Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Pomalý Lightroom 6 a podpora GPU

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Pomalý Lightroom 6 a podpora GPU

Autor: Luxocculta ♂

21:05:37 06.08.2016

Zdravím a omlouvám se, jestli to téma už tady někde je.
Hledal jsem 10 minut a nenašel. Místní vyhledávací nástroj není zrovna v nejlepší kondici.

Roky jsem fotografie zpracovával v PS, pak jsem ale přešel na LR. Nyní mám LR 6.6 + Intel Xeon E3 1231 v3 @ 3.40GHz, 16 GB DDR3, SSD 850 EVO 250 GB. LR má ale stále do svižné práce hodně daleko (mám dost místa na disku, optimalizovaný katalog a tak díle, aby to všechno chodilo co nejrychleji, jak může).
Výkon LR jde rychle dolů při použití např. Adjustment brushe na větší plochu fotografie. Chtěl jsem výkon podpořit nějakou grafikou a po přečtení různých fór a diskusí, z nichž v podstatě nevyplývala zcela jasná odpověď, jsem zkusil GeForce GTX 950 2GB DDR5 od Asusu, aktualizoval na nejnovější ovladače. Bohužel to vůbec nepomohlo (leda rozdíl pár procent, kdy se nějaký z nástrojů chová o trochu plynuleji, ale to je tak všechno). Dál všechno oddře CPU, využití GPU šlo max na 13 %.

Má někdo kladné zkušenosti s LR a podporou GPU na podobně silné/slabé sestavě? Jde výkon LR podpořit nějakou grafikou, nebo je to úplně marný? Díky za případné rady a zkušenosti, nebo odkazy na fórum, kde se toto téma řešilo nebo řeší.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: