Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Překreslení obrázku do vektoru jako jedna křivka

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Překreslení obrázku do vektoru jako jedna křivka

Autor: Jised ♂

10:12:57 04.02.2017

smiesek napsal/a

Jised můžu poprosit o email na Vás? Mám konkrétní dotazy a nechi veřejně zpřístupnit zdrojové soubory. Děkuju

Jisedkladno@seznam.cz

Citovat příspěvek

Autor: smiesek ♀

4:34:30 04.02.2017

Jised můžu poprosit o email na Vás? Mám konkrétní dotazy a nechi veřejně zpřístupnit zdrojové soubory. Děkuju

Citovat příspěvek

12:26:09 20.01.2017

děkuju a ráda se podívám, ještě pohledám, kde jste uložit ten Photo-Paint návod.

Jinak více toho hokeje, klidně, proč ne, ten mi je blízký a jeden z motivací, proč se trápit s grafikou :-)

Citovat příspěvek

9:37:31 20.01.2017

Zkuste tohle:

http://pzkladno008.webnode.cz
Fotografie - Úložiště fotek OneDrive
Tam už to najdete v Corel_Tutorials.

Mám problémy s OneDrive, tak jsem to dal do hokeje, dělám jim fotky, mám tam prasynovce Filípka.
Mrkněte se také do Photo-Paintu, udělal jsem Vám návod jak udělat ořez pomocí Masky obdélník, což je ve Photoshopu nazýváno Výběr - selekce. To by mohlo šlapat.

Citovat příspěvek

6:01:43 20.01.2017

nemůžu Vás najít :-(

Citovat příspěvek

18:10:56 17.01.2017

Tři tutoriály a slovník Corel en - Corel cz najdete na:

Facebook: Jiri Sedlacek - Hokej - Tutorials_Corel.

Bohužel víc jich už nemám, ale něco snad postupně opět udělám i pro Photo-Paint.
Tutorály jsou také na Corel.com a další adresy na jednom českém Corelu.

Citovat příspěvek

11:30:30 17.01.2017

určitě prosím pošlete tutoriál, jestli máte možnost, ráda se naučím techniku, která je běžná, než mít špatné návyky.
AI mám taky nainstalovaný a ráda bych se i s ním seznámila a naučila, protože hojně využívám Photoshop, pouze v zaměstnání mám dostupný pouze Corel a proto jsem v něm zběhlejší, než v AI - ten zase mi neumožní v zaměstnání, který takřka nevyužívám, ale mám možnost jej zase používat doma

Citovat příspěvek

7:03:47 17.01.2017

Zkuste nastavit ještě tohle:

Nástroje - Dokument - Obecné - Vyplňovat otevřené křivky.

Citovat příspěvek

5:56:46 17.01.2017

To ve vektorech nejde. Tam se musí nakreslit v jedné vrstvě tvar třeba bez výplně, a v dalších, třeba pod ní, se dělají výplně, a to zase bez obrysu.
Budete si muset zvyknout na úplně jiný způsob práce než je v bitmapách.

Já třeba když kreslím ve vektorech, tak mám 10, 20 i více vrstev.

Vyšla zde kniha: Von Glitschka: Základy kreslení ve vektorech, nevím přesně název. Je sice pro Adove Illustrator, ale ty základy tam popsané jsou stejné pro oba programy, jak AI tak CD.

Vloni jsem dělal někomu tutoriál pro ozubené kolo, můžu Vám jej poslat, jsou tam základy pro vektory.

Citovat příspěvek

5:19:11 17.01.2017

Moc tomu nerozumím, abych si mohla tedy vyzkoušet postup doporučení, mám tedy první vrstvu, kde mám nakreslené čáry skopírovat do druhé, u které zruším šířku obrysu a naopak použiju výplň? To mi právě v některých případech nepovolí použít výplň pokud nejsou křivky uzvařeny, proto jsem si pomáhala nástrojem Inteligentní výplň, kdy na místo skopírování obrysu do druhé vrstvy jsem automaticky druhou vrstvu tvořila pomocí postupného vyplňování.

Zkusím se dle názvu podívat i na nějaká videa jestli najdu, třeba by mi to více osvětlily a uvedli do postupu, který popisujete.

Jinak tedy získat jako jednu křivku takovou nelze?

Citovat příspěvek

10:34:34 16.01.2017

V Corelu jsou tyto funkce:
1. Objekt - Spojit křivky; (To Vám ale fungovat nebude, dají se spojit pouze konce křivek)
2. Objekt - Tvarování - Sloučit.( Zmizí vnitřní křivka).

Můj postup v těchto případech:

1. Nakreslím objekt v jedné vrstvě a zkopíruji.
2. Vložím do jiné vrstvy. (Nazývám ji Fill/Výplň, jedna je nad, druhá pod vrstvou s objektem, během práce je využiji obě):
3. Vložený objekt vyplním a zbavím obrysu (Šířka obrysu: Žádné; nebo: F12: Obrys: Žádný)
4. S touto výplní potom můžu dělat/tvarovat jakkoliv potřebuji. Pokud je objekt ze čtverce/elipsy přévést na křivky: Objekt - Převést na křívky.
Ještě se seznamte s funkcí: Objekt: Převést obrys na křivky. To se dá potom ta vnitřní část velmi dobře tvarovat.

Pokud chcete vidět jak takové vektorové kresby v konci vypadají, můžete se mrknou na CommunityCorel.com, já jsem pod značkou Jised’s Gallery. Tomuhle způsobu vektorové kresby se obecně říká "Speed drawing/painting".
Vektory prostě mají své zákonitosti práce.

Citovat příspěvek

Překreslení obrázku do vektoru jako jedna křivka

11:43:53 14.01.2017

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak docítit při překreslování obrázku do vektoru jedné křivky.

Překreslovala jsem následující obrázek pomocí nástroje Bézierův režim.

http://imgup.cz/images/2017/01/14/sirena.jpg

Dotaz můj je následující.

Třeba na příkladu toho otvoru pro šroub, jsem nejprve nakreslila obrys (spojená křivka) a do toho vnitřní čáru (otevřená křivka). Jakým způsobem nyní obě křivky spojit, abych mohla vyplnit jedním kliknutím ten prostor a nikoliv co prostor oddělený tou otevřenou křivkou, to vyplnit barvou (pomocí nástroje Inteligentní výplň)? Napadlo mě jedině případně znovu obtáhnout tvar, jak můžete vidět na obrázku, ale pokud bych tak měla dělat každou část, nemusí to být vždy přesné.

Jako případný příklad na pochopení by postačilo mi i napsat postup, pokud bych vytvořila čtverec, přes který bych vedla linku (pomyslně by jej rozdělovala na svě části) a jak nyní tu linku spojit do rámu čtverce, aby byla jeho součástí?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: