Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Programy na vizuální efekty ve filmu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Programy na vizuální efekty ve filmu

Autor: Torfee

15:46:49 27.02.2010

No jsem rozhodnutý jít do toho Houdiniho. Jelikož i kdybych chtěl Mayu, tak na ni stejně nemám :D, takže jednoznačná volba za cca 2000Kč. Uvidím jak mi to půjde :). Teď jsem zkoušel lehké modelace podle tutoriálu a myslím že mi to půjde. Mám nějaké základy ve 3D, ale převážně jsem dělal 2D v PS a IL od ADOBE. Do 3D jsem se pustil až teď, protože bych se chtěl naplno věnovat efektům a animacím ve filmu.

Maya a 3Dsko no comment, protože najít nějakou diskuzi kde se to nepohádá, je asi nadlidský úkol :D jako u všeho.

Díky za info a hodně zdaru v budoucí práci ;)

Citovat příspěvek

Autor: milanvasek

13:47:53 27.02.2010

no, ja pouzivam Softimage v praci, pohybuji se mezi studii, ktere pouzivaji hlavne Softimage, takze zbytek nejak moc neresim, ale vim, ze kdybych chtel jit delat do jednoho z tech obrovskych filmovych studiich tady, tak budu muset prejit na mayu, protoze ji vsude pouzivaji (a to se mi nechce :) )

houdini je fakt super, pokud si zvyknes na tu filozofii. navic pak snad nepotrebujes zadne pluginy, protoze se tam da delat cokoli. ikdyz je asi dobre byt technicky trochu nadany, abys dokazal vyuzit co ten program nabizi a nepripadal si zbytecne zavaleny spoustou moznosti ktere nevyuzijes...

max a mayu fakt nechci resit porad dokola. jsou to jine programy, kazdy ma neco, kazdy se pouziva nekde...

hmm, pluginy. ja pouzivam asi jenom 3delight a par drobnych nastroju pro softimage

Citovat příspěvek

11:26:41 27.02.2010

Díky za info :)

Také jsem přemýšlel o Softimage, ale ten jsem nezkoušel.

Můj návrh jsem napsal špatně :) mělo to být ZBrush + C4D/HOUDINI. Jde mi samozřejmě o finance protože jsem limitován a opravdu nemám milióny na to abych si zaplatil všechny a zkoušel si je. Nechci kradenej soft, protože toho nejsem zastáncem. Vím že jsou trial, ale já bych se potom nemohl rozhodnout :D a tak raději začnu s jedním (+ZBrush a Nuke) a to pořádně, než se učit a zkoušet více bez výsledku :D.

Jinak se asi rozhodnu pro toho Houdiniho (cena). Sice na něj není tolik tutoriálů jako na ostatní softy, ale ta cena (tu).

Další dotaz je o Maya a 3Ds Max. Jakej je rozdíl mezi těmito programy. Pročetl jsem snad pět nebo šest fór a diskuzí, a nevyčetl nic :D. Někde píšou že je lepší Max nekde že Maya, tak nevím co si z toho vzít. Vím že Maya je používána převážně na VFX, ale 3Ds Max netuším (stejnej soft pod jiným jménem?).

A poslední dotaz ohledně pluginů. Které bych měl alespoň vyzkoušet, nebo které používáte vy.

Citovat příspěvek

Autor: milanvasek

1:13:13 27.02.2010

v soucasne dobe je to jednoznacne Maya. Houdini se hodi a neni to spatna volba. Da se rict, ze je snad nejlepsi, ale zdaleka neni tak rozsireny jako prave Maya.

Navic filmove efekty nejsou jen o 3d, ale i o dobre kompozici. Na to jednoznacne Nuke. (ikdyz houdini ma vlastni kompozitor a k mayi ted zacali pridavat toxik, ktery sice nikdo poradne nepouziva, ale tak je tam...)

nechapu, k cemu bys chtel houdini a pak jeste cinemu. mozna tak bodypaint.

Takze muj navrh:

[bold] Maya/Houdini + Zbrush + Nuke [/bold]

jeste jedna vyhoda Houdini. da se koupit nekomercni verze za 99 dolaru. uzasna volba.

p.s. Softimage rulez :D

Citovat příspěvek

Programy na vizuální efekty ve filmu

20:36:22 26.02.2010

Zdravím mistry oboru.

Mám dotaz ohledně progamů na tvorbu efektů ve filmu. Osobně jsem zkoušel několik programů (Cinema 4D, Maya, Houdini a další). Z těchto softů se mi zalíbil program Houdini, a proto se chci zeptat jak to vypadá na filmovém poli v budoucnu s tímto programem? Dále se chci také naučit pracovat v Maya, ale ten program se mi zdá velice nepřehledný a raději bych používal CINEMA 4D, ale ten není tak hojně používaný podle toho co jsem četl (CINEMA 4D má podle mě nejlepší UI které jsem u 3D viděl). Vím že pomocí pluginů je možné z tohoto softu také vymačkat stejnou šťávu jako z Maya, ale kdybych se chtěl v budoucnu věnovat opravdu 3D a efektům, tak který soft je podle vás nejlepší se naučit?

Můj návrh [bold] ZBrush + Houdini + CINEMA 4D[/bold]

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: