Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Photopaint X7 - při zlepšení kontrastu mizí čistá bílá i černá

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Photopaint X7 - při zlepšení kontrastu mizí čistá bílá i černá

Autor: ZW ♂

2:48:54 12.01.2016

Hledáním na zahraničních fórech s využitím metody pokusu a omylu vyřešeno!

Nástroje -> Správa barev -> Výchozí nastavení:
Předvolbu "Europe General Purpose" změnit na "Správa barev vypnuta".

Corel X7 se zřejmě "nějak" pokouší simulovat barvy dle jakéhosi mustru. Vypnutím správy barev se sice změnily jakési výchozí hodnoty, pro klasické zobrazení v RGB to ovšem plně vyhovuje (a nemění černou či bílou ani při práci ve CMYKu). Případné jemnosti doladím později, bude-li třeba.
Sice naprosto nechápu, proč ve verzi X6 úplně stejná předvolba "Europe General Purpose" s naprosto totožnými výchozími hodnotami jako v X7 problém nedělá, ale jako poučený a dlouholetý uživatel Corelu nehledám žádnou logiku. Program zkrátka žije svým životem a nenechává uživatelův mozek zakrnět.
Snad někdy v budoucnu toto vlákno nějakému nešťastníkovi pomůže...

Citovat příspěvek

1:24:23 12.01.2016

KURNIK ŠOPA!!!
Corel X7 už konečně mám. Poslední možná instalační verze, program registrovaný, aktualizovaný, záplatovaný, zkrátka poslední možná podoba, jaká existuje.
A problém s čistou černou i bílou trvá pořád!
Je to k vzteku!
Nu, budu zkoušet všelijaké tyhlety supporty. Nechce se mi věřit, že bych byl jediný na světě, kdo potřebuje, aby černá byla černou a bílá bílou...

Citovat příspěvek

Autor: Jised ♂

16:45:26 17.12.2015

Máte svůj styl práce, a nechci zde moc zdržovat, ale také jsem si dříve dělal své materiály pro angličtinu v Microsoft Publisher plus v Corelu, takže dnes to vše převádím pro tablety a čtečky.

Co se týká produktů Adobe, nejsou zas tak dobré jak se zde v Čechách myslí. Photoshop už je dnes přeplácaný což v praxi pro nás znamená, že když rozvinete nabídku různých funkcí a nabídek, tak už se text vůbec nedá číst, protože je příliš malý. Adobe i jednoduché věci dokážou dělat složitě, jak napsal respektovaný Dave Milisock (61) z Graphical Tech, a dodal: Adobe zůstalo koncepcí někde v roce 1989.
Illustrator má pracovní prostředí stejné jako Pho and In Design, což se pro grafický program vůbec nehodí. Navíc je cumbersome, těžkopádný pro práci. Například špičkové speed painting se dělá jen v Corelu. Takže se ho držme i přes všechny problémy, protože například marketingově platí, že kupovat Adobe za těch pár věcí co za měsíc uděláme, se prostě nevyplatí.

Citovat příspěvek

7:58:55 17.12.2015

Jised:
Díky za odpověď. Ano, už pomalu začínám chápat, že první vydání každé nové verze Corelu jsou vlastně jen takovou nedokonalou testovací "betaverzí", která se postupně za chodu záplatuje, aby fungovala stejně jako verze předcházející.

Budu tedy, doufat, že záplaty můj problém vyřeší. Corel X7 už je zakoupen, ale protože je to EDU multilicence, čekám už týden na mail z kanadské centrály s licenčním klíčem. Asi mají hoši před Vánoci nějak rušno.

P. S.: Maskování používám, ale pro můj způsob velkovýroby obrázků je zdržením. Já například potřebuji vzít fotku s výrazným světlým objektem na velmi tmavém pozadí a z toho pozadí udělat úpravou kontrastu pozadí 100% černé. V testovací verzi Corelu jsem z něj takhle udělal RGB 0,0,2 a pak jsem musel tuto barvu vybrat hůlkou a změnit na 0,0,0. A totéž při izolaci vyfocených objektů na bílém pozadí. Neživím se profi grafikou, sekám takhle obrázky do výukových prezentací (černé pozadí) a do mých e-učebnic (bílé pozadí). Někdy jich potřebuji nasekat i několik desítek najednou.

Corel používám přes 20 let a na stará kolena se už nehodlám přecvičovat ani na Inkscape+Gimp, natož na Illustrator+Photoshop. Ale politika těch kluků z Kanady mě štve. Posílají do světa nehotové verze, formáty jednotlivých verzí jsou nekompatibilní (kdyby tohle dělal Microsoft s Officem, úředníky celého světa by trefil šlak) a naprosto ignorují jakoukoliv podporu nových operačních systémů. Kdyby Corel 12, který umím téměř poslepu, fungoval i na Win 7, vůbec bych nepotřeboval novou verzi. Já vím, právě o to jde.

Citovat příspěvek

14:42:14 16.12.2015

Ten poslední update je: Update 6.1 (17.6.0.1021), opakuji, že když přecházíte na novou verzi Corelu později než je vydaná, potom se musí vždy nahrát všechny updaty které byly již uvolněny. Ale možná vám bude stačit jen ten poslední. Uvidíte.

Citovat příspěvek

10:39:00 16.12.2015

Nevím jestli to ještě budete číst. Ale, když jsem koupil upgrade na X7, utíkalo mi to do růžové, ale časem se to usadilo. Moje zkušenost je, že nový Corel vždy potřebuje nějaký čas a nové upgrady do stávající verze, čili stáhněte si vše z Corelu, všechna vylepšení a záplaty které tam jsou.

Nástroj na zlepšení kontrastu bych v tomto případě nepoužil, ale raději bych použil výběr oblasti, zde v PP jsou to různé maskovací nástroje, a nalil tam nastavenou bílou 255, 255, 255, anebo prostě černou.

Citovat příspěvek

Photopaint X7 - při zlepšení kontrastu mizí čistá bílá i černá

10:29:20 27.11.2015

Před zakoupením zkouším trial verzi X7.
V Photopaintu mi nástroj "Zlepšení kontrastu" dělá velmi nepříjemnou věc: v RGB čistou bílou (255,255,255) mně při jakémkoliv nastavení převede na namodralou (251,255,255) a čistou černou (0,0,0) mi převede na "špinavou" (0,0,2). Nepomáhá ani ruční zvýšení kontrastu pomocí posuvníků nad histogramem (a jakékoliv změny přednastavených hodnot v nabídce nástroje). Totéž dělá i sdružený nástroj "Úprava obrázku", když ho aplikuji, aniž bych změnil jakoukoliv hodnotu. (Oba nástroje jsou očividně "nějak" spojeny.)
Předchozí verze (velmi dobře znám 12, X5 i X6) mi to nedělají. Protože velmi často potřebuji separovat obrázky na černém či bílém pozadí a na nástroj "Zlepšení kontrastu" jsem zvyklý, velmi mně to vadí.
Mimochodem, dělá to i v režimu CMYK - čistě bílá (0,0,0,0) se převede na namodralou (2,0,0,0).
Při "humpolácké" úpravě pomocí nástroje "Jas, kontrast, intenzita" zvýšením kontrastu se bílá i černá zachovají, ale pro mé účely je to příliš hrubý nástroj,
Co s tím?
Je to chyba "trial verze" a po přeinstalování zakoupenou verzí a případném updatu to zmizí? Máte-li koupený Photopaint X7, sdělte mi prosím, zda při "Zlepšení kontrastu" zůstane černá i bílá v RGB nezměněna.
Nebo je nutné v X7 "něco" nastavit, aby se nástroj choval stejně jako v předcházejících verzích?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: