Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Cinema nebo 3ds max ?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Cinema nebo 3ds max ?

Autor: elzet_

10:38:19 03.10.2011

Boze, zase hillbilly flamewar.

Rikam to zase a znova: jakykoliv 3D program je jako lopata - je to jen a pouze nastroj a zakladni principy ovladani, prace v 3D prosotoru a terminologie je spolecna napric snad vsemi softy. Jestli si lopatu koupite v Baumarktu (high-end soft) nebo najdete na dvore (Blender)) je pak pomerne jedno, praci s ni vykonate cca stejnou a ve stejne kvalite. Vertex se vsude jmeuje vertex, vsude jsou objekty a polygony a tak dale.

Uzivatelske rozhrani je vec druha, ale i to se da vetsinou prizpusobit. Videl jsem Blender co vypadal a choval se v podstate jako Maya a Mayu co vypadala a chovala se jako 3Ds Max a fungovalo to.

Rychlost, s jakym se ten ktery program da zvlabdnout, je dana mirou usili, kerou do toho chcete vlozit a dostupnosti kvalitnich vukovych materialu. I kdyby nakrasne nebyly zadne, zkuste nekdy zmacknout [F1] a prostudovat si napovedu. Treba z te co ma Maya se lze zaklady naucit (napr. pomoci vyukovych videi) a i pokrocilym uzivatelum to jen pomuze.

Poznamka na zaver: Pokud si myslite, ze tim, ze je Cinema i v CZ verzi mate vyhrano a obejdete se bez anglictniny, tak smula - zahranicni tutorialy vam budou k prdu, protoze budete znat jen a pouze ceskou terminologii. Nerikam, ze pro C4D nejsou kvlaitni tutorialy - naopak, pan Pavel Zoch pise a nahrava skvele veci, ale driv nebo pozdeji se bez anglictiny neobejdete, a v tu chvili je dobre mit zazitou univerzalni, svetovou terminologii - napr. Extrude a ne dementni ceske Vytlačení ;)

Kdybyste tady misto hazeni mouder sli a prolezli si archiv tutorialu grafika.cz, umite toho za odpoledne vic nez napr. Brejlounek za proklamovane tri dny :-)

web: [url]www.elzet.cz[/url]
turoriály: [url]http://www.grafika.cz/tiraz.php?uid=753[/url] , [url]www.elzet.cz/blog.html[/url]

Citovat příspěvek

Autor: tomc4d

11:05:01 20.09.2011

mam Cinemu 4D R10.5 studio bundle, je super

Citovat příspěvek

Autor: tomassdc

19:39:35 22.05.2010

Podle mě je lepší maxko jen se podívejte jaké filmové trháky v něm byly vytvořeny sice je dražší a složitější ale výsledek stojí za to určitě zkuste oboje cinema také není špatná.

Citovat příspěvek

Autor: M_A_X

14:25:59 16.04.2007

JEdnoznacne 3DS MAX podla mna je super je pravda ze zo Cinemou som nerobil takze nemozem povedat ze je zla ale z 3ds max 9 som nadmieru spokojny je nan vela tutorialov a ovladanie je tiez super ale ak tebe sa robi lepsie zo Cinemou tak rob s nou na nazvu softu nezalezy a co sa tyka toho ci je lepsie ten alebo onen ak si dobry tak aj v Blendery spravis zazrak musis len chciet a venovat sa tomu....videl si Elephant Dreams...bolo to spravene v Blendery ja by som v zivote nepovedal ze sa v blendery da spravit nieco take a to je FREE takze ak si viberies Cinemu alebo 3ds max to je jedno oba su to silne 3D nastroje na grafiku...

Citovat příspěvek

Autor: pzdm

8:21:19 16.04.2007

no to je holt starý známý problém, že ovládání všech softů je prostě odlišné (prostě nikdo nechce, aby se rovnou řeklo - tohle je to a to, to znám), já osobně nechápu blender, prostě síla zvyku... Ale myslím, že porovnávat ergo C4D a Blenderu je nesouměřitelné...

Citovat příspěvek

Autor: sl3g

22:14:35 15.04.2007

zacinal sem na blendru, tam uz sem si to celkem hrkal, ted sem zapnul cinemu a sem ztracen, nefungujou moje klavesove zkratky a cely program je pro me postavenej na hlavu... doufam ze ho brzo pochopim, nebo asi sezeru monitor :O :S

Citovat příspěvek

Autor: LaciLaci

15:20:04 15.04.2007

:) a mate co ste chceli? :)

Citovat příspěvek

Autor: pzdm

16:44:49 22.03.2007

mimochodem, vítězem EON na CG byl user C4D :-)

Citovat příspěvek

Autor: M_A_X

15:33:26 22.03.2007

Jednoznacne 3ds max ;)

Citovat příspěvek

Autor: Dzandre

19:30:41 15.03.2007

Hádat se, kterej z těhle dvou programů je lepší podle mě nemá smysl, co se týče možností, tak stačí mrknout na různý výtvory profesionálů obou a neni prakticky rozdíl. V jednom je vychytanější to, v druhym ono. Co se týče prostředí, nebudu nikomu cpát že to co používám já je jednodušší apod. Prostě každýmu sedí něco jinýho. Po prvním spuštění maxe jsem po chvíli pochopil základní hierarchii a začal se učit, v cinemě (s trochou nadsázky) totálně tápu i po několika hodinách. Toliko můj názor k tolik probíranému tématu žabomyší války max vs. cinema.

Citovat příspěvek

Autor: miro78

13:23:11 13.03.2007

odporucam vyskusat trocha maxa a trocha C4D

a ktory ti sadne,
ale co sa tyka maxa:
- ja ked som zohnal prveho maxa to bola ver este 1.2. Ked som ho otvoril vobec som tomu nerozumel, tak som ho zatvoril a vratil som sa k nemu az po pol roku ked som od niekial zohnal v. 2.5.

No a nejakym zazrakom som v jeden vecer pochopil trocha system, teda ako funguje modifikacia objektov, taktiez neskor ma zas osvietilo a tak ma osvecovalo. Postupne som rozumel logike programu ak si to mozem dovolit takto nazvat a uz to postupne slo. Neznamena to ze som uz po pol roku rigoval postavy a namapoval ich ako nic, ale postupne boli vysledky stale lepsie a lepsie. Za maxom som stravil nejaky ten cas, ale boli tam aj prestavky a dost velke. Nie vzdy ma clovek cas a chut zaroven.

C4D nepoznam, ale obecne sa hovori ze max je dost nezrozumitelny, ale ja myslim ze je to individualne. Pri kazducickom softe (moj nazor) je to tak ze ak pochopis jeho logiku tak sa to spusti same uz to tempo je tiez individualne.

Samozrejme mam kopu knih kym ese nebol tak dostupny net. Teraz knihu kupovat, - neviem. Niekedy ked listujem v knihkupectve tak akoby som videl niektore tutorialy z netu. Ale samozrejme Vela drobnosti na nete nenajdes co v knihe, ale aj tie helpy k softu su uz na urovni.

Na maxa je tutorialov uz dost, odporucam videotutorialy na forach je plno linkov kde sa da take nieco zohnat napr. warforum cz

Co sa tyka profesionality, tak neviem - mozno sa to niekomu pacit nebude ale max je uz dost vazny soft a je silnym konkurentom hocijakemu softu. Moznosti je v nom naozaj neurekom co sa mne osobne velmi paci, nenechaj sa odradit tym ze je tam plno moznosti ktore nepotrebujes. Je to cvik a naucis sa v nom orientovat.
A neskor budes skumat tie moznosti ktore si nepotreboval, alebo ti prekazali

Ja som zacal s maxom a som spokojny. Ja by som volil maxa... ten soft ma buducnost...

Ci som v maxovi dobry to je jedno ale ak mi napises poslem nejake pict...

S pozdravom miro

petrinec@atlas.sk

Citovat příspěvek

Autor: JanickoSrdiecko

17:27:51 08.03.2007

Vies ako...
To zavisi aj od toho co si robil pred tim ako si zacal s 3D...
Verim tomu ze pre programatorov a podobnych ludi moze byt max jednoduchsi mozno logickejsi (ja si na logiku potrpim ;))...
Alebo iba chcu mat dobry pocit s toho, ze je tazsi...(?)

Velmi sa do tejto problematiky nerozumiem, ale obycajne plati rovnica

zlozitejsi = vykonnejsi

Ale je to tak aj v tomto pripade?
To je otazka....

Citovat příspěvek

Autor: Hotdog-gamer

15:16:57 08.03.2007

Já tedy preferuji C4D, ale uznávám, že i 3DS max patří k těm lepším programům na 3D grafiku, ovšem zarazil mě názor Brejlounka. Osobně nemůžu pochopit ani uvěřit tomu, že Max je snadný program na naučení, ale dobře...
To Brejlounek: zavítal jsem ze zvědavosti na zmíněnou stránku a výtvory mě poněkud zarazili, ale pokud všechny ty výtvory byly vytvořeny během těch tří dnů tak je to ještě OK. Možná by bylo zajímavé uveřejnit výtvory ze Cinemy vzniklé během 2 měsíců. Skvostný je především výtvor "Žihadlo", který svou realističností skutečně odpovídá tomu neuvěřitelnému času renderingu 7 hodin - kloubou dolů :-)

Citovat příspěvek

Autor: Mildasb

15:02:17 08.03.2007

to Brejlounek:
Nechci se tě nějak dotknout nebo tě urazit, ale to obutí do Maxka se asi nějak nezdařilo...

PS: Nejvíc se mi páčí motorka, dort a voda...a zapomněl jsem na rytiny
PS2: Ty tři dny byly na Zemi nebo na Merkuru...

Citovat příspěvek

No jasně že 3ds!!!

Autor: Brejlounek

13:32:21 08.03.2007

Zdar,

já podporuji jednoznačně 3dsmax. S Cinemou sem to zkoušel dva měsíce, a krom pár efektivních výbuchů a pár rozteklých kapalin jsem nic průlomového neudělal. Zato když sem se obul do MAXka, během tří dní jsem toho dokázal daleko více, nežs e Cinemou za dva měsíce.

3dsmax je velice snadný a je pro všechny "společenské vrstvy"; od začátečníků až po profíky. Jednoznačně se ho držim a přestup na jiný program by mě stál mnoho úsilí.

Jednoznačně MAXko...

Citovat příspěvek

Autor: ladan

12:38:05 08.03.2007

Davam hlas C4D. Taky proto ze je v Cz. Navic pri nakupu 3D maxe je to stotisicova polozka najednou. U C4D je zakladni program pomerne levny a zasuvne moduly se daji dokupovat podle toho, kdo jaky plugin potrebujea co chce delat. Max ma vsechno pri prvni instalaci ale ta cena je vysoka.

Citovat příspěvek

Autor: Mildasb

20:15:22 07.03.2007

Max chce být profesionální, ale někdy to s množstvím nabídek přehání...

Citovat příspěvek

Autor: Zbyisek

21:35:12 06.03.2007

Několik let dělám v C4D a teď ve škole se učím v 3DS max. Musím říct, že při práci v 3DS max se nestačím divit, jak složitý, nelogický, nepřehledný .... může ten program být. Co se udělá v C4D pár klikama, v 3DS je to mnohem složitější.
Zatím jsem v Maxu nepoznal jedinou věc, kvůli které bych snad jen nachvíli přemýšlel o přechodu na max. Nenarazil jsem také na nic, co by mě snad přivádělo na myšlenku, že max je lepší...
Na Cinemu nedám dopustit... ;)

Citovat příspěvek

Autor: marcel

13:11:32 02.03.2007

Cinema je omnoho lepšou voľbou ako max nielen že sa ju dá rýchlejšie naučiť, ale má aj veľmi kvalitnú podporu a české lokalizácie ako aj softvéru tak aj manuálov. Podľa môjho názoru sa rýchlejšie rozrastá jej úžívateľská základňa. Program rastie rýchlejšie ako všetky ostatné a má aj priaznivé ceny.

Citovat příspěvek

Autor: TeRmIX

10:34:25 01.03.2007

Jak v čem, něco je dobré na jedno, druhé na jiné. Ale pokud jde o to, tak Max je mnohem více používanější než Cinema. Má také i možnot exportovat téměř do každého formátu. Ale další důležitý rozdíl je, jak dlouho se daný program budeš učit. Cinema jde zvládnout za 1/2 roku a max tak min 1 rok.
PS: skus prohledat historii diskuse, řešilo se to tu asi 100x :)

Citovat příspěvek

Cinema nebo 3ds max ?

Autor: Tofik

18:26:57 28.02.2007

Je lepší 3ds max nebo Cinema 4D ? Ptal jsem se už jinde a Někteří (vetšina) říkají, že je lepší 3ds Max. Já jsem zase názoru že je lepší Cinema. Chtěl bych vědět co k tomu řeknete vy. Ať už pracujete s jedním, druhým nebo Oběma programy.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: