Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:rada začátečníkovi

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: rada začátečníkovi

Autor: _elzet

14:21:56 04.08.2011

Sám jsi dinosaurus.

Maya je něco jako průmyslový standard, většina animačních a VFX studií ji používá. Je snadno legálně dostupná zdarma (Autodesk Education Community) nebo za poměrně nízkou cenu. Dá se snadno naučit a je pro ní strašná spousta výukových materiálů. Navíc je to takové all-in-wonder řešení, dá se v ní dělat všechno od modelování po compositing.

Se zbytkem souhlas, ale to jsem psal už ve svém první příspěvku.

elzet

Citovat příspěvek

 

Re: rada začátečníkovi

Autor: pzdm

8:55:20 28.07.2011

hehe, v čem je zrovna dinosaurus jako Maya lepší?

de facto jsou všechny stejné, rozdíl je workflow a případně historicky dané zařazení, což je často jen relikt minulosti.

Citovat příspěvek

 

Re: rada začátečníkovi

Autor: Atrej

16:17:35 19.07.2011

Na vyber mas z mnoha softwaru, ktere jsou na trhu, pokud pominu mensi ne prilis pouzivane softwary, tak seznam by mohl byt asi takovyto.
1. Maya
2. Softimage
3. Maxon Cinema
4. Lightwave
5. Houdini
6. 3Ds Max


Osobne mam rad Mayu, libi se mi jeji temer dokonaly system ovladani (hot menu, marking menu) a logicnost, prehlednost. Na rozdil od napr. 3Ds Max je ovladani mnohem intuitivnejsi. V Maxu bez znalosti neudelas ani kouli, v Mayi jde mnoho veci delat, aniz by sis neco musel slozite zjistovat. Softimage je taky hodne mocny nastroj, v podstate spolecne s predchudcem Mayi byly na spici od doby co 3D existuje. Bohuzel se tady v cechach moc nepouziva. Naproti tomu Maxon Cinema je oblibena hodne, vzdy mela hodne rychly a kvalitni rendering, pamatuju si v dobe, kdy Lightwave byl jeste povazovan za spicku v "cenove dostupnych" 3D programech, ze Cinema renderovala jako blesk :) I dnes je pouzivana pomerne hodne, ikdyz samozrejme kvalit jako Maya nedosahuje. Lightwave je docela zvlastni program, jako jediny pouziva dva moduly, jeden na modelovani a jeden na kompozici, rigging, rendering,...atd. Ale ten bych ti uz asi dneska nedoporucil, NewTec zaspal dobu a dneska patri LW sice porad mezi pouzivane, ale prece jenom uz dosti zastarale a levne reseni. Houdini se u nas nepouziva snad vubec, takze tady je asi rozhodnuto, i kdyz ve svete se pouziva hodne. 3Ds Max je dneska uz taky robusni nastroj, kdysi to byl vysmech ve 3D, jeho rendering byl naprosto katastrofalni a vsichni v nem delali jen proto, ze byl na PC prvni, ale od te doby taky dospel. Ovsem jeho ovladani je docela divne.

Citovat příspěvek

 

Re: rada začátečníkovi

Autor: elzet_

14:20:23 18.07.2011

Jaký software ti vyhovuje nejvíce si především musíš vyzkoušet ty sám; základní terminologie a filozofie ovládání je víceméně všude stejná. Je to jako lopata - jenom nástroj, a ať ji koupíš v Baumaxu nebo OBI, ovládají se stejně.

Po animační stránce by ti mohla vyhovovat Maya, vývojáři her zase mají rádi 3Ds Max, protože jeho souborový formát podporuje bezproblémů spousta herních enginů. Pokud chceš něco zdarma, pak můžu vřele doporučit open-source Blender, nová řada 2.5 je parádní.

Pokud chceš konkrétní radu, napiš jaký SW jsi zkoušel, případně který ti nejvíc vyhovoval a jaký souborový formát podporuje váš engine, nejsme Výzkumý ústav čar a kouzel, abychom z vody věštili, co by ti tak asi mohlo sednout :)

elzet

Citovat příspěvek

 

rada začátečníkovi

Autor: marfik

22:05:40 16.07.2011

zdravím,
s 3D graf. začínám oťukal jsem si par programků ale chtěl bych poradit nějaký který by mi vyhovoval nejvíce :D jde mi o graf program s propracovaným systémem animací :) taky vhodný pro tvorbu grafiky do her, s kámošem máme "velký" plány :D:D dík za každej názor :)

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: