Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Validační software pro měření monitoru

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Validační software pro měření monitoru

Autor: Pavel A

18:15:04 05.02.2011

Díky za radu, tenhle validátor znám, jen mě nenapadlo nainstalovat match někam jinam a z externího počítače provádět jenom validaci.

S pozdravem PA

Citovat příspěvek

Autor: radimv

14:24:24 05.02.2011

to Pavel A:

ad "Šlo mi pouze o to, jak často kalibraci provádět."

- na to je dobrý počítadlo hodin provozu monitoru (nevim zda se něco takovýho vyskytuje toho XL-samsungu), a pak je dobrý si párkrát prověřit tu časovou stabilitu (jak bylo zmíněno).

Vzhledem k tomu že máte i1D2 s iMatchem (obsahuje Monitor Validator), tak bych považoval za nejpohodovější cestu nainstalovat si iMatch na nějakej notebook nebo jinej komp (případně pod jinýho uživatele) kontrolní měření bych prováděl z externího booku (jako to obvykle správci sítí a jim podobní dělaji).

Monitor Validator dělá přesně to grafické znázornění dlouhodobé stability o kterém padla řeč:

Drobným omezením v tomo případě (free, podporuje sondu, běhá v požadovaným OS, a dělá graf) bude podmínka že validovat lze jen ICC-profil vytvořený toutéž aplikací.

Zatim zdar

Citovat příspěvek

13:57:22 05.02.2011

Promiňte, Win XP SP3.

Ono to nijak nehoří, jednalo se mi jen o kontrolu kalibrace. Pokud nějaký soft bude, tak super, pokud nebude, nedá se nic dělat. Já vím, že pokud měřím stejnou sondou, neodhalím případnou vadu sondy. Jen jsem chtěl nějakou "vizuální" kontrolu proběhlé kalibrace. On je ten program v tomhle trochu skoupý. Ještě jednou jsem se podíval do NCE a ona tam deltaE je uvedená, ale pouze číslem, ne grafem. Spíš se mi jednalo o to, abych po nějakém čase pouze proměřil odchylku od původní kalibrace a zjistil tak stabilitu monitoru. Nicméně kalibrace pomocí NCE je tak rychlá, že je to asi víceméně zbytečné. Šlo mi pouze o to, jak často kalibraci provádět.

S pozdravem PA

Citovat příspěvek

Autor: radimv

3:59:54 05.02.2011

to Pavel A:

ad "existuje nějaký (pokud možno free) validační soft?"
- tak něco by se možná našlo (případně zkušební verze)

ad "Chtěl bych soft, který by pouze proměřil odchylku deltaE."
- to by bylo fajn... jen si nejsem jist zda jste srozuměn s tím že dE je "rozdíl" nějakých hodnot -> mezi čím byste chtěl ten rozdíl vyhodnotit?

ad "Ideální by bylo, aby se nemusel instalovat."
- soft, kterej se nemusí instalovat... a je free... a ještě dělá přesně to co chci... a navíc chodí i s tou sondou -> to je skoro na dopis Jéžiškovi :-)
- chápu že nechcete instalovat soft pro kalibraci ale jen nějakej samostatnej validační, je tak?... no tak těch moc nebude.

No a protože nevíme ani v jakým OS to má chodit, tak tomu necháme volnej průběh.

PS: validace provedená stejnou sondou jako kalibrace/profilace zkontroluje obvykle akorát s jakou přesností jste schopen měření opakovat... nevim zda je právě toto váš cíl (to se dá zkontrolovat i bez validačního softu).

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Validační software pro měření monitoru

23:43:33 04.02.2011

Dobrý den, existuje nějaký (pokud možno free) validační soft? Mám kalibrační sondu Eye One 2 a používám jí na hardwareovou kalibraci monitoru samsung XL pomocí software NCE, který nemá možnost validace (alespoň jsem ji nenašel). Chtěl bych soft, který by pouze proměřil odchylku deltaE. Nechci používat žádný kalibrační soft (k sondě je software s validací) aby nedošlo k nežádoucí interakci s NCE. Nevíte prosím o nějakém softu? Ideální by bylo, aby se nemusel instalovat. Když jsem hledal na webu, vylezly nezkutečné odkazy. :-(

Díky Pavel A

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: