Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Jaký vybrat grafický tablet na kreslení?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Jaký vybrat grafický tablet na kreslení?

Autor: shunxin ♂

10:14:52 19.10.2018

Zkoušel jsem totiž XP-Pen DECO 03 a Artist 15.6 ( xp-pen Star je pro takové domácí použití, DECO je profesionální a Artist je opravdu profi ( ale taky domu odpovídá cena ) a je to něco uplně jinýho.

U klasického grafického tabletu samozřejmě jen na monitoru, plocha samotného tabletu slouží k rozpoznání pozice a tlaku. Pak jsou tu ale i tablety kde se kreslí přímo na displej, ať už je to Artist 15.6 od XP-Pen nebo různé Tablet PC s kvalitním digitizérem, Artist 15.6 je saozrejme super.

https://www.xp-pen.com

Citovat příspěvek

Jaký vybrat grafický tablet na kreslení?

Autor: Jan Holík ♂

21:21:41 11.07.2017

Hledám pro přítelkyni grafický tablet na digitální kresbu. Přítelkyně chce kreslit rovnou v tabletu tak, aby to bylo samostatné zařízení a nebyl to jen vstup pro klasický PC.

Navrhoval jsem jí iPad + Apple Pencil, ale to je prý moc malé. Našla si třeba tento: Wacom Cintiq 13HD, ale není si jistá, že to bude to pravé a spíš by potřebovala říct názor někoho se zkušenostmi.

Ideální by prý bylo se vlézt do 30 000 Kč. Já s digitální kresbou žádné zkušenosti nemám, protože řeším hlavně webové aplikace, servery atd., takže mi nezbývá než se zeptat tady :-) :-D

Děkuji za každou radu!

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: