Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Nástroj Průhlednost objektu (1) / (ne)funguje jak má?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Nástroj Průhlednost objektu (1) / (ne)funguje jak má?

Autor: Jised ♂

19:13:53 05.04.2018

Průhlednost objektu je vlastně maska, takže když se podíváte ve Správci objektů tak ji vidíte zobrazenu vedle objektu, anebo se podívejte v Kanálech, tam je jako kanál alfa.

1. V nové vrstvě použijte Průhlednost objektu těch vašich 30, ve Správci objektů se přidá ikona masky vedle Objektu (vrstvy). Potřebuji se jí zbavit:
2. Klikněte na tuto vrstvu (objekt), tím oživíte Objekt 30, a znovu na ní použijte nástroj Průhlednost objektu,
klikněte na Jednotná průhlednost a nastavte 100. Předtím nastavená průhlednost 30 se změní na 100 (= úplná
průhlednost).
3. Vrstvu (objekt) slučte s vrstvou která je pod ní, a je hotovo.

Citovat příspěvek

Nástroj Průhlednost objektu (1) / (ne)funguje jak má?

Autor: Mirek1 ♂

13:00:59 05.04.2018

Ahoj, nevím si rady s používánín nástroje Průhlednost objektu, resp. nerozumím jeho chování.

Předpokládal jsem, že pokud nastavím vrstvě (objektu) průhlednost, např. 30, ale poté ji zase nastavím na 0 nebo zcela zruším, se mi převede objekt do původního stavu, jako je to v Corelu, kdy nastavím objektu průhlednost a můžu ji měnit, popř. zcela zrušit.

V PP je to tak, že jakmile to jednou nastavím a pak chci změnit, zůstane mi to nastaveno na poloprůhlednost (na hodnotě 30, či jakou nastavím).

Díky za rady

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: