Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Základní funkce v Adobe Illustrator CC 21

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Základní funkce v Adobe Illustrator CC 21

Autor: peta90 ♂

20:28:44 14.07.2017

Ahoj, začínám pracovat v Adobe Illustrator, teda aktuálně mám pouze předplatné a pomalu se učím.
Dělal jsem delší dobu na Corel Draw.
Rád bych se zeptat na některé funkce v AI, budu rád za stručnou odpovět případně návod.
Určitě se zde najdou lidé kteří v něm pracují denně a budou vědět .-)

[B]1.[/B] Jak změním v celém dokumentu barvy z RGBA na CMYK a jak určím že chci jednotlivou barvu například pouze jeden odstín žluté která se nachází v dokumentu změnit z RGBA na CMYK.

[B]2.[/B] Jak přepíšu určitý text pomocí funkce najít nahradit, nachází se zde ?

[B]3.[/B] Jak provedu základní ořez, kolik je způsobu a jakých. Zatím teda vím jen o masce a o tom že vezmu obdelník bez výplně a kliknu pravým a vytvořím ořezovou masku. taky by mě zajímalo jak ořežu třeba objekt dle lasa apod.
Při tvorbě ořezové masky mě často vyskakuje hláška - Nelze vytvořit ořezovou masku. Výběr musí obsahovat více než jeden objekt. Ptám se proč, mám označený obrázek který chci ořezat a nedaří se.

[B]4.[/B] Jak provedu odstín textu, ne klasické barvy ale třeba přechod dvou barev.

[B]5.[/B] Lze přepnout na změnu rozlišení zobrazení textu tak jak v Corelu mezi - Pixely, Rozšířený, Normální, Koncept. Zatím jsem v AI narazil pouze na Náhled obrazových bodů a náhled přetisku.

[B]6.[/B] Jak přídám například objekty jako šipku, smajlík, hvězdičku a podobné tvary

[B]7.[/B] Když si vytvoříte nějakou novou pracovní plochu a chcete ji vyplnit barvou, jak na to ?
Vím že funguje způsob že tu plochu označím obdelníkem a na ten obdleník nastavím barvu ale přijde mi to dost složité.

[B]8.[/B] A návěr to největší peklo co mě nejvíc rozčiluje. Představte si že máte na stránce více objektu s textem, obrázky apod. Chcete vybrat nějaký objekt uprostřed a vybere vám to x dalších objektu kolem.
Zatím používám zkratku pro jednotlivý výběr ctrl+shift aby mě to vybralo vždy ty objekty, které chci.
[I]
Jen mé poznatky, příjde mi tento program dost nadhodnocený a předražený na to kolik věcí nezvládá, možná zvládá ale jsou tak špatně v programu zakomponované.
Jednoduše pro Illustrator platí, ne takto jednoduše to udělat nelze musíš to udělat složitě přes deset dalších kroků. Toto strašně komplikuje práci a okrádá o čas.[/I]
Možná to je pouze mou neskušeností, ale s Photoshopem se to nedá přirovnat, ten je výborný, překvapivě když je od stejné firmy.

Děkuji moc za rady a váš čas při vysvětlení, moc mi pomůžou :-)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: