Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

transparentni PSD + pozadí v InDesignu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: transparentni PSD + pozadí v InDesignu

Autor: davidkotulan

16:01:13 06.09.2011

to MACK
Očividně patříte k těm co používají veškerou novinku co jim výrobce SW nabídne (a to jen proto aby dál vydělával) bez ohledu na to zda je to ve finále použitelné nebo ne. Vše začalo tím že SW se dělal přímo na HW a jeho možnosti. Dnes se tím nikdo nezabývá a vyrábí SW nejen mimo možnosti HW, ale prostě tak aby to klient koupil. Například kolik lidí opravdu využívá videa v Acrobatu?
Je až zajímáve jak s rozrůstající nabídkou možností SW se i rozrůstají diskuze o nefunkčnosti či nekorektnosti :-)
Takže to není o 15 let zpět, ale tak o 5–7 let zpět. Tedy období ze kterého pochází alespoň 90% ripů u nás. Ona ta nová tiskárna z roku 2010 nemá i rip z roku 2010 ... :-D ;)

Citovat příspěvek

Re: transparentni PSD + pozadi v InDesignu

Autor: mack

8:56:59 10.05.2011

To se omlouvám, ale s touto interpretací a hlavně závěrem nesouhlasím -
to je návrat o 15 let nazpět...

'MACK'

On 7.5.2011 23:23, davidkotulan wrote:
>
> Soudím že problém je v formátu PSD a jeho spodní (nulové) vrstvy. Indesign vidí u PSD pseudoprůhlednost, kterou řeší jako bílý podklad. Poté stačí u ořezové cesty i nechat velké prolnutí a problém je na světě. Může vám to pomoct vyřešit export PDF na standard 1a-2001, ale více doporučuji používat ve finále bitmapy bez průhlednosti ;)

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: davidkotulan

23:23:29 07.05.2011

Soudím že problém je v formátu PSD a jeho spodní (nulové) vrstvy. Indesign vidí u PSD pseudoprůhlednost, kterou řeší jako bílý podklad. Poté stačí u ořezové cesty i nechat velké prolnutí a problém je na světě. Může vám to pomoct vyřešit export PDF na standard 1a-2001, ale více doporučuji používat ve finále bitmapy bez průhlednosti ;)

Citovat příspěvek

Autor: otula

20:42:40 05.05.2011

No možná pomůže to, co napsal Mack, ale k tomuto problému ti řeknu svou zkušenost. Měl jsem naprosto stejný problém ve Scribu (pokud ho neznáš, je to taková "malinko jednodušší" opensource alternativa pro InDesign). Když jsem to na fóru řešil, zjistil jsem zajímavou věc - když to moje problémové PDF vytisknul diskutující, který se mi snažil pomoci, na jeho tiskárně, byl výtisk naprosto v pořádku. Řešil jsem to zde: http://forum.liberix.cz/index.php?topic=30.0

Každopádně se v odkazované diskuzi dočteš, že mi pomohlo právě to, co jsem ti radil výše: použít ořezovou cestu (clipping path). Ořezává se pomocí ní sice úplně na prdlačku, ale funguje naprosto spolehlivě.

Citovat příspěvek

Autor: mack

12:55:17 05.05.2011

já bych to odhadoval na to, že to pozadí je vybarvený čtverec (tedy
vektor) a pak dochází k několika možnostem - např. sloučením
průhlednosti v tom místě vzniká bitmapa ale zbytek pozadí je dále vektor
- no a pak stačí aby např. v tiskovém driveru byl jinak zadán převod
barev pro vektor a jiný pro bitmapu a už je ta barva jiná...
další možností je třeba rozhašené nastavení profilů...
Zkuste třeba to pozadí udělat jako bitmapu jestli se to nezlepší....
Ale těch možností kde se to může posunout je mnoho - z vašeho popisu se
to fakt uhodnout nedá...

'MACK'

On 5.5.2011 12:31, Ivan M. wrote:
>
> velice se omlouvám za mé vyjadřovací schopnosti resp. neschopnosti :s
>
> Problém je takový: mám obrázek např. postavu člověka, siluetu toho člověka oříznu, takže po zpracování mám v PS jednu plovoucí vrstvu (ne pozadí) a uložím jako formát PSD (zachovám si tak transparentnost pro další aplikace). Otevřu InDesign ve kterém mám např. červené pozadí a tu osobu tam vložím. Vše je OK, problém nastává když tuto grafiku tisknu.
> Když tuto grafiku vytisknu, v prostoru kolem postavy (prostor který sem v PS ořezával) je červená barva pozadí viditelně světlejší než by měla být
>
> Ivan M.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Ivan M.

12:31:41 05.05.2011

velice se omlouvám za mé vyjadřovací schopnosti resp. neschopnosti :s

Problém je takový: mám obrázek např. postavu člověka, siluetu toho člověka oříznu, takže po zpracování mám v PS jednu plovoucí vrstvu (ne pozadí) a uložím jako formát PSD (zachovám si tak transparentnost pro další aplikace). Otevřu InDesign ve kterém mám např. červené pozadí a tu osobu tam vložím. Vše je OK, problém nastává když tuto grafiku tisknu.
Když tuto grafiku vytisknu, v prostoru kolem postavy (prostor který sem v PS ořezával) je červená barva pozadí viditelně světlejší než by měla být

Ivan M.

Citovat příspěvek

Autor: otula

15:07:45 03.05.2011

Pokud dobře chápu problém, tak vkládáš obrázek například ve formátu TIFF s alfakanálem, pomocí něhož děláš výřez nějakého tvaru. Použij místo toho ořezovou cestu - sice neumožní tak perfektně přesný okraj, ale je naprosto bezproblémová.

To, jak jsi problém popsal, vypadá ovšem na to, že máš obrázek třeba 3000x2000 pixelů, ořízneš ho třeba na 2000x1000, ale velikost plátna zachováš, přičemž zbytek ti vyplní průhledné pozadí. Což je dle mne totálně debilní způsob jak vkládat ořezaný obraz, ale předpokládám, že ses jen nepřesně v dotazu vyjádřil.

Citovat příspěvek

8:31:41 03.05.2011

Kdyby jste někdo poradil, jak na tento problém, moc by mi to pomohlo...Děkuji všem

Citovat příspěvek

13:35:34 29.04.2011

Ci z offsetu to nevim. Tisknul jsem na digitalu (RIP > ValueJet) aj u nahledu na Laserove tirkarne Xerox. Stejny problém.. Jediny jak se tomu vyvarovat, tak ze importovane obrazky spolu s pozadím převedu do jedné vrstvy jako obrazek. Pak mam 100% po problému, ale jasně to není správné řešení...

Citovat příspěvek

Autor: r.janos

17:38:50 28.04.2011

On 28.04.2011 12:59, Ivan M. wrote:
> Až po tisku je problém patrný.
Po akej tlaci?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

transparentni PSD + pozadí v InDesignu

12:59:26 28.04.2011

Dobrý den, chtel bych se zeptat, zda by mi nekdo mohl alespon trosku poradit co kde nastavit, abych se vyhnul problému:
Oříznutý obrázek pomocí Photoshopu, a vložený do Indesignu na pozadí. Obojí mám ve CMYKu, bohužel u tisku se kolem ořezaných obrázků tvoří světlejší rastr čtvercového formátu - který ohraničuje původní velikost obrázku. Se stejným problémem jsem se setkal i v Corelu.
V obouch případech šlo o problém po exportu do PDF. V acrobatu problém vidět není a kapátko ukazuje správné hodnoty. Až po tisku je problém patrný.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: