující se dívky z pláže z
Karibiku.

Jose

xebece napsal(a):
>
> jezevec: hlediska fotografického (výtvarného) je to s odpuštěním zhovadilost.
>
> To neni tak uplne pravda. Barva pigmentu v lidske kuzi se prekvapive nelisi ani napric rasami. Odlisuje nas jen hustota tohoto barviva, prokrveni kuze a jine drobnosti, takze `hue' (tedy barva, chceme-li) vsech lidi se zas tak prilis nelisi. Na tom jsou mimo jine zalozene i skin-color detektory v AF a WB systemech modernich zrcadlovek.
>
> Na to jak dostat pletovku do spravnych mezi viz treba clanek:
>
> http://www.swpp.co.uk/professional_imagemaker/accurate_reproduction_skin_tones.htm
>
> S pozdravem
> Lukas Cerman

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: xebece

11:40:28 18.01.2008

jezevec: hlediska fotografického (výtvarného) je to s odpuštěním zhovadilost.

To neni tak uplne pravda. Barva pigmentu v lidske kuzi se prekvapive nelisi ani napric rasami. Odlisuje nas jen hustota tohoto barviva, prokrveni kuze a jine drobnosti, takze `hue' (tedy barva, chceme-li) vsech lidi se zas tak prilis nelisi. Na tom jsou mimo jine zalozene i skin-color detektory v AF a WB systemech modernich zrcadlovek.

Na to jak dostat pletovku do spravnych mezi viz treba clanek:

http://www.swpp.co.uk/professional_imagemaker/accurate_reproduction_skin_tones.htm

S pozdravem
Lukas Cerman

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

22:09:55 13.01.2008

Kdysi kdesi jsem se setkal s pluginem do Photoshopu, který uměl srovnat jakžtakž barvy dvou obrázků. Označila jste si oblasti referenčních barev a on to nějak dorovnal. Fungovalo to plus minus autobus, většinou se to stejně muselo dohánět pak ručně, neb utekly samozřejmě některé jiné odstíny tak, že by to bylo bez dodělání stejně nepoužitelné. Na název této pluginy si nevzpomenu, je to dávná historuie, ale možná to doznalo nějakého vývoje…
S tímhle Vám Správa barev nepomůže, krom zkalibrovaného monitoru a pod. Jinak platí to, co tu již bylo napsáno — šéfovi je zapotřebí předvést názorně, že to není žádná prča a nejlépe ať si to chvíli zkusí sám, aby pochopil, jak je to náročné a někdy ne úplně a zcela možné…
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: PetrSm

12:54:13 12.01.2008

Zdravim,
obavam se ze jedine reseni jak vyhovet taakovemu pozadavku sefa je
pouzivat "ksichtove" shodne modely. Sice sef zacne prskat, ze je
obalka "na jedno brdo", ale aspon se podiva na realite do oci.
Petr
P.S. Omlouvam se za vpad do odborne diskuze, ale tohle mi pripomelo
vykriky nekterych mych sefu - byt z jineho oboru. :-(

> Dobry den,
> nevim jestli tohle je to spravne misto, ale snad mi poradite.
> Mam skalibrovany monitor, vse je v pohode, upravuji si fotky, vidim
> ty barvicky spravne, sice ne vzdy dokazu kazdou fotku upravit na
> stejnou barevnost. Znamena to, ze kdyz je focena fotka v noci, nebo
> spatnym fotoaparatem, ne vzdy se mi povede, aby vypadala tak, jak
> kdyz se odfoti za svetla kvalitnim fotakem.
> Jedna se mi vsak hlavne o jednu vec: sefovi hrozne moc zalezi, aby
> "pletovka" (v jeho vyjadrovani to znamena barva pleti) cloveka,
> ktery je na titulce, byla vzdy a v kazdem cisle casopisu STEJNA.
> Takze jakoukoliv fotku upravit na stejnou presnou barevnost. Nevim,
> jak toho docilit, vzdy jsem se ridila jenom podle oci a on chce, aby
> to nebylo na mych nebo kohokoliv ocich, ale jestli neexistuje nejaka technologie, ktera mu to zaruci.
> Muzete se mi prosim vyjadrit k tomuhle tematu?
> Moc dekuji,
> Maia
> P.S. Rada zodpovim dalsi dotazy, jestli jsem to nenapsala lidsky srozumitelne.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Jezevec

19:06:46 11.01.2008

Technicky je to jistě řešitelné (pan Navrátil nejlépe vysvětlí jak), ale z hlediska fotografického (výtvarného) je to s odpuštěním zhovadilost. Je mnoho rozdílných typů pleti a mnoho různých osvětlení a okolností, ve kterých je lze vyfotit. Pokud pan šéf touží po tom, aby pleť dívky, která se vrátila od moře, vypadala stejně, jako pleť právě narozeného miminka a stejně jako pleť staříka, který se roky vyhýbá sluníčku, nechť si poslouží. Výsledkem bude v každém případě zmetek. Je hezké, že se snažíte vyhovět šéfovi, ale někdy je ku prospěchu věci šéfa neposlechnout, případně si najít práci, kde šéfové mají méně šílené požadavky. Panu Navrátilovi se omlouvám za tento vpád, ale opravdu mě to nadzdvihlo.

Citovat příspěvek

technologie pro stejnou barvu "pletovky"

Autor: monskrt

13:24:55 11.01.2008

Dobry den,
nevim jestli tohle je to spravne misto, ale snad mi poradite.
Mam skalibrovany monitor, vse je v pohode, upravuji si fotky, vidim ty barvicky spravne, sice ne vzdy dokazu kazdou fotku upravit na stejnou barevnost. Znamena to, ze kdyz je focena fotka v noci, nebo spatnym fotoaparatem, ne vzdy se mi povede, aby vypadala tak, jak kdyz se odfoti za svetla kvalitnim fotakem.
Jedna se mi vsak hlavne o jednu vec: sefovi hrozne moc zalezi, aby "pletovka" (v jeho vyjadrovani to znamena barva pleti) cloveka, ktery je na titulce, byla vzdy a v kazdem cisle casopisu STEJNA. Takze jakoukoliv fotku upravit na stejnou presnou barevnost. Nevim, jak toho docilit, vzdy jsem se ridila jenom podle oci a on chce, aby to nebylo na mych nebo kohokoliv ocich, ale jestli neexistuje nejaka technologie, ktera mu to zaruci.
Muzete se mi prosim vyjadrit k tomuhle tematu?
Moc dekuji,
Maia
P.S. Rada zodpovim dalsi dotazy, jestli jsem to nenapsala lidsky srozumitelne.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: