Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Pantone barva

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Pantone barva

Autor: dad

19:35:59 10.04.2007

Vše záleží na výstupu a imoprtu v programech. Také záleží kdo to bude tisknout. Je li to v křivkách neměl by být problémobarvit v illustrátoru nebo indesignu na požadovanou pantonku a po exprotu si nechat výstup barev na bezezměn, standartně nastaveno jako CMYK. je li to v rastru, což mě přijde nevhodné je možnost použití jen dvou barevných kanálu ze cmyku a popsat jaký kanál má být jaká barva. Tiskárna si to už sama udělá dle desek. Jinak mě můžete kontaktovat na kaza.xx@seznam.cz a můžu vám proadit jak nastavit tisk z indesignu nebo výstup z Ilustrátoru. Nikdy neexoprtujte

Citovat příspěvek

Autor: markéta*

10:39:54 14.06.2006

Děkuji za odpověď.

Bohužel tak to udělat nemohu. Jak jsem zjistila toto je vyrobeno (asi) v Adobe Illustrator Artwork 10.0 (což je nějaká kombinace Ilustrátoru a převod PDF.....přiznávám trochu tápu) a já to v Illustratotu otevřu jako kombinaci křivek a bitmapy a zrovna ta se mne CMYKne.
Jestli má někdo další radu ...prosím sem s ní.

M.

Citovat příspěvek

Autor: dawe55

11:19:52 13.06.2006

zdravím,
zkusím poradit trochu jinak.
Otevřel bych logo třeba v ilustrátoru nechal ho převést na CMYK.
ak bych vybral barvu, která měla být pantone a převedl bych jí ze CMYKu na požadovanou pantonku a pak bych provedl úpravy na logu...
určitě to bude fungovat :)

Citovat příspěvek

Pantone barva

Autor: Markéta*

9:08:49 13.06.2006

Mám takový problém a potřebuji poradit. Od zákazníka jsem dostala soubor s logem. Logo je Pantone barva + černá. Když vezmu tento soubor a načtu ho do InDesignu a udělám poscript, tak se správně separuje na dvě barvy. Potřebuji, ale na tomto logu udělat nějaké změny a nevím kde ho nejlépe otevřít, aby si zachovalo tu Pantone barvu (Ilustrator i Photoshop mě to vždycky CMYkne). Poraďte někdo, kde dělám chybu.
Kde či jak ten soubor otevřít??
:S
Markéta

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: