Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

TrueSpace

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: TrueSpace

Autor: Libor Štolc

12:32:09 06.02.2010

Vážení, tak jsem si opět po delší době přečetl diskuzní příspěvky na téma trueSpace7.6. Dopoučuji všem, aby se podívali na www.archcad.cz nebo počkali na další číslo časopisu IT CAD, kde bude o programu trueSpace7.61 obsáhlý článek na čtyři strany. Základní problém vidím v tom, že se při spuštění programu trueSpace7.61 nastaví pracovní prostředí Workspace, které je pro běžné uživatele velice nepřehledné a okamžitě je odradí od další práce. Doporuči pracovat v modelovacím prostředí kompatibilním s trueSpace6. Pokusil jsem se pro toto pracovní prostředí udělat češtinu, ale je to bída, protože mi Caligari Corporation i Microsoft Corporation odmítli poskytnout originální zdrojové soubory a jakkoliv mi pomoci s překladem. V roce 2001, kdy jsem dělal české prostředí pro trueSpace5.1, byla spolupráce s firmou Caligari Corporation výborná. V roce 2008 jsem se snažil nějak komunikovat s firmou Microsoft Corporation na téma budoucí spolupráce při podpoře programu trueSpace7.6 v Česku a na Slovensku a byl jsem šokován, když jsem komunikoval pouze pomocí email vzkazu přes help centrum firmy Micsrosoft Corporation v Praze. Je to zarážející, věnuji se podpoře programu trueSpace od roku 1995, vyvinul jsem programové moduly, aby se programy trueSpace mohli v Česku i na Slovensku prodávat, a nakonec se mnou nikdo odpovědný z firmy Microsoft Corporation není ochoten přímo jednat. Jsem rád, že ještě někdo trueSpace7.61 používá. Budoucnost programu trueSpace7.61 je asi v návrzích interiérů a kuchyní. Proto se budu zabývat vývojem programových modulů pro podporu návrhů, kalkulací a převodu do výroby do té doby, než se dostanu finančně na dno a budu si muset najít jiný předmět podnikání. :)

Citovat příspěvek

Autor: Marta Krause

21:28:06 03.02.2010

Dobrý večer,

a´t už je TS mrtvola, nebo ne, velmi ráda bych si pro sebe sehnala dobrého učitele.
Jde mi přesněji o TS 7.61.

Jestli někdo takový existuje, ozvěte se, na ceně se dohodneme.

Díky.

Citovat příspěvek

Autor: petrib

22:16:37 10.12.2009

zprava sice stara je , ale na strankach je v downloadu beta s kodovym jmenem Roseta s datem 22.5.2009, uz jen podle pohledu do adresare je . s TS se asi neco deje i po publikaci te zpravy - principialne mi neprijde, ze by MS investovali do mrtvolky jen k tomu aby ji pohrbili (snad kdyby jim TS v necem konkurovalo). ale buhvi co s MS s TS vlastne zamysli.

kdyz se tak divam na otevreny layout TS , pripomina mi to C4D ve versi 5.5 nebo GIMP : neprehledna hromada oken volne plovoucich v prostoru na plose. C4D velice prospelo, kdyz se ucesala do jednotneho UI, ktere bylo prehlednejsi pro prvni orientaci. no necham se prekvapit co s tim MS udela.

Citovat příspěvek

Autor: Miroslav

18:55:26 10.12.2009

TrueSpace je sice bez podpory a vývoje ale jinak myslím že rozhodně má co nabídnout. Pokud jde o free soft tak rozhodně je na špici a spousta komerčního softu taky zaostává. Má sice ovládání které není tak intuitivní jako například C4D (musím upřímně říct že ta se používá nejsnáze a nejlépe ale free verze 6 se s TrueSpace moc rovnat nedá) ale po zkouknutí video kurzu na webu ovládání pochopí i neznalec angličtiny :-) Tady se dájí všechny videa stáhnout free:

http://www.caligari.com/products/trueSpace/ts5/Courses/WorkspaceOrganicModeling1.asp?Cate=Training&Subcate=Fundamental

Takže můj osobní názor je doporučuju.

Citovat příspěvek

Autor: pzdm

15:37:54 10.12.2009

fakt nevím, jak jsem psal, lidé co to původně dělali to uzavřeli a ta zpráva je dosti stará (3dgrafika). A jak psal někdo výše, pokud není podpora, pravdpěodobně ani vývoj, je to pomalá smrt. Nikdo ale netvrdí, že to nemůže používat.

Citovat příspěvek

dokumentace ?

15:28:11 10.12.2009

s tou (ne)podporou je to nejaky vachrlaty : uz jsem dolouho nemusel hledat manualy na p2p
znate nekdo relevantni linky na dokumentaci, manualy, etc. ? pry byla i nejaka CZ distribuce, mate nekdo manualy i ke starsim versim nebo ev. i ceske vyukove kurzy, ... ? dik

Citovat příspěvek

15:41:43 07.12.2009

>>Mar.K : ja ctu taky freeware na http://www.studna.cz/11064/multimedia-grafika/nastroje-pro-tvorbu-a-upravu-grafiky/truespace/

>>ALL:
Zajimalo by mne jestli v tom nekdo opravdu dela a ma skusenost s tim jejich RT ?
Tim ze je to uvolnene zadara by se tak dalo komunikovat s klientem (by si mohl model prohlizet u sebe na pc) fotorealistictejsim zpusobem nez je SketchUp.

Citovat příspěvek

15:39:50 07.12.2009

>>pzdm : podle http://www.3dgrafika.cz/index.php?id=2213 to na mrtvolu nevypada - jeste se hejbe. jestli se bude dal vyvijet je otazka. jestli chce Microsoft TS konkurovat SketchUpu , tak tipnul bych si na zprehledneni , zjednoduseni , zpristupneni pro zacatecniky ... ? nevim nikdy jsem v nem dedelal. muze timto MS nejak ovlivnit prodejnost Cinemy 4D?
Po letech prace ve firme s C4D jsem delal neco v 3ds max a maxkari odpusti, ale tak neproduktivni sw ... furt vymyslet obezlicky ... kazdou chvili to spadne (C4D treba rok nic, jinak vetsinou jen pri experimentovani s pluginy) ... hruza. A pritom je 3dsmax tak rozsireny sw ve stredni tride. Neni na marketingu Maxonu neco spatne? Ze se Nemetschek moc masove neprosazuje s CADem se nedivim, ale kdyz uz je dostupny pro C4D i VRay, tak nevidim duvod proc delat beznou grafiku v 3dsmax. U gamedeveloperu s platformove zavislim enginem se nedivim, ale jinak ...

Citovat příspěvek

Autor: Mar.K

8:49:28 31.10.2009

bohužel, tato informace mi přijde celkem jednoznačná: http://www.caligari.com/News/news_200905/LetterFromTheFounder.html
Docela dost chápu, že když jste s trueSpace spojil své podnikání tak je toto rozhodnutí MS další (po uvolnění trueSpace pro free použití) rána, ale tvrdit o černé, že je bílá... Zastavení vývoje a podpory je pomalá smrt ať tomu říkáte jak chcete... Máte-li jiné, lepší informace, sem s nimi! A nevykládejte tu o lenosti - to jsou jen řeči.

Citovat příspěvek

Autor: Libor Štolc

19:04:15 17.10.2009

Vážení, doporučuji Vám si zadat trueSpace7.6 v libovolném vyhledavači. Potom se jistě dostanete na stránku, která je česky a z jejího obsahu zjistíte, že trueSpace7.6 není mrtev a není to minulost. Pouze je to Vaše lenost si zjistit nějaké informace na webu.

Citovat příspěvek

Autor: Juve

15:01:16 12.09.2009

V Blenderu jsem si už taky něco zkoušel, ale kvuli škole potřebuju nějaký jiný free 3D modelovací program a podle mě v TS jdou udělat ty samé věci jako v Blenderu..

Citovat příspěvek

Autor: M_A_X

14:58:31 11.09.2009

Kukni galeriu z vytvormi v BLENDERY

http://www.blender.org/features-gallery/gallery/art-gallery/

http://www.blender.org/features-gallery/movies/

Citovat příspěvek

Autor: M_A_X

14:35:29 11.09.2009

TrueSpace hm no ak este len zacinas tak to radsej nechaj tak a skus si BLENDERa...je urcite lepsi a je hlavne zadara... s pomerne dost velkou uzivatelskou komunitou...

Citovat příspěvek

14:27:40 11.09.2009

v takovém, že jeho další vývoj i podpora je věc minulosti.

Citovat příspěvek

12:29:32 11.09.2009

Mrtev v jakém smyslu? Díval jsem se na stránky výrobce a ve verzi 7.6., která vyšla zhruba před rokem, se dají dělat parádní věci:
[url]http://www.caligari.com/Products/trueSpace/tS75/brochure/intro.asp [/url]

Citovat příspěvek

19:12:43 10.09.2009

TS je mrtev

Citovat příspěvek

TrueSpace

22:37:41 09.09.2009

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo tady nemá zkušenosti s prací v truespace nejlépe v nejnovější verzi tj. 7.6. Moc by mi pomohly nějaké materiály o tom, nejlépe v češtině. Dekuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: