Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Nástroj: Řezání obrázků - nefunguje jak má pro export www

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Nástroj: Řezání obrázků - nefunguje jak má pro export www

Autor: smiesek ♀

18:02:13 31.01.2017

tak jsem se myslím dopátrala k řešení, resp. neřešení.

Vyjádření technické podpory je následují:
A) mám NTB Lenovo s cca 8 let starou sestavou a proto RAM nezvládá proces Corelu, tudíš by mi nepomohla žádná novější verze, aktualizace apod.
B) PC mám HP s W10, které nepodporují ovladače a proto mi doporučují přejít zpět alespoň na W7 a mělo by být po starostech.

Takže vlastně řešení, neřešení

Citovat příspěvek

Autor: Jised ♂

5:18:52 24.01.2017

To jsem si mysel hned od začátku, že je to problém. Kupte si třeba školní a rodinou licenci, ta je laciná, jinak už to dnes nejde. Bez platné licence se nikam nedostanete. Já kupuji upgrady u SW.cz, ty jsou poměrně lacinější než ostatní.

Citovat příspěvek

19:01:59 23.01.2017

Tak aktualizovat X7 mě to nepustí, ohledně licence, kterou nelze ověřit, tehdy mi Corel z DVD instaloval kamarád, ale asi neměl originální klíč? Takže mám smůlu.

Ohledně verze X8 tam mě žádné aktualizace nečekají, nicméně, mám trial verzi, tak mě to taky nikam dál nepustí.

Citovat příspěvek

10:06:09 23.01.2017

Zkuste to. Musí se prostě zkoušet co vyjde. Ty originální programy z DVD nebo ze serveru nejsou určitě poškozeny. To je jisté.Nejsem si jistý jestli jde nahrát jen PP samostatně, myslím, že jen celý Corel. Nepamatuji se.
Rozdíl je, jestli máte nové originální programy na DVD nebo ze serveru, anebo upgrade.

1. Pokud máte originál X7 na DVD, tak se vás to zeptá jestli: Upravit - Opravit - Odebrat. Zatrhněte: Opravit. A vyzkoušejte. Pokud se to neopraví, krok 2:
2. Instalace X7: nejdříve se musí odinstalovat celý program, a potom znovu nainstalovat. A nahrát aktualizace.
3. Pokud máte upgrade: Nejdřív se musí nainstalovat X6, a teprve potom X7. JInak to nejde.

Pokud máte Win 7, bylo by nejlépe přejít na Win 10. (to dříve než instalovat X7)

Zkuste to uvidíme, jestli ta dll se opraví, už je to zase dva roky co jsem ten problém měl.
Poznámka:
Možná by šlo také zkusit nahrát si X8, zkušební verzi z Corelu, jestli by to neopravila. a potom se vrátit k X7.

Citovat příspěvek

9:16:36 23.01.2017

nebo by to stačilo vyřešit i tím, že bych nainstalovala PP X6 a tu aktualizovala na X7, či to už je nyní marné, když je ten soubor nyní špatný?

Citovat příspěvek

8:26:35 23.01.2017

Jak mám prosím postupovat tedy a nic zároveň nepokazit, abych nemusela přeinstalovávat v případě své blbosti celý OS?

Můžete mě nějak navádět a radit?

Citovat příspěvek

10:36:41 22.01.2017

V červnu 2015 na toto téma byla dlouhá diskuze na Community.CorelDraw.com. Byla zakončena touto mou poznámkou:

Jised:
Finally, I resolved this problem with mfc120u.dll by reinstolling completely my Win 7, then I have had to been resinstolled also CorelDraw, because I have an upgrade X7, firstly, I had installed CorelDraw X6, afterwards X7. I think I installed mfc 120u.dll with childish drawing programme DrawPile!

Bohužel, nikdo na nic jiného nepřišel.

Citovat příspěvek

10:07:43 22.01.2017

1. Na 100% to nevíme, ale zkusit se to asi musí a potom se uvidí.
2. Někde ji stáhnout a zkusit vyměnit, čili nainstalovat.

Můj příběh:
1. PP X7 přestal ukládat do jpg. Ale X6 to dělal bez problémů.
2. Na Internetu jsem si zjistil že to dělá mfc 120u.dll, v System 32, a že se nahrála s jiným programem, a překopírovala původní dll, která zkazila PP, ale jen pouze to uládání jpg.
3. Někdo z Corelu mi jí poslal, ale mám Win a CD 32. Ne 64. Takže znova.
4. Když jsem jí konečně sehnal tak vyměnit prostě nešla.
5. Tak jsem to musel vše přeinstalovat, protože v koupených originálních Windows je sice nepoškozená, ale nedá se vyjmout.

Citovat příspěvek

6:38:59 22.01.2017

jak tu knihovnu prosím opravit? nechce se mi věřit, že by přeinstalace OS a Corelu problém vyřešilo

Citovat příspěvek

10:16:38 21.01.2017

Jenom bych chtěl ještě dodat, že když je problém v X7 i X8, tak to nevíce vypadá na knihovnu Windows.

Citovat příspěvek

10:00:10 21.01.2017

Já bych se chtěl vyjádřit k tomu účtu a aktulizacím. Já to také doporučuji a to na prvním místě. Bez toho to prostě nemůže plně pracovat. Je velká konkurence a jsou hakeři, to je prostě současné prostředí. Takže když firma vydá rychle novou verzi programu, je okamžitě pod tlakem uživatelů kteří to kritizují, hakeři napadají a konkurence studuje. Proto se ihned pracuje na aktualizacích a vylepšeních.

Z toho jasně vyplívá, že když si třeba seženete Corel za rok, tak už je to více než rok stará verze. Okamžitě se to musí aktualizovat, tím si stáhnete poslední celou verzi programu zadarmo. Možná by Vám to pomohlo odstranit ten problém.

S tím ořezem, vidím, že máte svůj styl práce, takže už si poradíte podle svého.

Citovat příspěvek

9:19:08 21.01.2017

a Vám to funguje jak má a nebo s tím máte taky potíže?

Odkázali mě ještě ke stažení aktualizace X7 (opominu to, že musí být aktivní členství a účet), nevím co je to za řešení, když to chování je stejné jako u X7 a X8, tak to nebude aktualizací.

Jinak ono dělat výřezy maskou a vkládat jak jste mi doporučoval je OK, ale já tento nástroj hlavně používala i v případě, kdy tvořím newslettery a chci pak na jednotlivé položky odkazovat URL adresou, tak mi to hodně usnadňuje vlaastně celé skládání, než pomocí masky a pravítka se trefovat na správné napojení

Citovat příspěvek

14:07:30 20.01.2017

Je to možné, že si nerozumíme, ale já jsem hlavně myslel místo ořezu, udělat stejný výběr (ořez) maskou, a potom uložit.
Od lidí Corelu toho moc nečekejte, vše si musíme vyřešit nějak sami.

Citovat příspěvek

12:13:29 20.01.2017

zkusím to nějak udělat, ale řekla bych, že se asi rozcházíme v tom, při čem mám problém řekla bych, že tohle není řešení, že jde vlastně pouze o nejprve nastavení rozměru nového plátna dle velikosti připravovaného otevíraného souboru, automaticky přetahuju soubor do otevřeného programu, nepoužívím příkazy a cesty jako: Soubor - Nový (resp. Otevřít...)

Zkoušela jsem kontaktovat podporu Corelu, vzdáleně se dokonce přihlásili na mou plochu a mohli si ověřit chování, ale řešení nějak nenašly, resp. mi napsali, alespoň co jsem pochopila, že to je tím, že se jedná o stažený obrázek z internetu, ale mám potíž i s obrázkovým souborem vytvořeným v Corelu

Citovat příspěvek

5:51:51 20.01.2017

Zkuste ještě toto:

1. Photo-Paint: Panel nástrojů: Maska obdélník. Předtím mít nastavena na Standartním panelu dvě poslední očka: Okraj masky (Ctrl + H) a Okraj objektu (Ctrl + Shift + H).
Výběr: Ctrl + C.
Soubor – Nový ze schránky. Nazvat a uložit. Zapsat si rozměr z: Obrázek – Převzorkování. Tím je vyřešeno ořezání, ale asi zůstane problém s jpg. Proto:
2. Corel Draw: Soubor – Nový. Nastavit rozměr podle obrázku.
Vložit: Ctrl + V. Upravit rozměr a uložit Soubor – Exportovat pro www, nastavit jpg.
To by mohlo fungovat.

Citovat příspěvek

20:15:59 19.01.2017

Aha notebook, a dvě různá Win.

Je divné, že je to na dvou přístrojích stejné. Já si tu knihovnu zkazil tím, že jsem si náhrál grafický program pro děti na vyzkoušení, a ten to rozhodil. Kdybych měl program na otevření té dll, tak bych to asi přepsal. Ale už dávno neprogramuji.

Já se ještě mrknu ve světě, tam jsem to tenkrát našel o té knihovně.
V každém případě je to nepříjemné, kdybych něco našel, dám vědět.

Citovat příspěvek

19:14:41 19.01.2017

Určitě počkám, nerada bych si to nějak rozhodila, jinak stejné chování:
A) NTB = notebook, OS W7
B) PC = počítat, OS W10

Na těchto dvou zařízení je chování stejné a mám možnost testovat.

na NTB, verzi X7 a X8, na PC pouze X8.

Citovat příspěvek

18:50:50 19.01.2017

Ono se do toho pustit, tak to je na nervy. My ani jistě nevíme zdali to u vás dělá ta knihovna, za druhé, já to měl na Win 7, takže dnes na Win 10 by to možná šlo vyřešit jednodušeji, třeba zkusit nahrát tu knihovnu so System 32. Ale zatím je rozumné počkat.

Jenom se zeptám, co je to NTB?

Citovat příspěvek

15:52:09 19.01.2017

děkuju, ale do přeinstalace bych určitě nešla, protože nemám jistotu, že bych problém na 100% vyřešila.

Potýkám se s tímtom problémem jak u sebe na NTB, tak i v zaměstnání, kde byl naistalovaný čistý windows.

Citovat příspěvek

14:53:24 19.01.2017

No, moc vás nepotěším, musel jsem přeinstalovat úplně vše, Win, Corel a vše další.

1. Podívám se Vám večer na Community, jestli tam něco lepšího není k tomuto problému, protože nevíme jestli je to skutečně také ta samá knihovna, ale vypadá to na to.

2. Zkuste se někde tu knihovnu stáhnout, a nainstalovat, do System 32, ale mně to nešlo.
Tu knihovnu jsem si nahrál s nějakým jiným grafickým programem, ale rozbila mi jen Corel.

Já teď mám povinnosti až do večera, potom se na to mrknu.

Citovat příspěvek

9:29:44 19.01.2017

Ano to bude ten problém, je to v jedné vrstvě a pouze ve formátu jpg to je blbé, ostatní formáty jsou OK.

Podařilo se Vám to nějak vyřešit?

Co odkazujete na knihovnu souboru Windows, je nějaké řešení s tím souborem?

Citovat příspěvek

5:20:14 19.01.2017

Aha. A vy to ořezáváte v Photo-Paintu? A ořezáváte když to máte jen v jedné vrstvě?

Já měl vloni problém ukládat do jpg, a dělala to knihovna Windows, mfc120u.dll, myslím.

Hodil jsem tam nějaké ty tutoriály, ale Grey - ladění obrázku v šedé, jsem musel včera večer vyměnit, všiml jsem si chyby.

Citovat příspěvek

15:59:14 18.01.2017

mě vůbec nejde o tisk, pouze proč se mi to nerozdělí na korektní části, ale na takové, jak si to umane. Nemám v úmyslu to vůbec tisknout.

Citovat příspěvek

15:06:47 18.01.2017

Tady v tom Vám asi nikdo neporadí, jak to vypadá. Co se týče tisku, to si musí každý vyladit sám. Najít správný formát a sladit to s tiskárnou. To řezání (croping) by ale mělo ve Photo-Paintu fungovat dobře.

Já už dávno netisknu, ale vidím, že tyhle věci se také hodně řeší na CommunityCorel.com. Mrkněte se tam.

Citovat příspěvek

Nástroj: Řezání obrázků - nefunguje jak má pro export www

5:08:46 17.01.2017

Ahoj, oblíbila jsem si a zvykla používat nástroj "Řezání obrázků". Avšak na mém NTB tento nástroj nepracuje jak má na rozdíl od PC, kde jej taky využívám. Ono tedy ten problém se někdy vyskytne i na PC, ale někdy stačí umazat řez a znovu jej přidat a následně provést export a vše je již OK, ale u NTB se mi to vůbec nedaří.

Jde o následující problém - vyzkoušeno jak na verzi X7, tak i nově na X8 a chování je stejné.

Podle odkazu se snažím exportovat (http://product.corel.com/help/PHOTO-PAINT/540240626/Main/EN/Doc/wwhelp/wwhimpl/common/html/wwhelp.htm?context=Corel_PHOTO_PAINT_Help&file=CorelDRAW_Exporting_images_for_the_Web.html) přiložený obrázek, resp. jsem si jej rozřezala a nedaří se mi jej exportovat ve formátu JPG(JPEG), obrázek je divně rozřezaný s černými okraji ke všemu přikládám část exportovaného obrázku pro představu. Zajímavé je, že pokud použiju formát do GIF nebo PNG vše je OK a už si nevím rady.
Zkoušela jsem už všechna různá možnosti nastavení, něco povolit, něco nepovolit, nic nepomohlo

Původní obrázek, který se pro ilustraci chování snažím rozdělit na 2 části:
http://imgup.cz/images/2017/01/17/c0.jpg

Výsledek:
http://imgup.cz/images/2017/01/17/c1.jpg
http://imgup.cz/images/2017/01/17/c2.jpg

Jedno z možných nastavení:
http://imgup.cz/images/2017/01/17/set.jpg

Nenapadá někoho kde by ještě mohl být problém?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: