Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Idealni grafika ?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Idealni grafika ?

Autor: Daidalos66

10:49:45 23.01.2010

Jak poznam jestli je ten ci onen monitor dobry ? jejich popis byva pomerne subjektivne hodnoceny "suprovy monitor znacky XY s vykonym...bla bla a ty kecy dal" podle kterych parametru poznam jestli je dobry/slusny ? Urcite rozliseni , dal bych tipoval jas a odezvu , dal me nenapada. Ty IPS,MVA a PVA monitory sice jsou divny ale na grafiku nejspis ty nejlepsi kazdopadne stoji cc 10 tisic ty levnejsi modely. Videl jsem i nejaky 24 ale ty byli nic moc , prumerna cena je zhruba takovych 10k. Ja bych si mohl dovolit LCDcko tak do 6 tisic. :(

Citovat příspěvek

10:41:42 23.01.2010

Dekuju za tip , ted hledam 1 monitor za druhym , ty obrazky na nich jsou krasne , zase na druhou stranu jsou takovy monitory drahe a me se moc nelibi :( takovy divny styl

Citovat příspěvek

Autor: Donald

22:06:19 21.01.2010

Ja len dodam - vyberaj monitor aj podla panelu. Na grafiku sa vseobecne najviac doporucuje IPS technologia(panel) - najlepsie zobrazuje farby. Ale chybu neurobis ani s MVA, PVA a podobnymi. Snazil by som sa vyhnut TN panelom, su dobre skor na hry. Na nete je o tom spousta info ;)

Citovat příspěvek

20:24:27 21.01.2010

Ted jsem koukal na monitory a nasel jsem suprovou cenovou akci kde koupim 24 o 100 draz nez ten monitor co jsem si chtel koupit a spatne vubec nevypada - 4600 korunek ale rozliseni 1920 x 1080 - tak snad to staci. Profik nejsem ale rad koukam filmy,serialy a delam s grafikou :)

Citovat příspěvek

20:20:45 21.01.2010

Dekuji za tipy , ja si jeste vyzkousim Nuke-na :P a pak kdyztak napisu zazitky.

Citovat příspěvek

Autor: MilanVasek

18:33:38 21.01.2010

co se monitoru tyce, prijde mi idealni 24" s rozlisenim 1920x1200. ale otazka je, jaky bude rozdil v cene...
druhy monitor se hodi, ale rozhodne nema smysl ho hned kupovat :)

Nuke vyuziva posledni dobou cim dal vice studii na vizualni efekty (i ty nejvetsi jako je ILM, WETA, Framestore, DD... ) a na to je urceny. AfterFX jsou super na motion graphics, ale na zabery, kde pracuje s desitkami vrstev ve vysokem rozliseni a ted casto i stereoskopicky to proste neni ono :)
nuke je prave mnohem prehlednejsi nez aftry :) ale nenech se ovlivnit. dobre kompozice muzes delat v cemkoli (mimochodem, zkus i FXtree v softimage.. na spoustu veci by taky mel stacit)

Citovat příspěvek

16:26:37 21.01.2010

Dekuju , tohle jsem si sestavil predem , PC budu kupovat tak za mesic-3 takze jen tak pro navrh , premyslel jsem o nejaky GeForce GTX 270 nebo podobne srande , osobne mam take radsi Nvidie.

"co se tyce 2d kompozic, zkus se podivat i na Nuke krome AfterFX"
Dival jsem se , Nuke me moc nenadchnul , vim ze stejne jako XSI se tam blbne s Nodama a ne s vrstvama jak v Afteru , ja uz ale jsem tak nejak na AE zvykli a prijde mi to vic prehlednejsi. Take na AE jsem nasel vic navodu , vic stranek. Kazdopadne bych se na nej mohl znova podivat a dat mu druhou sanci , clovek nikdy nevi :)

Tablet mam "Bamboo Pen and Touch" jsem s nim spokojeny , az se s nim naucim vice a budu mit nejaky ten peniz navic , investuju do vetsiho :) Zatim jsem ale spokojeny.

Jen takova otazecka , k cemu druhy monitor ? Je ta 22ka dostacujici nebo se mam radsi podivat po vetsich ? Co je dulezite u minitoru pro grafiky ?
Jsem student a tak si zatim nemuzu dovolit takove veci , ale postupne se k tomu dostavam .)

Citovat příspěvek

Autor: MilanVasek

15:15:48 21.01.2010

no, ted bych doporucil nejakou co nejvykonnejsi herni grafiku (osobne davam porad prednost nvidiim) protoze to vyuzijes trochu univerzalneji. jinak nikdy me nezajimal nejak hardware, takze ti moc neporadim. ale melo by to byt ok. (casem rozhodne doporucuju druhy monitor a co nejlepsi tablet) :)

co se tyce 2d kompozic, zkus se podivat i na Nuke krome AfterFX

Citovat příspěvek

Idealni grafika ?

13:49:02 21.01.2010

Stavim si novy pocitac a kdyz doslo na grafickou kartu tak jsem zacal hbite vybirat z rady GTX(Nvidia). Kamarad mi rekl a doporucil ze karty rady Quadro jsou na grafiku nejlepsi , nasel jsem si tedy NVIDIA Quadro FX580, 512MB DDR3. Za cca 3,5 - 4 tisice. Chtel bych se vas zeptat na nazor. Grafiku do 5tisic.

Zbytek PC tvori Procesor 4 jadro 2.88 GHz a 6GB ramk DDR3 1600mhz. 22 palcove LCDcko. Bude to tak nejak idealni ? Nebo mate jine tipy ? Je to PC za cca 25 tisic.

PC potrebuji vyhradne pro modelovani a 2D grafiku : Photoshop , After Efect , Vue , XSI.
Predem dekuji za rady.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: