Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Corel, PhotoShop, rastrový formát obrázku

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Corel, PhotoShop, rastrový formát obrázku

Autor: ZW ♂

15:24:11 24.10.2015

Omlouvám se, přehlédl jsem, že nemáte Photoshop, takže psd neotevřete (a ani neuložíte v jiném formátu). CorelDraw sice umí "odemknout" některé pdf soubory, ale v tomto případě ho zřejmě Photoshop "uzamkl" tak šikovně, že ho Corel neotevře.

Já sám (nemaje PS) bych to zkusil ještě obejít "vytištěním" originálního pdf do jiného pdf pomocí "PDF Creatoru", ale výsledek nemohu zaručit (navíc vás nechci nutit instalovat nový program a patlat se s jeho nastavením, aby se obrázek uložil ve CMYKu a beze ztrát).

Takže nezbývá nic jiného, než autora psd požádat o uložení do "tifu".

Citovat příspěvek

Re: Corel, PhotoShop, rastrový formát obrázku

Autor: ZW ♂

15:12:13 24.10.2015

Je-li to pouhý bitmapový (rastrový) obrázek, uložte ho jako "tif". Zachová to profil barev (CMYK), je beze ztrát a pro přenos rastrových obrázků je univerzální, takže ho otevře jakýkoliv bitmapový editor.
Samozřejmě půjde vložit i do CorelDraw a bez problémů upravovat pomocí CorelPhotopaint.

Citovat příspěvek

Corel, PhotoShop, rastrový formát obrázku

Autor: Endy ♂

7:19:04 22.10.2015

Dobrý den,chtěl bych moc požádat znalejší o pomoc.
Mám vytvořený soubor z Photoshopu (psd) a exportovaný do pdf formátu. Druhá strana používá Corel a nejde ji pdf načíst. Proč?
Je tu někdo, kdo má k dispozici oba sw a pomohl by to uložit tak, aby to pdf šlo otevřít v corelu? Spěchá to.

Anebo prý ne pdf, ale rastrový obrázek. Jak uložit?

Práce je ve CMYK barevném prostoru. Nejsem grafik a ne moc znalý podrobností. PS ani Corel nemám. Mohu zaslat psd soubor popř. pdf. Moc děkuji za ochotu. Snad by to nemělo být těžké, když se ví jak to uložit správně a co případně nastavit. Pomohl by někdo?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: