Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Stálost fotografií

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Stálost fotografií

Autor: lacos

14:22:10 14.12.2006

to je jasne ze to je blbost ja som za "fotografie z digi" povazoval prave tie tlacene inkjetom sublimaciou atd..tomu klasickemu fotopapieru je predsa jedno ci nan svieti laser alebo svetlo prejdene cez film. iba ze by ten laser moc vyhulili..... :D alebo este je moznost ta ze napr. jedna znacka chem. fotopapiera vydrzi menej ako druha to je ok. Tak ze ak sa zda ze nejaka chem. fotka vydrzi menej ako druha to je mozne ale myslim si ze je jedno co na nu nasvietilo obraz.

Citovat příspěvek

Autor: radimv

15:35:32 13.12.2006

to lacos:

a je tam nějaká zmínka o problematice rozdílu životnosti/stálosti mezi analogovou a digitální expozicí pro tentýž materiál???

To že se liší různé technologie (inkjet, fotolab, sublimace, ...) a různé materiály o tom snad nikdo z diskutujících nepochybuje. V této diskusi padla otázka zda bude nějaký rozdíl když stejný fotopapír naexponuju jednou na analogovém osvitu(projekční zvětšování) a nebo na digitálním osvitu (data exponovaná např. laserovým paprskem po pixelech).

Kdybyste narazil na info v tomto směru, tak dejte zprávu.

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Autor: lacos

0:13:38 13.12.2006

tak ze, ohladom chemie doporucujem docela dobre citanie www.wilhelm-research.com. myslim ze su vcelku znali problemu a dokonca tam je aj knizka cca 800 stranova o problematike stalosti fotiek atd... ohladom printov na tlaciarnach. pokial su to dye base inks (farebna vodicka) tak smola budu blednut ak su to pigmenty (farebne castice vo vodicke) a vhodne medium vydrzia dost dlho. dost je viac ako malo :) - podla expozicie a prostredia ale predpoklady a odhady su az stovky rokov... tiez sa cosi da pozret na www.wilhelm-research.com

Citovat příspěvek

1:16:02 25.11.2006

ad "digi postupy"

-těch digi postupů asi bude celá řada... já mám teda na mysli rozdíl mezi analogovým a digitálním minilabem /expozicí/ pořád na ten samej fotopapír vyvolávanej a ustalovanej mokrou cestou.

Ale pro tento případ nemám žádné informace ohledně rozdílné životnosti/stálosti.

Zatim

Citovat příspěvek

Autor: Shiny

21:27:20 24.11.2006

RADIMV:

Uznávám, že muj dotaz byl položen trošku neobratně...ale myslím, že je to srozumitelné.
Správnější by bylo jak píšte rozdíl v životnosti mezi analogovým zvětšováním a digi postupy .-))))
Rozhodně jsem na lopatky nikoho dostávat nechtěl .-)))))))

Citovat příspěvek

0:20:05 24.11.2006

ad "že fotografie z digi po několika letech vyblednou ztratí barvy a podobně..."

-to záleží na čem jsou ty digifotky uložený... nejmíň prej blednou médiích s UV-ochranou :D :D :D

PS: se nezlobte ale "blednutí" digi fotek mě dostalo na lopatky.
PS2: měl jste na mysli rozdíl mezi analogovým zvětšováním a digi-labem?

...ale i tak se domnívám že ustálený fotopapír už by měl vydržet podobně dlouho nezávisle na tom jakým způsobem byl exponován (myslim ty běžně používané způsoby)

Zdravim

Citovat příspěvek

Stálost fotografií

Autor: Shiny

14:41:28 23.11.2006

Zdravím
Mám možná blbej dotaz...ale už dlouho nad tím přemýšlím, neboť jsem několikrát zahlédl různé články o tom, že fotografie z digi po několika letech vyblednou ztratí barvy a podobně...Jak to vlastně je?? Já bych velice nerad u dosti fotek aby zmizely dřív než zmizím ze světa já .-)))))

Shiny

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: