Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Problém se 4 kanálovýma barvama ...

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Problém se 4 kanálovýma barvama ...

Autor: danasg

15:01:11 29.03.2007

ze 4 kanaloveho barevneho nastaveni (CMYK) nemuzete udelat CMY - chybel by vam cerny kanal. Je se domnivam, ze tiskarna chce dokument v RGB, aby si ho sami mohli konvertovat do CMYK se spravnym barevnym ICC-profilem.
4-kanalova barva znamena, ze ji vytvorite soutiskem vsech 4 barev (CMYK). Ty daji teoreticky soutisk 400%. Zadny papir ale neni schopny tolik barvy unest (neuschne, praskne) - hodnota pro offset tusim lezi max. 360%. Paklize ale kvalita papiru nedovoli vrstvu barvy 360%, musite ji snizit. Tzn. ze ta neutralni cast CMY, ktera da v soutisku neutralni barvu se nahradi barvou cernou (K). Jak se tomu rika cesky nevim, ale jedna se o Under Color Removal nebo Gray Component Replacement. Toto docilite pouzitim spravneho barevneho ICC-profilu.
Byt ale Vami, zavolala bych znovu do tiskarny a zeptala se, co ze to chteji. Nedorozumneni a nedostatecna komunikace je prvni cestou k neuspechu a spatne spolupraci.

S pranim pekneho dne,
Dana G. :)

Citovat příspěvek

Re: Problém se 4 kanálovýma barvama ...

Autor: lkx

7:41:23 21.03.2007

Nejsem si jist ale CMYK na CMY, ovšem neznám všechny parametry.

Citovat příspěvek

Problém se 4 kanálovýma barvama ...

Autor: soy.colombiano

20:03:14 16.03.2007

Ahoj, mám problém. Co se táký správy barev v tisku, tak se v tomhle moc nevyznám. Ale nechávám si něco tisknout v tiskárně, ale volal mi chlápek, že v návrhu mám hodně 4kanálových barev a že to musím změnit na 3kanálové, protože s tím má problémy a dlouho mu výtisk schne. Můžete mi někdo poradit , co po mě vlastně chce? Návrh mám vytvořený v Corelu. Díky ;)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: