Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

"Jak se stát grafikem :D"

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: "Jak se stát grafikem :D"

Autor: DoubleExpert ♂

21:22:00 02.01.2014

DoubleExpert napsal/a

Petr125487 napsal/a

Ahoj
Dřív sem se o grafiku hodně zajímal a zkoušel sem dělat neco podle tutorialů, ale pak sem neměl čas a přestal. Ted ale me to zase chytlo a tak bych se chtěl zeptat jak bych měl začít. Mám nejdřiv zkoušet neco z tutorialů abych si to ošahal nebo jak??? Chtěl bych zkusit asi Cinemu..nebo jaky program by ste doporucovali??.....proste mi jde o to jak dobre zacit

a ted jedna z tech dementnejsich otazek :D
jak se vytvářejí tyto dila? (je mi jasny ze do toho mam jeste daleko)
http://galerie.3dscena.cz/details.php?image_id=9410&sessionid=36ce13ca590e1741f2574230ea959403

to se vytvori kazdy obekt zvlast a pak se to sesklada??...nebo jak se to tvori?....jen pro zajimavost ;)....

dekuji za odpovedi a rady a typi :)

Dopuručiji cinemu 4 d není tak hodné složitá ale dělají se v ni pěkné animace

Na mém YouTube mám aj na tento program tutoriali a určité klikni na odběr

Citovat příspěvek

Autor: DoubleExpert ♂

21:20:21 02.01.2014

Petr125487 napsal/a

Ahoj
Dřív sem se o grafiku hodně zajímal a zkoušel sem dělat neco podle tutorialů, ale pak sem neměl čas a přestal. Ted ale me to zase chytlo a tak bych se chtěl zeptat jak bych měl začít. Mám nejdřiv zkoušet neco z tutorialů abych si to ošahal nebo jak??? Chtěl bych zkusit asi Cinemu..nebo jaky program by ste doporucovali??.....proste mi jde o to jak dobre zacit

http://galerie.3dscena.cz/details.php?image_id=9410&sessionid=36ce13ca590e1741f2574230ea959403

to se vytvori kazdy obekt zvlast a pak se to sesklada??...nebo jak se to tvori?....jen pro zajimavost ;)....

Dopuručiji cinemu 4 d není tak hodné složitá ale dělají se v ni pěkné animace

Citovat příspěvek

Autor: M_A_X

14:31:32 29.01.2010

No tak jednoznacne zacat s tutorialmy ci uz pisanymi alebo este lepsie videotutorialmy a zacat s jednoduchymi vecami a postupne prejst na zlozitejsie. Takto sa naucis pouzivat soft ktory si vyberies napr. Cinema 4D a zaroven aj zakladne techniky modelovania, texturovania a podobne. Co sa tyka softu tak to zavisi len na tebe. Mozes si vybrat nieco od Autodesku (Maya,3DS Max,SoftImage), Lightwave, ale mozes skusit aj free Blender alebo Truespace, Google SketchUp. Ja pouzivam Blender a som spokojny. Ma sice trochu nezvicajne prostredie aj ked teraz najnovsi 2.5 uz vyzera trochu inak, ale je to silny nastroj. Pokial v nom zacnes pracovat,tak po chvili to uz pojde v pohode.

Co sa tyka tvojej druhej otazky, tak jednotlive casti (dvere, postel,...) sa modeluju do samostatnej vrsty, alebo si ich pocas modelovania skryvas alebo si ich ukladas do samostatnych scen aby ti nezavadzali. Ono to viac menej zavisi od toho aka velka a komplikovana je scena a aj na tebe. Ale samozrejme mozes robit aj kazdy objekt do samostatneho suboru a potom si ich nacitas vsetky do jednej sceny a budes z nimy pracovat.

Citovat příspěvek

"Jak se stát grafikem :D"

Autor: Petr125487

22:12:41 26.01.2010

Ahoj

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: