Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Rhino V-Ray - nastavení materiálu, jeho vypnutí

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Rhino V-Ray - nastavení materiálu, jeho vypnutí

Autor: Karlíkbezčokolády

14:09:26 25.11.2011

Stačí označit model a v menu Properties si otevřít roletku s názvem Object ... jsou tam 3 možnosti: Object, Material a Texture mapping ..... vyberte Material ... a tam máte nastaveno Assign by: Plugin (tj. ten V-ray) ... můžete dát možnost Layer, Basic, By Parent .... takže nějakou z těch možností ... pak bude tomu objektu přiřazen daný materiál ..

Citovat příspěvek

Rhino V-Ray - nastavení materiálu, jeho vypnutí

Autor: Konvička

15:36:09 21.09.2011

Ahoj všem,
na mém modelu jsem vytvořila pomocí V-Ray Material-editor materiál, který jsem se nakonec rozhodla nepoužít a přiřadila jsem mu tedy metariál podle základního nastavení (s texturou), kdy jsem název Default_VRay_Material jednoduše smazala a pak jsem soubor samozřejmě uložila.

Nicméně se automaticky po každé, když znovu otevřu 3dm soubor v Rhinu, stále materiál sám přiřaďuje podle zásuvného modulu (V-Ray). A nejspíš ho nemůžu smazat v Material Editoru, protože jiný model v tom samém souboru má přiřazen materiál právě z V-Ray, tudíž bych ho smazala i jemu a to nechci.

Takže jde to nějak opravit nejlépe přímo přes V-Ray? Protože Rhino je nejspíš stále toho názoru, že sám se přiřazující materiál z V-Ray má přednost před nastavením, které si žádá uživatel :)

Jinak jsem samozřejmě hledala i na netu, v návodech. Jenže všude je spíše jak materiál v V-Rayi vytvořit a nastavit objektům, a ne ho odnastavit.

Děkuji za odpovědi

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: