Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

jaký konstrukční 3D soft

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: jaký konstrukční 3D soft

Autor: petrib

16:26:48 07.12.2009

vystupy pro frezovani forem se chlubi Rhinoceros . je pouzivany i v architektonickych atelierech u Gehryho nebo u Hadid, na design nabytku a plastikovych a jinych predmetu.
na konstrukcni presnou praci a praci s krivkami jsem nic lepsiho jak Rhino nepotkal (zkusenost s velkymi strojarskymi CADy nemam)

Citovat příspěvek

Re: Jaký 3D program

Autor: Durian

14:30:30 22.10.2009

Freeware Google SketchUp.
Navrhoval jsem v tom už aj podlahu. Moje recenze na prográmek je na webu:
http://www.slunecnice.cz/sw/sketchup/recenze-uzivatelu/817/

Myslím, že to zvládne i úplný začátečník.

Citovat příspěvek

Autor: Jareso

9:30:54 09.10.2009

[bold]PetraD[/bold]
[ital] Ahoj chci se zeptat jaký by byl nejlepší a nejjednodušší program na 3D grafiku. Nejlépe na vytváření bytového designu (místnosti, nábytek, koupelny apod.). Nemám s tím zkušenosti tak budu ráda za nějakou radu....[/ital]

Odporúčal by som ti vyskúšať FloorPlan 3D - to je ako stvorené na bytový design a hranie sa z nábytkom, kúpelňami, atd. (aj) pre úplných začiatočníkov.

Citovat příspěvek

Autor: pzdm

18:19:58 08.10.2009

C4D, Maya, Modo, ale stále užívaný je i Lightwave, faktem je, že technické věci je možno tvořit i právě NURBS modelery atd. Obecně je to spíše otázkou renderingu a ren. engine. Obecně si nemyslím, že je 3DS vzhledem k ceně/vývoji dobrá volba, navíc mental ray je pro začínající usery dost tuhý, co vím. Pro statické vizošky bez potřeba animace bych asi doporučil Modo, neb to je vyloženě určeno jen modelování a následné vizošce. Jinak je obvyklá poslupráce více aplikací.

Citovat příspěvek

Autor: DV

15:53:52 08.10.2009

PetraD - Skus 3ds max alebo XSI

Citovat příspěvek

Jaký 3D program

Autor: PetraD

10:06:40 08.10.2009

Ahoj chci se zeptat jaký by byl nejlepší a nejjednodušší program na 3D grafiku. Nejlépe na vytváření bytového designu (místnosti, nábytek, koupelny apod.). Nemám s tím zkušenosti tak budu ráda za nějakou radu....

Citovat příspěvek

Autor: pzdm

10:03:39 05.10.2009

ale právě na přesné modely Solidworks je...

další alternativy, například Catia kterou používá Shadewagon, levnou alternativou je Rhino a další.

Citovat příspěvek

jaký konstrukční 3D soft

Autor: Orry

8:15:26 05.10.2009

Zdravím chci se začít učit 3D modelovat a nevím jaký 3D soft bude pro mě nejlepší. Chci vyrábět modely nebo přímo frézovat formy. Zkoušel jsem Solidworks který mě hodně zaujal, ale potřebuju přesné modely ne jen tahat polygony nebo plochy od oka. Díky ...

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: