Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Čínský řezací plotr

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Čínský řezací plotr

Autor: Jan Krupa ♂

12:40:38 11.11.2015

Dobrý den,
pokud je řemen dost napnutý může mít problém krokový motorek s pohybem. Co se týče klapek, vroubkované čáry, nebývají až takový problém folie se většinou vyrovná zpět. Pokud je to nažehlovací folie, při přenosu se vyhladí.
Software ArtCut je děs ha hrůza.
Foto propojení s PC a další fotky mi můžete zaslat na podpora@reklamnitechnologie.cz
Mrknu na to.

Citovat příspěvek

Autor: Gubik ♂

18:10:41 10.11.2015

Dobrý den, děkuju to taky není on, zkoušel jsem tedy bok plotru odmontovat a dotáhnout řemen, teď je fakt napevno, nevím jestli je to zas už dobře když je to moc dotáhlé... přidal jsem tlak válečků na maximum že dělají vroubkované čáry na fólii při popojíždění, plotr stále nedořezává, kabel je docela poškozený a data jdou přes 2 různé připojené do sebe, přitom by stačilo aby to šlo přes 1 a to z USB do VGA ale to nechapu proc proste nefunguje takze to jde z USB do VGA a pak je tam prodluzovací nějaký starsi VGA do VGA a hned to řeže.

Software jsem dostal artcut který je nic moc takze pouzivam signcut kde je nastavit i blade offset atd.

Jsem už celkem bezradný, můžu zaslat fotografie plotru i po rozebrání, fotky kabelu ktery pouzivam a taky jak presne to nedorezava nebo to dorizne vedle.

Děkuju za pomoc.

Citovat příspěvek

11:23:58 06.11.2015

Dobrý den,
podobný je ještě Vašemu plotru je plotr MH
http://www.reklamnitechnologie.cz/detail/868-rezaci-plotr-prime-mh-721-s-optikou
Příčin Vašeho problému může být více. Ano zajisté provést kontrolu vodícího řemene. Napnutí zhruba odhadnete,tím že při stlačení bude řemen klást odpor, pokud je uvolněny bude to i viditelné. Při otevření bočních krytů, naleznete seřizovací mechaniku.
Problém může i způsobovat volnější uchycení materiálu v plotru, kdy na materiál nedostatečně tlačí přítlačné klapky, které uchycují materiál a dochází k prokluzu. Nebo nevhodně zvolený přítlak nože.
Problém může způsobit i řídící karta, které může být vadná. Chybná data může odesílat i software, který používáte k řezání. Vadný propojovací USB kabel, pro propojení se používají co nejkratší délky kabelu maximálně do dvou metrů. Pak může kabel vykazovat při přenosu chybu v datech. Samozřejmě použít usb kabel kvalitní a stíněný.

Citovat příspěvek

19:56:52 05.11.2015

Dobrý den, děkuju za napovedu ale Liyu to urcite není, je to šíře 1100mm = materiálu a max šíře řezu je 1 metr. rychlost max 800mm/s a přítlak max 500g.
Na váš obchod jsem nedávno narazil a koukal jsem na ceny, teď lituju že jsem od vás nekoupil právě ten liyu sc 631 s optikou, sice šíře 60cm ale má to optiku a kamarád na tom řeže a paráda.

Prosím Vás nevíte v čem je problém když plotr nedořezává nebo když kruh dořízne vedle ,,taková šiška z toho vznikne,, někde jsem se dočetl že to může být málo napnutý řemen, je to možné? mám i fotografie toho nedořezávání ale nejde to sem nahrát :) děkuju vám

Citovat příspěvek

11:26:01 05.11.2015

Dobrý den,
podle vzhledu to vypadá na produkt Liyu SC 631. Na zadní levé straně plotru bývá umístěný štítek s popisem produktu.
Podívejte se na k nám na web www.reklamnitechnologie.cz na produkt Liyu SC 631 jestli polotr odpovídá.
V sekci Technická podpora si najděte záložku Řezací plotry -Liyu SC
http://www.reklamnitechnologie.cz/clanky/7-rezaci-plotry-liyu-sc
Co se týče řezu přímo z Corelu. Používaly se ovladače, které simulovaly plotr jako tiskárnu. Bohužel, plotr pracuje pouze pod svým nastavení a další doladění řezu není možné. Tyto ovladače již nejsou k sehnání a nedoporučují se. Řezání z Corelu podporuje řezací program SignCut, který vám do externích aplikací v Corelu nainstaluje spouštěcí plug-in. Přes tento plug-in odesíláte vytvořená řezací data z Corelu do řezacího programu SignCut přes který ovládáte plotr. V tomto programu si pak volíte umístění grafiky, počet kopií, ladíte hodnotu blade offsetu a podobně.

Citovat příspěvek

Čínský řezací plotr

12:29:43 28.10.2015

Dobrý den, mám několik problému s plotrem, který jsem koupil od známého. Vůbec netušil co je to za značku protože to není označené, po dlouhém hledání jsem myslel že se jedná o tenhle:
http://www.inteo.cz/rezaci-a-kreslici-plotr-inteo-1120/
protože parametry sedí úplně přesně a podle obrázku taky, po koupi jsem ale zjistil že to není on a že je to nejspíše tenhle:
http://www.aliexpress.com/item/Professional-sticker-machine-sticker-cutting-machine-vinyl-cutter-plotter/32349262408.html

Mám s tím problémy, nemám k tomu ovladače, řezat přímo z corelu nejde, řežu z artcut ale nedořezává to, kruh není kruh ale šiška, i když zmenším rychlost na 0,10mm/s.
Vůbec nevím co s tím, nemá někdo prosím zkušenosti s těmahle čínskejma plotrama? Jak to nastavit atd. psal jsem už i do číny k výrobci a ten že mi bez objednávacího čísla neodpoví a nezájem a já k tomu mám prd papíry....

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: