Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

obídenie light atramentov

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: obídenie light atramentov

Autor: Navratil

11:56:38 09.09.2011

Aha, takže „prerobená“.
Hm, byli jste podvedeni (stejně jako ostatní, co si to koupili od Spandexů). Za Vaše peníze Vám degradovali stroj a vypnuli na něm veškeré bezpečnostní funkce (ochrana vůči zkratu na hlavě a pod.) a ukradli Vám jednu tiskovou hlavu (tu Vám sice při výměně jako namontovali místo vadné, ale u Mimaki si to pak vyreklamovali a získali jednu tiskovou hlavu zdarma pro sebe)
Takže doplnit 4. hlavu (a zapnout HASH, který Vám ti podvodníci vypnuli) a jet 2×CMYK (na což je mašina od začátku stavěná). Samozřejmě se to na to bude muset nakalibrovat na CMYK, ale vzhledem k tomu, že jedete doposud na „generic“ lclm profily, tak by to mohl být jedině kvalitativní skok vpřed. Konečně pojedete na plný výkon stroje, který bude mnohem stabilnější, než včil.
(Ještě bych doporučil přejít na vhodné inkousty, sericol se k tiskovým hlavám nechová nikterak ohleduplně…)
S pozdravem
Viktor N.

Citovat příspěvek

Autor: kerto

11:01:55 09.09.2011

Máme JV3 130 - SP prerpbená na 3 hlavy. atramenty Sericol

Citovat příspěvek

Autor: Navratil

9:32:55 30.08.2011

Co máte konkrétně za mašinu? Je to JV3-S a nebo JV3-SP?

Citovat příspěvek

8:49:20 30.08.2011

Závada bola odstránená servisom - prasknutá hlava v časti light cyan, preto lmagenta ťahala a lc nie, + plánovaná výmena pumpy. Možnosť tlače v len s CMYK atramentami ma zaujímala v tomto prípade kvôli času - splniť termín. Stiíhlo sa to akurát. Ale ten profil ma stále zaujíma :)

Citovat příspěvek

Autor: Vratislav Boch

21:08:39 28.08.2011

Jestli jste použil nějaký "univerzální" profil tak jste v loji - když to nakalibrujete na CMYK tak to sice bude tisknout barevně správně ale problém je že ty výtisky co už máte barevně správné s největší pravděpodobností nebudou (musela by to být sakra náhoda aby univerzální profil fungoval na "nějaké" samolepce s "nějakou" tiskárnou správně).
Stalo se mi něco podobného - došel mi papír na kterém jsem měl roztištěnou zakázku - cca 50m2 - chybělo 10m2. Říkal jsem si pohoda - mám tady hromadu papíru stejné gramáže od jiného výrobce - na první pohled vypadal shodně. Tisk ale vypadal výrazně jinak. Tak jsem raději dokoupil stejnou roli. Na Vašem místě bych vložil energii do rychlé opravy.

Citovat příspěvek

Autor: radimv

10:32:01 23.08.2011

ad "- kedy vlastne použije profil lc a lm. Dávno som dostal info, že lc a lm použije rip vtedy,ak hodnota farby klesne pod 5O% cyan a magenty, ale podľa testu to asi tak nebude

- ta hranice se v některých RIPech nastavuje při kalibraci, takže to může být třeba od 0% do 80% apod.

- ICC profil nerozlišuje jednotlivé inkousty ale "barevné kanály" -> jestli máte C-kanál skládaný při tisku třeba ze 6 azurových inkoustů nebo z jednoho je mu zcela jedno.

- pokud by se měl v půlce zakázky vynechat lc inkoust a zachovat barevnost, tak by to chtělo zřejmě novou kalibraci která vyloučí použití lc (a k ní samozřejmě příslušný ICC profil)... pokud to ovšem použitý RIP s tímto strojem dovoluje.

Zatim zdar

Citovat příspěvek

obídenie light atramentov

22:56:18 22.08.2011

Máme MIMAKI JV3 130, CMYK , lc,lm. Nastal problém s light cyan, ktorú prestal tlačiť. Mám vytlačenú polovicu zákazky a potrebujem dotlačiť zbytok, kým to bude opravené.
- Dá sa tlačiť len CMYK atramentami, tj, aby neťahal, ale ani neripoval s lm a lc, bez zásahov do tlačiarne? Asi by to mal byť nový profil, s ktorým bude ripovaná zákazka. Ripoval som cez ONYX 6.5, profil pre foliu 3640,od SPANDEXU, 360 x 540.
- dá sa natvrdo prepsať jestvujúci profil tak, aby miesto lc použil adekvátne CYAN?
- kedy vlastne použije profil lc a lm. Dávno som dostal info, že lc a lm použije rip vtedy,ak hodnota farby klesne pod 5O% cyan a magenty, ale podľa testu to asi tak nebude, lebo kedže lc netlačí, tak 25 % Cyan v teste vytlačilo s CYAN farbou. Pod 25% už netlačilo nič z cyan hodnotou 5,10,15,20.

Ďakujem

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: