Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Dynamické těleso-chování

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Dynamické těleso-chování

Autor: dzulius

10:59:52 10.02.2012

myslim ze tento problem som takisto riesil pred niekolkymi mesiacmi, nepamätam sa presne ako som problem vyriesil, ale viem ze som ho vyriesil.. skus tam tam nastavit nech to zacne pocitat dynamiku az pri kolizii... mas tam nejake (asi) 3 moznosti, niesom si isty, a vyber ze ,,na kolizi,, , kym objekt nebude kolidovat s inym objektom, tak simulacia dynamiky nezacne... :)

I hope I help you ;)

Citovat příspěvek

Dynamické těleso-chování

Autor: Applet

23:26:47 27.01.2012

hoj lidi,mám malý dotaz
tvořím animaci v C4d R12 kde mám meteor (Koule zdeformovaná pomocí magnetu) který padá k zemi pod určitým úhlem a s nějakou rotací.Po dopadu by se měl roztříštit a odrazit od země do okolí.
to se mi podařilo pomocí tutorialu (http://wn.com/Cinema_4D_tutorial_Smoke_trails).
Bohužel se mi nedaří nastavit chování toho meteoru - rozpadá se už za letu.
Když si nastavím výchozí pozici meteoru někde nad zemí a pak kolizní pozici se zemí,nastavím dynamiku podle nejvyšší rychlosti,po spuštění animace se objekt rozpadně až po nárazu do země,ale když přidám rotaci,objekt se rozpadá už za letu.
Existuje nějaký fígl jak docílit správného efektu i s rotací
Jediné na co jsem přišel je pohrát si s nastavením položky dědění a jednotlivé elementy v záložce Kolize.
Poradíte jak to vše nastavit? Nebo neexistuje něco jednoduššího?Co by za letu drželo tvar meteoru a po kolizi se zemí se to rozpadlo?
Díky za vaše rady.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: