Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Softimage XSI - aneb proc je tak neznamy ?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Softimage XSI - aneb proc je tak neznamy ?

Autor: PetaQ4

11:51:03 01.03.2010

No já začal před 2 rokama taky v XSI a musím říct, že po pokusech v 3D maxu, Maye a Cinema4D jsem i zůstal u XSI, má opravdu zajímavě řešené ovládání to je velké plus. Znám mnoho lidí co dělá v Maye a po vysvětlení nějakých věcí, které šlo v XSI provéct 1 klik myši a v Maye složitě několika kliky :-) Jsem zůstal u XSI. Samozřejmě kždý program má něco netvrdím, že XSI je lepší než Maya atd jen prostě lépe sedla :-) Jinak v ČR se po Softimage moc člověk nedovolá, CZ fora nejsou a když je to bída, nejvíce rozšířená je Softimage v Japonsku atd :-( Takže jediné anglické fóra :-( A pak anglické tutoriáls :-) Škoda rád bych také konzultoval nějaké věci o XSI ale není s kým :-) Všichni jedou na MAXu nebo Maye.

Citovat příspěvek

Autor: Daidalos66

13:42:42 21.01.2010

Tak teda nic , jen to byl napad...

Citovat příspěvek

Autor: MilanVasek

16:56:43 20.01.2010

jj, jak pise Donald, neni to jen tak. jednu dobu jsem to zkousel, ale po case me prestalo bavit starat se o forum, kde akvitne prispivalo jen par lidi.
vetsina uzivatelu softimage v cr pracuje a nema cas na vykecavani nekde na forech a pokud tito lide potrebuji neco resit, pujdou spise na zahranicni fora.

mozna nejaky blog o softimage v cestine by mohl byt pro zacatek fajn, aby lidi nasli nejake zakladni informace, odkazy na vyukove materialy, nejake zajimave veci vytvorene v SI pro inspiraci atd...

mozna zkusim neco obcas pridat taky na svuj blog do nove vytvorene sekce Softimage :)

Citovat příspěvek

Autor: Donald

14:41:18 20.01.2010

Daidalos66: Podla mojho nazoru tutory nedokaze robit kazdy a ked pises, ze v tom programe moc neumis, tak si to ani neviem predstavit. Nic proti tebe ale chce to niekoho skuseneho, najlepsie s praxou.
Moznost - ak vies dobre anglicky tak par dobrych tutorov z netu lokalizovat a zverejnit(samozrejme so suhlasom autora). Rozbehnut nejaku slusnu stranku + forum, oslovit par ludi aby sa pridalo(admini, moderatori), mozno nejakych sponzorov a tak podobne.
Ale je to beh na dlhu trat a vo vysledku to nemusí mat ocakavany efekt ... snad som ti nezobral iluzie ;)

Citovat příspěvek

23:18:45 18.01.2010

Nebo kdyby s tim nekdo zacinal , tak bych moc rad pomohl .

Citovat příspěvek

23:10:25 18.01.2010

Dal bych se do toho , ale sam bych to vsechno nezvladal :(

Citovat příspěvek

23:07:49 18.01.2010

Me samotnyho napadlo reseni ktere si popsal Donalde , mam chut ten program trosku "proslavit" , aby si ho vsimlo vicero lidi , udelat nejake stranky kde by byli zakladni informace + forum , klidne bych delal videotutorialy , trosku se v nem naucit a ukazat ostatnim ze tak skvely program je mezi nami ikdyz se schovava ve "stinu".

Jedina nevyhoda by byla ze v nem moc neumim , takze by zacatky staly za nic . Tak za par mesicu se na to vrhnout , nejaky slusny design stranek , hodit tam par zakladnich tutorialu , informaci , podle zajmu lidi se do toho vrhnout vice.

Citovat příspěvek

Autor: Donald

21:01:37 18.01.2010

64-bit system, min. 4GB RAM a co najviac jadier na procaku :)
Softimage xsi aj v SR pomerne neznamy - malo uzivatelov,takmer ziadne forum, totalne malo lokalizovanych tutorialov a mohol by som pokracovat... V podstate nepoznam ziadnych zapalených xsi-kov, ktory by zalozili forum, komunitu, pisali tutory a venovali tomu svoj čas, či zo slovenska alebo z ČR. Aj ked pokusy tu už boli ...
... možné riešenie? - jedine ze by sa podarilo naklonovať Milana Vaška :)

Citovat příspěvek

18:29:36 17.01.2010

Acha :) , dekuju za info

Citovat příspěvek

Autor: milan vasek

16:59:35 17.01.2010

grafika se stara o vykreslovani modelu ve viewportech, takze primo ovlivnuje rychlost prace v programu.
na rendering se ale pouziva ciste procesor (ikdyz ted se zacinaji vyuzivat i procesory na grafickych kartach, xsi - mental raye, se to zatim netyka)

Citovat příspěvek

13:18:57 17.01.2010

To chapu :) , nez budu delat koukatelny dila to chvilku potrva a co a jak nastavit v renderingu se taky budu muset naucit , presto dekuju za rady .

Pamet , myslite jako pamet v PC nebo pamet na samotne grafice ?
Samotny procesor je dulezity na rendering ? ja myslel ze na to je hlavne grafika. zajimave...:P Jeste se mam co ucit :)

Citovat příspěvek

Autor: milan vasek

1:57:47 17.01.2010

no, potrebujes procesor a co nejvice pameti na rendering, simulace atd. (a 64bitovy system nejlepe) a potom grafickou kartu na samotnou praci v programu...
na druhou stranu, ja mam ted doma jen obycejny notebook a taky se da s tim tvorit (ikdyz je to rozdil oproti tomu co mam v praci :) )
rychlost renderu zalezi hodne na nastaveni a pouzitych technikach. i se superrychlym pocitacem ti nektere rendery mohou trvat hodiny. ale casto je to vazne o tom, ze zmena par drobnosti, ktere ve vysledku nebudou znamenat zadny rozdil v kvalite obrazu, muze znamenat obrovsky rozdil v dobe vypoctu...

Citovat příspěvek

13:30:49 16.01.2010

Tablet jsem dostal k vanocum , sice ne profi ale pro zacatky myslim ze staci , Wacom bamboo. Jeste jsem si na nej nezvykl :( Az se naucim lepe kreslit a bude me to bavit tak proc ne , zatim ale staci :P . Doufam ze mi to vsechno pomuze , a ze to nebude delat jen tak , nechci zbytecne ztracet cas s necim.

Chtel jsem se zeptat , co je dulezite u PC pro lidi co delaji do grafiky ?
Nejsem profik , ale taky nechci aby me rendery trvali 1-1.5 hodiny jako ted. Zkousel jsem nejaky vecicky v terragenu , vue , after effect atd . V budoucnu si sestavim novy PC , kazdopadne bych Vas chtel poprosit o radu. Co je dulezite u takoveho PC ? Nechci nejaky PC kde jen grafika stoji 100k , ale neco normalniho. Mohl byste mi poradit prosim ?

Citovat příspěvek

13:13:38 16.01.2010

no, jestli muzu poradit, tak misto space navigatoru (i te drahe knizky) si radeji kup nejaky dobry tablet (wacom intuos)

urcite je dobre se ucit co nejvice veci (kresba, malba, fotka...), vsechno to pak pomuze

Citovat příspěvek

12:41:56 16.01.2010

Dekuju pane , co si tyka zahranicnich stranek , par jich znam sleduji diskuzi i tady na fore a i vas blog ktery je moc povedeny , jen tak dal , obdivuju co ste vytvoril :) . V budoucnu bych se chtel zivit grafikou , nejlepe u reklam nebo filmu , ne ani tak her. A chtel bych prave pouzivat XSI. Chtel bych kvuli tomu do zahranici :). Vystudoval bych tu nejakou umeleckou skolu , sam se naucil v programu , nasel jsem si vic nez dost navodu a jsem trpelivy a vzdelatelny samouk :) , chci si koupit Space navigator pro pohyb kamerou a pro zprijemneni ovladani , jeste se rozhoduji o koupi nejake drazsi knihy ze serie "d'artiste" , ucim se malovat(skicovat, matte painting) . Tak nejak se ucim vic veci ale snazim se to prizpusobit 3D. Abych byl pak shcopny i upravovat dila atp. Myslim to s grafiou vazne a ikdyz jsem pouhy zak na stredni skole mam sve sny a ma fantasye nema hranic :). Posledni dobou jsem se do toho nejak dal a krom pritelkyne se venuji pouze grafice.

Ikdyz mam svuj sen , pripada mi ze at delam cokoli , neblizim se k tomu moc. Musim byt nejspise jen vytrvaly...

Citovat příspěvek

12:11:26 16.01.2010

noo... kdysi davno byl Softimage 3d hodne slavny program pouzivany na vizualni efekty. stal nekolikanasobne vice nez ted, behal jen na pracovnich stanicich za desetitisice dolaru a tak... to bylo v dobe, kdy jeste nebyl max ani maya. pak koupil softimage microsoft a nechal ho prepsat na windows (za coz jsme mu vsichni vdecni) a taky zacal vyvijet novy modernejsi software, XSI. bohuzel ten vyvoj se docela protahl a tam mezitim prisel Max (ktery byl strasne jednoduse sehnatelny a asi proto se tak masivne rozsiril) a Maya, ktera taky zabrala velkou cast filmoveho trhu... Proto kdyz pak prisel novy XSI, mel to o dost tezsi (nevic prvni verze nebyla zdaleka tak univerzalni jako dnesni :)) atd...

co se tyce dneska, tak v CR je to trochu problem. ikdyz zdaleka nejvetsi postprodukcni studio u nas (UPP) pouziva prave Softimage (a Mayu) a najdou se i dalsi male studia kde se pouziva... podle me vetsina grafiku kteri se pak nekde objevuji na forech dela vizualizace nebo hry (nebo jsou to jeste studenti atd) a tam se nejvic pouziva proste max

jako freelancer by ses mel uzivit vicemene s cimkoli, takze Softimage neni problem. (znam par takovych lidi)

co se skol tyce, tak to je na delsi povidani. zkus radeji casem neco v zahranici :)

a co se tyce stranek, tak vetsinou budes asi odkazany na zahranicni weby (coz neni spatne, lidi jsou tam pratelsti, zlepsis si anglictinu...) napriklad www.xsibase.com, www.si-community.com, area.autodesk.com, www.cgtalk.com a tak

jinak ja mam na blogu par clanku ktere souvisi s xsi (www.milanvasek.com/blog - v tom menu napravo) :)

Citovat příspěvek

Softimage XSI - aneb proc je tak neznamy ?

11:47:35 16.01.2010

Dobry den vsem ,
mam takovy mensi a ne moc dulezity dotaz. Proc program XSI je v CR tak neznamy ??? Vsude vidite fanouskovske stranky Cinemy , Mayi , hnusneho Maxe ale o krasach XSI se nikde nepise :(. Je vubec nejaka stranka (nemyslim forum) ktera se zabyva timto softwarem ? Da se v CR s timto programem nejak uzivit nebo se s nim hodit do styku - myslim tim jsou tu nejake skoly , kurzy nebo jine , kde lidi pouivaji XSI ? Dost me tento program zajima , prijde mi nejprehlednejsi a prijemne se mi v nem pracuje a neumim si predstavit ze bych delal v maxu nebo jinym .

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: