Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

virtuální 3D prohlídky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: virtuální 3D prohlídky

Autor: vojtaxl

19:43:28 24.04.2010

Nainstaloval jsem QuickTime a vše funguje skvěle.
Dík za radu

Citovat příspěvek

Autor: georgo25

8:35:34 31.03.2010

Postup je popisany v druhom prispevku (ele). Podstatne je to ze musi byt na pocitaci nainstalovany Quick time. Potom budu volby pristupne v nastaveni rendra.

Citovat příspěvek

Autor: vojtaxl

18:18:39 29.03.2010

Chtěl bych se jen zeptat, kde se dá v Cinemě 4D renderovat do toho QTVR.
Díky za radu

Citovat příspěvek

Autor: karel23

21:00:39 25.02.2010

pecka dekuju moc projdu si ty softíky a kdyžtak se zase ozvu.ještě jednou děkuju!!!

Citovat příspěvek

Autor: ele

19:01:46 25.02.2010

A co se druhe ukazky tyce, zjednodusene receno je to 3D model importovanej do flashe. Existuji na to nastroje. Jeden je napriklad Papervision. Nazvy ostatnich neznam, ale tahle oblast se docela vyvyji. Problem je, ze jsou to programatorske nastroje. Proste sada funkci, ktera dokaze z 3D modelu spocitat zaber, ktery preda flashi k zobrazeni. Musis si z toho ale tu aplikaci poskladat / naprogramovat sam. Nebo sehnat nekoho, kdo to umi.

Pokud by si upustil od flashe, dalsi moznost je Unity 3D. je to kompletni herni engine s dost slusnym vyvojarskym prostredim. Taky se to neobejde bez programovani, a navic te navstevnici webu nebudou mit radi, protoze jsou lini a prohlizec Unity si budou muset doinstalovat. Narozdil od Flashe je to ale akcelerovane. Takze se da jit jeste mnohem dal. A to vyvojarske prostredi je proti flashi mnohem pokrocilejsi.

No a nakonec tu jsou specializovane aplikace vylozene usite na zobrazeni 3D obsahu na webu. Jsou jednodussi nez Unity, i nez flash. A pritom to, co ukazuje tvuj 3. link, v nich udelat taky jde. Ale stejne jako u Unity 3D narazis na lenost surfaru. Prikladem budiz Turn Tool.

Citovat příspěvek

Autor: ele

18:47:36 25.02.2010

Odkud zacit?
Asi od Quick Time. Ten totiz prohlizeni panoramat podporuje. Napriklad Cinema 4D dokaze renderovat primo do formatu QuickTime VR. Nejprve si sama, bez toho, aby grafik musel videt pod poklicku, vyrenderuje presne to, co ukazuje tvuj 1. link a pak to preulozi do formatu QTVR. Coz je obycejnej QT, tedy *.mov, kterej ma nekde v hlavicce napsano, ze se nema prohlizet po framech, ale ze uzivateli ma byt dano k dispozici ovladani v prostoru. O zbytek se postara prehravac. Sam, uz bezmala 20 let.

Nevim, jestli renderovat do QTVR umi i ostatni 3D programy, ale neni to nic tak svetoborneho, aby neumely.

A i kdyby ne, vytvorit sferickou mapu (ten tvuj 1. link) jde velmi jednoduchym trikem. Do sceny se vlozi koule. Nastavi se ji 100% zrcadlici material a ten odraz na kouli se Upece do textury. V kazdem 3D softu ma koule standardne mapovani odpovidajici prave sfericke mape.

Pak uz staci najit program, ktery to zkonvertuje zastarale do QTVR, nebo moderne do flash panorama nevimceho.

Citovat příspěvek

virtuální 3D prohlídky

Autor: karel23

15:40:02 25.02.2010

Ahoj,

Náhodou jsem na internetu narazil na následující virtuální prohlídky, zajímalo by mě především v čem by se podobná věc dala zrealizovat. Já osobně vytvářím virtuální prohídky z "klasických" fotografií s 3D projektováním a rendrováním scén nemám zkušenosti.

první z prohlídek je jednoduššího charakteru a využívá vyrendrovaného obrazu do sférické nebo kubické fotografie.Předpokládám že daná fotografie by se dala vytvořit postupným ukládáním jednotlivých pohledů na místnost v celkové šířce 360° a jejich následným spojením v něterém z programů na tvorbu panoramat (např PTgui). Propojení do flashového prostření je poté zrealizováno v Flash Panorama Playeru tato část již je druhotná a ovládám ji, zásadní je pro mě otázka jak nejsnáze dostat z nějákého 3D programu obraz scény v rozsahu 360° foto by pak vypadalo nějak takto :

http://www.d-vw.com/D_Joiner/d_joiner_spherical_stitch.jpg

samotná virtuální prohlídka :

http://www.ciudadesferica.com/3d/

Druhá z virtuálních prohlídek je zpracována mě neznámým způsobem kde samotný uživatel již není omezen fotografií ovšem může se voně procházet po objektu.(povšimněte si hotspotů a dalších věcí které VP nabízí).jediné čím jsem si v této prohlídce jist je to že je zpracována ve flashi.

http://www.wineperm.ru/enter/

Za případné rady a nasměrování k softwarům a metodám předem děkuji

Karel

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: